Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
299_20240303_144339.jpg

SOUHRN: Ženy zvládly předkolo proti České Lípě a čeká je souboj s SKV, junioři Akademie budou hrát rozhodující třetí zápas

V 1. kole play off 1. ligy žen uspěla naše děvčata v souboji proti FBC Česká Lípa a zvítězila 2:0 na zápasy. V dalším kole je čeká pražský tým Sokol Královské Vinohrady. Junioři Akademie sehráli o víkendu dvě rozdílná utkání a stav série s Kladnem je 1:1 na zápasy. Hrála se také spousta turnajů mládeže.

Ženy přehrály Českou Lípu 2:0 na zápasy

O uplynulém víkendu vstupovaly do vyřazovacích soubojů ženy FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň. Do 1. kola play off jim los přisoudil tým FBC Česká Lípa a Slavia byla v této sérii jasným favoritem. I když se nejednalo ani zdaleka o jednoznačné zápasy, tuto roli dokázala potvrdit a vyhrála 2:0 na zápasy.

Sobotní domácí zápas před zraky téměř 80 diváků skončil vítězstvím domácích hráček v poměru 8:2. Lípa držela krok pouze v první třetině, která skončila 1:1. Druhou část Plzeň ovládla 5:0 a výhru si bez problémů pohlídala. Vyrovnanější bylo nedělní utkání na palubovce soupeře, ale Slavia dokázala svého soupeře přetlačit a zvítězila 5:3. 

"Dneska jsme špatně bránili a scházela nám lehkost v útoku, naštěstí jsme to nějak umlátili. V play-off zkrátka není slabších soupeřů. Klobouk dolů kolik tady v neděli v poledne přišlo diváků, děkujeme jim za atmosféru a soupeři díky za celou sérii," zhodnotil nedělní zápas a celou sérii trenér Plzně Víťa Procházka.

První zápas série s SKV se bude hrát v sobotu od 17:00 v Praze, druhý zápas by se měl hrát na Slavii v neděli k večeru (čas upřesníme).

Juniory Akademie čeká rozhodující zápas

Sérii na dva vítězné zápasy hrají také junioři Akademie FbC Plzeň & FBŠ SLAVIA. Proti Kladnu zvládli první venkovní zápas na palubovce soupeře a po dominantním výkonu zvítězili vysoko 9:1. Postavili tak skvělý základ k případnému postupu a mohli sérii v neděli doma ukončit. Podobně jako v loňské sezóně se to ale nepodařilo, Kladno v Plzni vyhrálo 9:6 a dostalo sérii ke třetímu zápasu.

"Dnes nás stála zápas druhá třetina. Soupeř nám ukázal co je to trestat z brejků. Ve třetí třetině jsme ovšem přišli zabojovat o senzaci, ke které jsme neměli daleko. Jsem rád, že kluci makali až do konce a i přes větší brankový rozdíl nepřestali bojovat. Tenhle tým má velkou sílu a věřím, že to v úterý zvládneme. Soupeři gratuluji a děkuji za kvalitní utkání. Děkuji pořadatelům a divákům za parádní atmosféru tyhle zápasy kluky baví! Létající Velbloudi," okomentoval druhý zápas trenér Plzně Honza Polomis.

Rozhodující třetí utkání se hraje na palubovce Kladna v úterý 5. 3. od 18 hodin.


Kromě těchto elitních týmů byl víkend velmi nabitý turnaji mládeže a rezervních týmů. Dorostenci A hráli své poslední zápasy základní části netradičně v pátek a pondělí. Páteční duel proti Florbal Ústí zvládli a zvítězili 6:2. Pondělní derby s FbC Plzeň prohráli o gól 5:6. Muži B v pondělní dohrávce porazili T.J. Sokol Koterov 4:3 na nájezdy a dále drží první místo v tabulce regionální soutěže.

Muži C zvládli turnaj v Nýřanech a připsali si dvě vítězství, juniorům B se na turnaji stejné soutěže nedařilo a dvakrát prohráli. Béčko dorostu na turnaji v Kašperských horách jednou uspělo, když dokázalo porazit domácí Sušici. Dorostenky hrály na turnaji v Mladé Boleslavi a ze dvou zápasů nezískaly ani bod.

Z mládeže se dále uskutečnily turnaje mladších žáků, elévů a také přípravek a minipřípravek. Vše bylo k vidění o víkendu na Slavii a byl to pořádný šrumec, během kterého se tu za dva dny vystřídalo více než 30 týmů!

Výsledky všech zápasů od mladších žáků výše naleznete v přehledu utkání.

Společné foto z turnaje mladších žáků v neděli na Slavii:

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
297_20240301_083644.jpg

PREVIEW: Ženy začínají sérii proti České Lípě doma, muži A jedou do Prahy pro třetí čtvrtfinálový bod

První play off víkend, kde se představí všechny naše tři elitní týmy je tady. Muži vedou ve čtvrtfinálové sérii nad Kobylisy 2:0 a už v sobotním venkovním duelu budou chtít sérii hranou na tři vítězné duely ukončit. Ženy začínají předkolo play off hrané na dva vítězné zápasy v sobotu doma proti FBC Česká Lípa, junioři Akademie startují sérii 1. kola play off CE ligy na palubovce Kladna.

293_20240227_130922.jpg

ROZHOVOR: Josef Cipra: "Florbal je pro mě čistá radost ze hry a pohybu a zábava se skvělou partou lidí"

Po delší době tu máme další rozhovor a vyzpovídali jsme člověka, který je u nás v klubu služebně mezi nejstaršími. Trenér Pepa Cipra má letos na starosti týmy dorostenců a juniorů B, ale v minulosti působil i u jiných věkových kategorií a má s vedením týmů velké zkušenosti. V rozhovoru se dozvíte něco o jeho trenérské historii, profesním životě a také plánech do budoucna.