Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
301_20240306_101739.jpg

VÍKEND: Muži A rozehrají doma semifinále proti Blansku, ženy narazí na pražské SKV

Další play off víkend je tady! Muži A FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň si hravě poradili se svým čtvrtfinálovým soupeřem Florbal Kobylisy 3:0 na zápasy a v začínajícím semifinále vyzvou ve dvou domácích zápasech FBK Atlas Blansko. Ženy čeká v osmifinále soupeř TJ Sokol Královské Vinohrady, doma budou hrát v neděli. Junioři Akademie se v osmifinále postaví proti Tatranu Střešovice.

Muži A přivítají FBK Atlas Blansko

Semifinálová série Národní ligy mezi FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň a FBK Atlas Blansko startuje v sobotu od 18 hodin svým prvním zápasem. V roli favorita do ní vstupuje domácí Plzeň, která vyhrála základní část soutěže a navíc zvládla svou čtvrtfinálovou sérii 3:0 na zápasy, díky čemuž si zajistila delší odpočinek. Naproti tomu Blansko dohrálo svou sérii teprve v úterý večer, když v pátém zápase přetlačilo Jaroměř 7:4 a celkově 3:2 na zápasy.

Druhý zápas série se odehraje v neděli 10. 3. na Slavii již od 15:00. Třetí duel se pak uskuteční na palubovce Blanska v sobotu 16. 3., případný čtvrtý zápas v neděli 17. 3. a případný pátý zápas znovu v Plzni v sobotu 23. 3. Série se tak znovu hraje na tři vítězné duely.

Statistiky před začátkem série:

Jak je vidět, oba týmy letos dokázaly ovládnout domácí vzájemný zápas a i přesto, že díky umístění je Slavia favoritem, očekává se vyrovnaný a tuhý boj. Slavia prohrála v základní části pouze tři zápasy, z toho jednou to bylo právě s Blanskem. Nyní však drží neuvěřitelnou sérii sedmnácti vítězných zápasů v řadě, kterou bude chtít znovu natáhnout.

Blansko obsadilo v tabulce Národní ligy západ šesté místo a jako nováček soutěže si vedlo velmi obstojně. Získalo 31 bodů z 22 zápasů za 8 výher, 3 výhry v prodloužení či na nájezdy, 1 prohru v prodloužení či na nájezdy a 10 proher. Jednoznačně nejproduktivnějším hráčem základní části z řad Blanska byl Lukáš Kučera, který si připsal 68 kanadských bodů za 35 gólů a 33 asistencí.

Ženy v osmifinále proti Vinohradům

V rámci osmifinále 1. ligy žen se odehraje série na dva vítězné zápasy mezi týmy TJ Sokol Královské Vinohrady a FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň. Začíná se na půdě prvního jmenovaného v sobotu 9. 3. od 17:00, odveta je na programu v neděli 10. 3. na Slavii od 18:00. Případný třetí zápas pak v úterý 12. 3. znovu na půdě SKV.

V základní části soutěže vyhrálo oba zápasy SKV (7:2 a 9:5) a i díky těmto výsledkům a lepšímu umístění v tabulce je favoritem série. Plzeňská děvčata se však nedají bez boje a i tady lze očekávat vyrovnané zápasy, ve kterých budou rozhodovat maličkosti. Holky budou určitě potřebovat podporu, a to jak venku, tak doma!


Junioři Akademie se postaví proti silnému Tatranu

Osmifinálová série čeká i na naše juniory, kteří se v sobotu představí na palubovce soupeře PSN Tatran Střešovice. Nedělní druhý zápas série se bude hrát v Plzni na Slavii od 12:00. Případný třetí zápas by se poté hrál v úterý 12. 3. znovu v Praze. Vítěz série postupuje do čtvrtfinále CE ligy, poraženého čeká ještě další série v play off B. 

Junioři si tedy díky úspěchu proti Kladnu výrazně prodloužili sezónu. Teď je čeká ale pořádná fuška, favorizovaný Tatran obsadil v základní tabulce CE ligy třetí místo za Vítkovicemi a Spartou a patří k hlavním adeptům na zisk juniorského titulu.

V sobotu 9. 3. se hraje také turnaj regionální ligy žen, na kterém se naše juniorky postaví proti Rokycanům a Sušici. Ve stejný den hrají v Plzni i oba týmy starších žáků, A tým v Area D a B tým na Lokomotivě. I naši mladí borci budou rádi, když je dorazíte podpořit. Všem týmům držíme na víkend palce!

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
300_20240306_074743.jpg

ROZHOVOR s Martinem Jeníčkem: "Blansku máme co vracet, fanoušky budeme potřebovat!"

Před začátkem semifinále play off Národní ligy jsme vyzpovídali jednoho z hráčů A-týmu mužů. Tím nemohl být nikdo jiný, než letošní nový borec v sestavě, který přišel na hostování z Chomutova. Je jím mladý a důrazný obránce Martin Jeníček, který mluvil o svém přesunu z Chomutova a samozřejmě celé sezóně včetně probíhajícího play off.

299_20240303_144339.jpg

SOUHRN: Ženy zvládly předkolo proti České Lípě a čeká je souboj s SKV, junioři Akademie budou hrát rozhodující třetí zápas

V 1. kole play off 1. ligy žen uspěla naše děvčata v souboji proti FBC Česká Lípa a zvítězila 2:0 na zápasy. V dalším kole je čeká pražský tým Sokol Královské Vinohrady. Junioři Akademie sehráli o víkendu dvě rozdílná utkání a stav série s Kladnem je 1:1 na zápasy. Hrála se také spousta turnajů mládeže.