Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
297_20240301_083644.jpg

PREVIEW: Ženy začínají sérii proti České Lípě doma, muži A jedou do Prahy pro třetí čtvrtfinálový bod

První play off víkend, kde se představí všechny naše tři elitní týmy je tady. Muži vedou ve čtvrtfinálové sérii nad Kobylisy 2:0 a už v sobotním venkovním duelu budou chtít sérii hranou na tři vítězné duely ukončit. Ženy začínají předkolo play off hrané na dva vítězné zápasy v sobotu doma proti FBC Česká Lípa, junioři Akademie startují sérii 1. kola play off CE ligy na palubovce Kladna.

Junioři Akademie vs. Kanonýři Kladno

Do víkendu z našich elitních týmů vstupují junioři Akademie. Ti v sobotu od 14:30 rozehrají na venkovní palubovce sérii proti Kanonýrům z Kladna. Jedná se o velmi důležitou sérii hranou na dva vítězné zápasy, ve které se rozhodne o pokračování či ukončení sezóny 2023/2024. Díky umístění v tabulce je favoritem této série Kladno. 

Domácí zápas sehrají junioři Akademie FbC Plzeň & FBŠ SLAVIA v neděli 3. 3. od 19:00 večer v Plzni na Slavii. Případný třetí duel by se poté hrál v úterý 5. 3. od 18 hodin znovu v hale BIOS na Kladně.

Ženy FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň vs. FBC Česká Lípa

Série 1. kola play off 1. ligy žen se hraje také na dva vítězné zápasy a naše děvčata v ní přivítají soupeře FBC Česká Lípa. Jedná se o sérii šestého místa tabulky se třináctým a Slávistky jsou tak favoritkami. První duel startuje v sobotu 2. 3. od 16:00 doma na Slavii, odveta se hraje v neděli 3. 3. od 12:00 v České Lípě.

Pokud by série pokračovala, rozhodující duel se odehraje v úterý 5. 3. od 19:45 hodin znovu v Plzni. Přijďte holkám v sobotu fandit a pomoci jim prodloužit si aktuální sezónu. Do vyřazovacích bojů budou potřebovat vaši podporu dvojnásob! Na zápase se bude vybírat vstupné 50,- korun.

Muži FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň vs. Florbal TJ Kobylisy - třetí a případný čtvrtý zápas

Jako třetí vstupují v sobotu do akce muži FBŠ SLAVIA Plzeň. Od 17:00 hrají v hale v Kobylisích proti domácímu celku, proti kterému vedou po domácích zápasech v rámci čtvrtfinále Národní ligy 2:0 na zápasy. Cíl je jasný, zvládnout sobotní duel a ušetřit si tak navíc nedělní cestu do Prahy, která by také znamenala snížení série ze strany Kobylis. 

Slavia je jasným favoritem, vždyť si svého soupeře do čtvrtfinále jako vítěz základní části zvolila. První dva zápasy zvládla doma na výbornou, minulou sobotu zvítězila 8:3 a v neděli pak 11:4. Zatím nejproduktivnějším hráčem série je Jakub Mikolášek s šesti kanadskými body, na druhé straně je to Matouš Neužil se čtyřmi body. V obou domácích zápasech byli plzeňští fanoušci fantastičtí a věříme, že si někteří najdou cestu i na sobotní důležitý duel do Kobylis.

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
296_20240229_140154.jpg

Je před námi největší víkend v historii klubu! Od pátku do pondělí bude v akci 22 družstev

To tu ještě nebylo! Po jarních prázdninách se bude pro naše týmy tentokrát jednat o prodloužený SUPERvíkend, během kterého jde do akce hned 22 našich družstev. Je to hlavně díky mládeži (minipřípravka až elévové), která posílá do akce nějaká open družstva, ale hrají nám díky dohrávkám i všechny dospělé týmy. Hlavním tahákem víkendu jsou samozřejmě zápasy play off pro muže A, ženy a juniory A.

293_20240227_130922.jpg

ROZHOVOR: Josef Cipra: "Florbal je pro mě čistá radost ze hry a pohybu a zábava se skvělou partou lidí"

Po delší době tu máme další rozhovor a vyzpovídali jsme člověka, který je u nás v klubu služebně mezi nejstaršími. Trenér Pepa Cipra má letos na starosti týmy dorostenců a juniorů B, ale v minulosti působil i u jiných věkových kategorií a má s vedením týmů velké zkušenosti. V rozhovoru se dozvíte něco o jeho trenérské historii, profesním životě a také plánech do budoucna.

295_20240226_110952.jpg

Junioři Akademie dvakrát zvítězili a čeká je souboj s Kladnem, ženy hrají předkolo proti FBC Česká Lípa

Kromě čtvrtfinálových zápasů mužského áčka v Národní lize hrála o víkendu další čtyři družstva. Junioři Akademie FbC Plzeň & FBŠ SLAVIA zvládli závěr základní části na výbornou a připsali si dvě výhry. V 1. kole play off se kluci postaví proti Kanonýrům z Kladna. Ženy naopak své poslední dva zápasy v základní části prohrály a čeká je předkolo play off proti soupeři FBC Česká Lípa. Po prázdninovém týdnu se z mládeže představily pouze oba týmy starších žáků.