Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
292_20240220_141911.jpg

VÍKEND: Play off startuje čtvrtfinálovými zápasy mužů, ženy a junioři zakončují základní část

Play off 2024 je tady! Jako první do něj dvěma domácími čtvrtfinálovými zápasy vstoupí muži A, kteří v rámci Národní ligy přivítají Florbal Kobylisy. Hrají ale i další družstva - ženy a junioři zakončují základní část dvěma zápasy, ženy doma, junioři venku. K tomu hrají na konci prázdnin oba týmy starších žáků.

Čtvrtfinále v sobotu od 19:15 a neděli od 18:15

Hlavním tahákem víkendu jsou bezpochyby úvodní boje mužského áčka v play off 2024. Do čtvrtfinále si naši borci vybrali tým Florbal TJ Kobylisy a díky umístění v tabulce jsou plzeňští favoritem. Ale pozor, Kobylisy jsou jedním ze tří týmů, které dokázaly Slavii v základní části soutěže porazit, konkrétně začátkem října na domácí půdě prohrála Plzeň 6:10.

Slavia vyhrála základní část se ziskem 57 bodů, Kobylisy obsadili sedmou příčku a připsali si 29 bodů za devět výher, jednu výhru v prodloužení a dvanáct porážek. V posledních pěti kolech základní části pražský soupeř zvítězil pouze jednou a čtyřikrát prohrál, zatímco Slavia v již zmiňované sérii drží šňůru vítězství a vše vyhrála. Aktuální forma tedy také hraje pro domácí výběr.

Přijďte kluky podpořit v boji o semifinále play off Národní ligy! Série se hraje na tři vítězné zápasy, přičemž první dva se hrají nyní v Plzni, další dva pak nadcházející víkend v Praze v Kobylisích a případný třetí zápas v týdnu znovu v Plzni.

Na zápasy mužského a ženského elitního týmu se v rámci play off 2024 bude nově vybírat vstupné 50,- korun, kde bude platba zatím možná pouze hotově na místě. Více informací naleznete v přiloženém článku.


Ženy a junioři ukončují základní část soutěže

Poslední dva zápasy základní fáze soutěže sehrají naše ženy na domácí palubovce a už nemohou skončit lépe než na pátém místě. Nyní jsou na šesté pozici se ztrátou tří bodů na páté Vinohrady a sedmi bodů na čtvrtý Chomutov. V sobotu děvčata přivítají doma vedoucí tým tabulky FAT PIPE Tigers Start98 od 16:15 hodin, v neděli pak právě Vinohrady o hodinu dříve, tedy od 15:15. Nadcházející víkend tak bude naše ženy čekat předkolo play off (1. kolo), které by měly také začínat na domácí půdě.

Junioři Akademie FbC Plzeň & FBŠ SLAVIA zakončí základní část 1. ligy skupiny A venkovními duely. V sobotu 24. února jedou na půdu neoblíbeného soupeře FBC DOŠWICH MILEVSKO, kde zápas začíná v 17 hodin, v neděli pak hrají ve 12:00 v Českých Budějovicích proti místním Štírům. V tabulce ještě kluci mohou zabojovat o konečné třetí místo a lepší výchozí pozici do předkola play off, které také startuje již příští víkend.

Z mládežnických týmů hrají z důvodu jarních prázdnin pouze starší žáci. Vůbec poprvé v sezóně se oba naše týmy setkají na stejném turnaji, v rámci 2. výkonnostního koše se bude jednat o turnaj přímo u nás na Slavii, který předchází našemu sobotnímu programu zápasů elitních týmů.

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
291_20240219_162245.jpg

Rozhovor s manažerem klubu Adamem Tkadlecem: "Letošní play off bude stát za to"

Před začátkem play off 2024 přišel klub s poměrně zásadní novinkou v podobě zavedení vstupného na zápasy elitního týmu mužů a žen. Nejen o tom hovořil před jeho začátkem manažer klubu Adam Tkadlec (na fotce uprostřed), který krátce objasňuje, proč se klub pro tuto možnost nyní rozhodl. Vyřazovací soutěže začínají už tento víkend 24. a 25. 2. úvodními zápasy čtvrtfinále Národní ligy mužů.

289_20240216_142956.jpg

SOUHRN: Muži vyhráli základní část Národní ligy a čeká je série s Kobylisy

Mužské áčko FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň v posledním domácím utkání základní části uspělo na půdě Benešova. I přes nepříznivý začátek utkání kluci vyhráli 7:5 a udrželi tak první místo v tabulce, ze kterého si jako první vybírali svého čtvrtfinálového soupeře. Tím bude sedmý tým tabulky Florbal TJ Kobylisy. Čtvrtfinálové série začínají už v sobotu 24. 2.