Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
286_20240212_165240.jpg

SOUHRN: Třetí "domácí" utkání v Tachově znovu vítězné, muži jsou poslední krok od vítězství v základní části

Už třetí "domácí" zápas sehrál některý náš tým během výjezdního utkání v Tachově s názvem TACHOV GAME. Po dvou úspěšných zápasech našich juniorů to tentokrát byli muži, kteří porazili v sobotu Pelhřimov 8:4 a jsou poslední krůček od vítězství v základní části. Junioři si také v posledním domácím utkání základní části poradili s Chomutovem těsně 4:3.

Zápas v Tachově proti Pelhřimovu se od začátku pro naše borce vyvíjel příznivě. Soupeř sice odehrál velmi povedené utkání, ale bylo vidět, na jaké straně je větší kvalita. Po deseti minutách hry to bylo 2:0 pro Plzeň a pouze v první třetině se Pelhřimov dokázal přiblížit na rozdíl jediného gólu, nejprve 2:1 a poté 3:2. Na 4:2 pak zvyšoval v 18. minutě Kuba Mikolášek a od té doby už domácí kontrolovali otěže zápasu.

Ve druhém dějství padl jediný gól z hole Ondry Kuhajdy, který protrhl své střelecké trápení. Třetí část vyhrála Slavia 3:2 a v konečném zúčtování tedy 8:4. Hvězdou zápasu za domácí tým se stal junior Michal Fuchs, který vstřelil hattrick a připsal si v utkání 3 kanadské body. V brance se tentokrát představil Ondra Trhlík.

Zápas tentokrát okomentoval trenér domácích Tomáš Katolický: "Dnešní výjezdní utkání za 3 body. Myslím si, že utkání jsme kontrolovali až na nějaké části, kdy jsme trochu polevili v koncentraci. Do dalších zápasů se z toho poučíme. Děkuji partnerskému klubu za uspořádání tohoto utkání a divákům za skvělou atmosféru, tak jako vždy!"

Fotograf: Tomáš Novotný


V posledním domácím zápase základní části uspěli také junioři Akademie FbC Plzeň & FBŠ SLAVIA. V neděli večer dokázali ve vyrovnaném utkání přetlačit Florbal Chomutov 4:3 a posunuli se v tabulce 1. ligy na čtvrté místo. Vítězný gól vstřelil v 52. minutě zápasu Ondra Balý, nejlepším hráčem domácí Akademie se stal brankář Filip Beran.

Zápas okomentoval trenér Plzně Honza Polomis: "Se soupeřem souhlasím v tom, že byli určitě lepší. S betonem nesouhlasím. Problémem byla nízká efektivita střelby soupeře. My se musíme z téhle výhry otřepat a připravit se na další zápasy. Hraje se to na góly a těch jsme dali prostě více. Děkuji soupeři za utkání a přeji bezpečnou cestu domů. Díky fanouškům a pořadatelům. Létající velbloudi."

Mužům C se na domácím turnaji nedařilo dle představ a oba své zápasy prohráli. Mladší žáci White byli na prvním turnaji v Chodové Plané úspěšní z poloviny, připsali si dvě vítězství, jednu remízu a jednu porážku. Elévové odehráli další povedené turnaje v plzeňské Area D a rokycanské sportovní hale.

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
285_20240208_113347.jpg

VÍKEND: Konec základní části se blíží. Udrží muži první místo v tabulce Národní ligy?

Naše mužské áčko čekají poslední dva domácí zápasy základní části a znovu po roce útočí na vítězství v této fázi soutěže. K jistotě jim stačí ze dvou posledních zápasů získat alespoň 5 bodů. Už tuto sobotu 10. 2. od 16 hodin se však představí v "domácím" prostředí na výjezdním utkání v Tachově, kde přivítají Pelhřimov. Junioři hrají v neděli na Slavii proti Chomutovu od 18 hodin. Z ostatních kategorií hrají muži C, mladší žáci White a oba týmy elévů.

280_20240202_132641.jpg

TACHOV GAME vol. 3: Do Tachova poprvé na Národní ligu mužů! Přijeďte fandit mužům proti Pelhřimovu

V pořadí již třetí výjezdní utkání na půdě našeho spřáteleného klubu Florbal Tachov se uskuteční v sobotu 10. února od 16:00 hodin. V rámci 21. kola Národní ligy přivítáme na tachovské palubovce soupeře Spartak Pelhřimov. Jedná se o poslední "domácí" utkání našich borců v letošním ročníku Národní ligy. Apelujeme na všechny naše věrné fanoušky, aby si udělali krátký výlet a přijeli naše borce podpořit.

283_20240205_142519.jpg

FLORBÁL 2024: Děkujeme všem za účast na dalším povedeném klubovém plesu

8. ročník našeho sportovního plesu FLORBÁL je za námi. V pátek 2. 2. si cestu do koterovské Sokolovny našlo bezmála 150 lidí, kteří vytvořili skvělou atmosféru téhle naší tradiční příjemné akce určené zejména pro starší hráče/hráčky, trenéry a rodiče všech našich členů. Tentokrát se moc domů nechtělo a tančilo se do ranních hodin.