291_20240219_162245.jpg

Rozhovor s manažerem klubu Adamem Tkadlecem: "Letošní play off bude stát za to"

Před začátkem play off 2024 přišel klub s poměrně zásadní novinkou v podobě zavedení vstupného na zápasy elitního týmu mužů a žen. Nejen o tom hovořil před jeho začátkem manažer klubu Adam Tkadlec (na fotce uprostřed), který krátce objasňuje, proč se klub pro tuto možnost nyní rozhodl. Vyřazovací soutěže začínají už tento víkend 24. a 25. 2. úvodními zápasy čtvrtfinále Národní ligy mužů.

Prvotní informace a vše, co potřebujete vědět před vstupem do haly naleznete v tiskové zprávě klubu, která byla zveřejněna minulý týden. 

ROZHOVOR:
O nadcházejícím víkendu si budou muset fanoušci klubu při vstupu do haly připlatit, místo dobrovolného vstupného to bude nově 50,- korun na zápasy play off mužů A a žen. Proč jste se nyní pro tuto variantu rozhodli?

Nejedná se samozřejmě o náhlé rozhodnutí. Variantu vybírání vstupného řešíme v klubu již delší dobu, ale čekali jsme, až přijde ta správná doba, a ta je dle našeho názoru nyní. Během letošního play off se bude jednat o "testovací režim", kde si chceme vyzkoušet, jaké to vlastně pro klub bude a od nové sezóny 24/25 to již bude pravidlem, bez ohledu na to, jak naše týmy letos dopadnou.

Ve florbalovém prostředí je zavádění vstupného na zápasy dospělých týmů běžné a i když se stále jedná o amatérský sport, náklady na pořádání zápasů a další věci s tím spojené jsou vysoké a bylo pouze otázkou času, kdy se tak stane i u nás. Pevně doufám, že to naše fanoušky nijak neodradí a budeme se během play off těšit skvělých návštěv, stejně jako v loňském roce. Na ostatní sporty fanoušci také většinově nechodí zadarmo, jedná se o přirozený vývoj sportu a celého produktu florbalu.

Říkáš "testovací režim", co si pod tím mají fanoušci představit?
Nyní během play off bude pouze možnost platit vstupné hotově na místě, později to půjde i online formou. Ale plánujeme spoustu dalších věcí, které těm skalním fanouškům co nejvíce zpříjemní pobyt u nás na hale a také budou mít různé nadstandardní možnosti. Například se nákupem lístku automaticky dostanou do přestávkového slosování o drobné ceny, budou mít u vstupu připravené tleskadlo zdarma a nebo si budou moci zakoupit věci z Fan Shopu přímo během utkání na tribuně. Chceme vše nejdřív vyzkoušet a správně nastavit, k tomu jsme zvolili závěrečné zápasy letošní sezóny ve vyřazovacích bojích, proto testovací režim.

Kdo všechno bude vlastně platit a bude se něco měnit?
Pro fanoušky se nic zásadního měnit nebude. Zkrátka přijdou na halu tak, jak jsou zvyklí, akorát u vstupu nebude kasička na dobrovolné vstupné, ale na pravidelné denní vstupné 50,- korun. Denní znamená, že kdyby náhodou hráli muži i ženy ve stejný den a fanoušek chtěl jít na oba zápasy, bude platit pouze jednou. Výjimky se týkají pouze partnerů klubu a dětí do 12 let včetně, kteří vstupné platit nebudou. Všichni ostatní včetně členů klubu platí. 50,- korun není v dnešní době nic a částka je nastavena pro začátek tak, aby nikoho neodradila.

Co tedy plánujete od příští sezóny?
Ti nejvěrnější fanoušci budou mít možnost zakoupit permanentní vstupenky na celý rok, díky kterým ušetří nějakou korunu a ještě dostanou dárek navíc. Plánujeme i výhodný balíček přímo pro členy klubu a další novinky, včetně plateb přes účet a členskou sekci. To vše ale zveřejníme později, nyní se soustředíme na play off a hlavně na výkony našich týmů. 

Muži ve druhé sezóně v Národní lize podruhé ovládli základní část, což je fantastický počin. Jaké jim dáváš do letošních bojů o postup naděje?
V první řadě bych jim chtěl ještě touto cestou pogratulovat, protože je to skvělý úspěch. Není lehké v dlouhodobé soutěži uspět dvakrát za sebou a svědčí to o síle našeho týmu. Letošní play off bude stát za to a rád bych na něj touto cestou všechny naše fanoušky pozval. Druhou věcí je fakt, že do něj vstupujeme v odlišné pozici než před rokem a teprve se ukáže, jak se s tím popasujeme. Já si myslím, že tým je velmi dobře připraven, a i když budou v play off rozhodovat detaily, my je zvládneme lépe.

Jaké detaily máš na mysli?
V play off je klíčové, že se hráčům mění režim z jednoho hraného zápasu o víkendu na dva. Přepnout takto uprostřed sezóny je těžké pro tělo i hlavu a spousta hráčů to snáší hůře, protože najednou zjistí, že se jim změnila křivka regenerace a co předtím stačilo, teď stačit nemusí. Hráč tedy musí celkově poupravit svůj režim, aby byl schopný během tohoto období stále podávat svůj nejlepší výkon. Výdej času a energie je extrémní, ale stále musíme myslet na to, že hráči mají své školy, práce a další aktivity mimo florbal. Nejsou to profesionálové a za svůj náročný koníček si musí také platit, v tomhle to máme těžší, než profi sportovci.

Díky tomu je potřeba věnovat více času individuálnímu tréninku, do kterého spadá hlavně ta regenerační část, aktivní i pasivní. Dalším detailem můžou být drobné absence, kterých je potřeba se v tomto období maximálně vyvarovat. Hráč si tedy i musí dávat pozor, aby nenastydl, neonemocněl a nebo si nepřivezl nějaké zranění například z dovolené na lyžích. Věřím, že zkušenost z loňského náročného a dlouhého play off našim borcům v tomhle a v dalších oblastech pomůže a zvládneme to lépe.

A co play off 1. ligy žen, jaké šance dáváš našim děvčatům?
Již víme, že naše dívky čeká 1. kolo play off, které sehrají proti slabšímu soupeři. Tomu se chtěly původně vyhnout a skončit do 4. místa, ale soutěž je letos extrémně vyrovnaná. Vlastně si vůbec netroufnu odhadovat, kam až mohou naše holky postoupit, protože mezi prvními šesti týmy v tabulce byly minimální rozdíly a každý dovede porazit každého. Samozřejmě si přeji, aby došly co nejdále a my si na Slavii prožili spoustu atraktivních zápasů vyřazovacích bojů.

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
289_20240216_142956.jpg

SOUHRN: Muži vyhráli základní část Národní ligy a čeká je série s Kobylisy

Mužské áčko FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň v posledním domácím utkání základní části uspělo na půdě Benešova. I přes nepříznivý začátek utkání kluci vyhráli 7:5 a udrželi tak první místo v tabulce, ze kterého si jako první vybírali svého čtvrtfinálového soupeře. Tím bude sedmý tým tabulky Florbal TJ Kobylisy. Čtvrtfinálové série začínají už v sobotu 24. 2.