Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň

PLAY OFF: Muži doma potvrdili roli favorita a nad Kobylisy vedou 2:0 na zápasy

První víkend vyřazovacích bojů je za námi a mužské áčko FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň ho zvládlo na výbornou. Před velmi slušnou kulisou zvládlo oba úvodní domácí zápasy a vede 2:0 na zápasy. Série se přesouvá do Prahy, kde se budou Kobylisy snažit proti favoritovi zvrátit nepříznivý stav.

8:3 a 11:4. To jsou výsledky prvních dvou čtvrtfinálových zápasů mezi Slavií Plzeň a Kobylisy. Domácí Plzeň v obou zápasech předčila svého soupeře po všech stránkách a až na pár chvil dominovala. Obě utkání se vyvíjela dost podobně. V sobotu začala Slavia dvěma góly z hole Kuhajdy a Šimečka a následně platilo až do konce pravidlo, že vždy skórovali jednou hosté a dvakrát domácí.

Toto pravidlo se vyměnilo hned třikrát a byl z toho konečný stav 8:3. Hattrickem se blýskl skvělý Pavel Šimeček, ale parádní zápas odehrál taky dvougólový obránce Adam Stejskal, který se stal nejlepším hráčem utkání. Celkově se druhé plzeňské formaci velmi dařilo, když vstřelila hned šest branek z osmi. Zbylé dvě přidal Ondra Kuhajda.

Velmi stručně okomentoval první klání trenér domácích Jakub Šimek"První vítězství proti houževnatému soupeři. Děkujeme našim fanouškům za povzbuzování po celé utkání. Zítra jdeme znovu do boje!"

STATISTIKY SOBOTNÍHO ZÁPASU:

V neděli vstřelili domácí o tři branky více a v průběhu zápasu bylo na hostujícím celku vidět, že mu dochází síly. Toho dokázala Slavia skvěle využít a zápas si bez problémů pohlídala. Začala znovu skvěle, už ve 12. minutě to bylo 3:0, ale hosté se znovu drželi až do konce druhé třetiny, kdy byl stav 4:2 pro Plzeň.

Ve třetím dějství rozhodla Slavia postupně, na jeden gól Kobylis dokázala odpovědět třemi trefami a poslední třetinu vyhrála vysoko 6:2, celkem pak 11:4. V neděli naopak hrála skvěle třetí formace, podpořena ofenzivní silou prvního útoku domácích. Dva góly zaznamenali Honza Huleš a Michal Fuchs, přičemž druhý jmenovaný se stal nejlepším hráčem zápasu, i díky parádní trefě ze vzduchu ze závěru druhé třetiny.

Víkend zakončil svým komentářem trenér domácích: "Ve druhé třetině jsme nevolili dobrá rozhodnutí, z čehož měl soupeř na můj vkus hodně příležitostí. Jinak zápas hodnotíme kladně a zvláště pak výkon třetí formace. Děkujeme všem za zápas a speciální díky našim fanouškům. Příští sobotu se vidíme v Praze!"