Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň

SOUHRN: Muži vyhráli základní část Národní ligy a čeká je série s Kobylisy

Mužské áčko FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň v posledním domácím utkání základní části uspělo na půdě Benešova. I přes nepříznivý začátek utkání kluci vyhráli 7:5 a udrželi tak první místo v tabulce, ze kterého si jako první vybírali svého čtvrtfinálového soupeře. Tím bude sedmý tým tabulky Florbal TJ Kobylisy. Čtvrtfinálové série začínají už v sobotu 24. 2.

Vývoj zápasu vůbec nenapovídal tomu, že proti sobě hraje první a poslední tým tabulky. Domácí Benešov byl velmi nepříjemný a v obraně důsledný. Benešovu se také povedlo pár akcí směrem dopředu a výsledkem byl nečekaný stav 4:0 v polovině utkání. Trápení Slávistů prolomil ve 34. minutě svým gólem Pavel Šimeček po asistenci Martina Jeníčka

Do konce druhého dějství se Plzeň prosadila ještě dvakrát, konkrétně to byl Michal Fuchs, který dvěma góly přiblížil skóre na rozdíl jediné branky, což bylo do závěrečné části klíčové. Už ve 41. minutě navíc vyrovnal Filip Blažek a začínalo se od znovu. Závěrečnou třetinu favorit zvládl a vyhrál ji 4:1, celkově pak 7:5 a "povinné" vítězství zvládl.

"Potvrdilo se, že Benešov není náš oblíbený soupeř. První třetinu jsme byli soupeři sami sobě a potřebovali jsme od soupeře dostat facku. Do druhé třetiny jsme se vzbudili a začali jsme předvádět hru, která je hodna naší úrovně. Děkujeme našim fanouškům za podporu v dnešním zápase i po celou základní část! Teď sprcha a hurá na výběr soupeře. Vidíme se za týden při play-off. Díky všem," okomentoval nedělní zápas trenér Jakub Šimek.

Ve čtvrtfinále se Slavia utká s týmem Florbal TJ Kobylisy

Hned v neděli večer proběhl tradiční výběr soupeřů do čtvrtfinálových sérií. Plzeň měla jako vítěz základní části soutěže první právo volby a vybrala si soupeře, který obsadil v tabulce 7. místo po základní části - Florbal Kobylisy. První dva zápasy se odehrají v Plzni, v sobotu 24. 2. od 19:15 a v neděli 25. 2. od 18:15.

Klíčová fáze sezóny začíná a kluci budou potřebovat podporu všech fanoušků. Po loňském těsném neúspěchu ve finále Národní ligy a následně v baráži letos chtějí zabojovat o historický postup do 1. ligy. Ze všech zápasů budou vysílány také videopřenosy. Kdyby náhodou někdo nemohl do haly dorazit, informace o sledování naleznete na webu www.ceskyflorbal.tv.