Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
288_20240215_140743.jpg

Ženy bojují o umístění v elitní čtyřce tabulky, doma přivítají Prague Tigers

Ano, muži hrají poslední zápas základní části na venkovní palubovce v Benešově a pokud potvrdí roli favorita, budou se moci znovu po roce radovat z vítězství v první fázi soutěže. O hodně hrají ale hlavně ženy, které čekají poslední čtyři zápasy, ve kterých se bude rozhodovat o tom, zda je čeká letos předkolo play off či nikoliv. V sobotu se představí na půdě BLACK ANGELS a v neděli doma s Prague Tigers.

Děvčata bojují o přímou účast v osmifinále play off

V sobotu 17. února vypukne duel 25. kola 1. ligy žen mezi týmy BLACK ANGELS a FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň od 17:00 hodin v hale ve Štěrboholech. Pražský soupeř je v tabulce o 2 body před Plzní a jedná se o velmi důležitý duel, který hodně napoví o tom, jaké bude rozložení sil v závěrečných kolech základní části. Dá se ale říci, že důležité jsou všechny čtyři zbývající duely pro plzeňské hráčky.

Slavia se totiž nachází v tabulce 1. ligy žen západ na šestém místě a ve zbývajících čtyřech kolech se utká s týmy, které jsou bodově právě před Plzní. Na první Vinohrady ztrácí děvčata 6 bodů a závěr základní části tak bude velmi atraktivní. Všechny proto zveme na nedělní domácí utkání holek, které sehrají na palubovce na Slavii od 18:00 proti Prague Tigers Nehvizdy.

Tento soupeř je v tabulce aktuálně na druhém místě o tři body před Plzní, ale má odehrané o dva zápasy více. Ani jedno ze zmíněných utkání nemá jasného favorita a rozhodovat budou detaily, jako budou například sestavy, ve kterých se jednotlivým týmům podaří k zápasům nastoupit. Držíme našim děvčatům v závěru základní části palce, protože pokud by se jim podařilo skončit do čtvrtého místa, nemusely by absolvovat předkolo play off.


Muži A o vítězství v základní části a čtrnáctou výhru v řadě

Dílčí úspěch mají před sebou muži A. Pokud se jim podaří v neděli uspět na palubovce posledního Benešova, obsadí po druhé za sebou první příčku v základní části Národní ligy a do play off tak půjdou jako hlavní favorit a budou si moci jako první vybírat svého čtvrtfinálového soupeře. Nedělní zápas začíná v 16:00 a klukům držíme na dálku palce.

Z ostatních týmů se představí muži B, které čeká další turnaj v sobotu v Rokycanech, kde se v důležitých zápasech v boji o přední příčky utkají s domácími Rokycany (12:00) a s Domažlicemi (15:00). Dorostenci A jedou na turnaj do Lovosic, kde se postaví proti domácímu týmu a proti Kadani. Junioři B hrají v sobotu v Klatovech, dorostenci B v neděli ve Františkovo Lázních a dorostenky v sobotu na Chodově.

Související odkazy

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
286_20240212_165240.jpg

SOUHRN: Třetí "domácí" utkání v Tachově znovu vítězné, muži jsou poslední krok od vítězství v základní části

Už třetí "domácí" zápas sehrál některý náš tým během výjezdního utkání v Tachově s názvem TACHOV GAME. Po dvou úspěšných zápasech našich juniorů to tentokrát byli muži, kteří porazili v sobotu Pelhřimov 8:4 a jsou poslední krůček od vítězství v základní části. Junioři si také v posledním domácím utkání základní části poradili s Chomutovem těsně 4:3.