Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
296_20240229_140154.jpg

Je před námi největší víkend v historii klubu! Od pátku do pondělí bude v akci 22 družstev

To tu ještě nebylo! Po jarních prázdninách se bude pro naše týmy tentokrát jednat o prodloužený SUPERvíkend, během kterého jde do akce hned 22 našich družstev. Je to hlavně díky mládeži (minipřípravka až elévové), která posílá do akce nějaká open družstva, ale hrají nám díky dohrávkám i všechny dospělé týmy. Hlavním tahákem víkendu jsou samozřejmě zápasy play off pro muže A, ženy a juniory A.

Rekordní víkend co do počtu zapojených družstev

Jedná se o výjimečný prodloužený víkend, během kterého jsou na programu i některé dohrávky a také mládežnické turnaje našich nejmenších z minipřípravky a přípravky. Po palubovkách se nám prohání dětí jako smetí a jsme moc rádi, že můžeme téměř všechny zapojit také do zápasového zážitku.

Právě minipřípravka a přípravka obstarává velkou část družstev "v akci". Na nedělním dopoledních turnajích přípravky na Slavii budou k vidění hned čtyři naše družstva, k tomu bude znovu připojen neoficiální turnaj minipřípravek, na kterém budou tři naše výběry. Na Slavii se tak dá znovu očekávat rekordní návštěva nejen dětí, ale i rodičů a fanoušků.

Naopak v sobotu dopoledne jsou na programu dva turnaje elévů, taktéž u nás doma na Slavii. Zde budou dva tradiční týmy White a Red a k nim jedno open družstvo navíc. Mladší žáci Red a mladší žákyně hrají v sobotu na turnaji přeboru mladších žáků v Rokycanech. Tým mladších žáků White pořádá svůj turnaj v neděli na Slavii, hned po turnajích přípravky.

To už jsme na třinácti týmech a pokračujeme. Kategorie starších žáků má volno, dorostenci A mají "rozbitý" hrací den a díky skvělé komunikaci s dalšími týmy hrají jeden svůj turnajový zápas už v pátek 1. 3. od 16:15 (Florbal Ústí) doma na Slavii a druhý v pondělí 4. 3. od 17:45 (FbC Plzeň) taktéž na Slavii. V pondělí se hraje na Slavii ještě jeden zápas, od 20:30 dohrávka regionální ligy mužů mezi týmy FBŠ SLAVIA Plzeň B a TJ Sokol Koterov.

V neděli 3. 3. čekají na své turnaje dorostenci B a dorostenky. Kluci jedou na dva zápasy do Kašperských Hor, holky do pražských Kunratic. Rezervní tým juniorů Akademie hraje v sobotu v Tachově v rámci Karlovarské a Plzeňské ligy mužů. V té stejné soutěži se o víkendu představí také tým mužů C s titulem Nedělní řezané, ten hraje v sobotu v Nýřanech a také dva zápasy.

To už je celkem 19 týmů a zbývají pouze ty elitní. Do vyřazovacích bojů o víkendu zasáhnou týmy mužů A, žen i juniorů Akademie FbC Plzeň & FBŠ SLAVIA. Představení jejich víkendovýh zápasů naleznete v samostatném článku.

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
293_20240227_130922.jpg

ROZHOVOR: Josef Cipra: "Florbal je pro mě čistá radost ze hry a pohybu a zábava se skvělou partou lidí"

Po delší době tu máme další rozhovor a vyzpovídali jsme člověka, který je u nás v klubu služebně mezi nejstaršími. Trenér Pepa Cipra má letos na starosti týmy dorostenců a juniorů B, ale v minulosti působil i u jiných věkových kategorií a má s vedením týmů velké zkušenosti. V rozhovoru se dozvíte něco o jeho trenérské historii, profesním životě a také plánech do budoucna.

294_20240225_193726.jpg

PLAY OFF: Muži doma potvrdili roli favorita a nad Kobylisy vedou 2:0 na zápasy

První víkend vyřazovacích bojů je za námi a mužské áčko FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň ho zvládlo na výbornou. Před velmi slušnou kulisou zvládlo oba úvodní domácí zápasy a vede 2:0 na zápasy. Série se přesouvá do Prahy, kde se budou Kobylisy snažit proti favoritovi zvrátit nepříznivý stav.

297_20240301_083644.jpg

PREVIEW: Ženy začínají sérii proti České Lípě doma, muži A jedou do Prahy pro třetí čtvrtfinálový bod

První play off víkend, kde se představí všechny naše tři elitní týmy je tady. Muži vedou ve čtvrtfinálové sérii nad Kobylisy 2:0 a už v sobotním venkovním duelu budou chtít sérii hranou na tři vítězné duely ukončit. Ženy začínají předkolo play off hrané na dva vítězné zápasy v sobotu doma proti FBC Česká Lípa, junioři Akademie startují sérii 1. kola play off CE ligy na palubovce Kladna.