Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
295_20240226_110952.jpg

Junioři Akademie dvakrát zvítězili a čeká je souboj s Kladnem, ženy hrají předkolo proti FBC Česká Lípa

Kromě čtvrtfinálových zápasů mužského áčka v Národní lize hrála o víkendu další čtyři družstva. Junioři Akademie FbC Plzeň & FBŠ SLAVIA zvládli závěr základní části na výbornou a připsali si dvě výhry. V 1. kole play off se kluci postaví proti Kanonýrům z Kladna. Ženy naopak své poslední dva zápasy v základní části prohrály a čeká je předkolo play off proti soupeři FBC Česká Lípa. Po prázdninovém týdnu se z mládeže představily pouze oba týmy starších žáků.

Junioři zakončili základní část na třetím místě

Junioři Akademie v sobotu v Milevsku ukořistili tři body za vítězství 10:4, které se rodilo ve druhém dějství. Po první třetině byl stav 2:2, ale pěti góly ve druhé části Plzeň odskočila na rozhodující rozdíl a zápas si pohlídala. "Z naší strany špatná první třetina, kdy jsme nehráli s odpovídající kvalitou a správně zaměřenou pozorností. Další dvě třetiny jsme výrazně zlepšili pohyb bez míčku a situace v útoku si dělali jednodušší. I díky tomu jsme dokázali výsledkově odskočit. Děkuji soupeři a pořadatelům za utkání," okomentoval zápas trenér Plzně Jarda Täuber.

V neděli se klukům na výjezdu také dařilo. Vstřelili ještě o dvě branky více a odvezli si z Českých Budějovic výhru 12:5 nad domácími Štíry. Zápas tentokrát okomentoval trenér Lukáš Kubinec: "Dneska jsme si zahráli celkem slušný zápas. Domácí nás více než dostatečně prověřili v osobních soubojích a hra byla ve slušném tempu. Díky za zápas. Těšíme se na večerní výběr soupeřů. Létající velbloudi!"

Junioři Akademie FbC Plzeň & FBŠ SLAVIA tak obsadili v tabulce 1. ligy A konečné třetí místo a v 1. kole play off se postaví proti týmu Kanonýři Kladno. Soupeř skončil v tabulce o 6 bodů před Plzní a série začíná už tento víkend 2. - 3. března. První zápas se bude hrát na půdě Kladna, nedělní pak v Plzni a případný třetí znovu na Kladně. Časy zápasů zveřejníme v průběhu týdne na sociálních sítích.


Ženy čeká předkolo proti Lípě o víkendu 2. - 3. března

Závěrečné dva zápasy základní části odehrály děvčata Plzně doma proti soupeřům z popředí tabulky. Oba zápasy snesly velmi slušné měřítko a bylo vidět, že se jedná o utkání týmů, které chtějí bojovat o co nejlepší umístění i v rámci play off. V sobotu přijel do Plzně soupeř FAT PIPE Tigers Start98, tedy vedoucí tým tabulky 1. ligy žen.

Velmi vyrovnané utkání rozhodlo proměňování šancí, které měly lepší hostující favoritky a zvítězily v utkání 7:5: "Pro nás dneska extrémně krutý výsledek. Víceméně po celý zápas stejná písnička - máme tlak, vytvoříme si šance, gól nedáme, pak přijde chyba a soupeř trestá. I přes velkou řadu absencí jsme ale odehráli kvalitní utkání, holky za dnešní výkon můžeme pochválit, hrály naplno až do konce. Snad se k nám přikloní štěstěna zítra, máme to zakleté už nějak dlouho. Děkujeme za zápas soupeři a našim hlasitým fanouškům," okomentoval sobotní duel trenér Víťa Procházka.

Nedělní zápas mezi Plzní a Vinohrady se rozhodoval až ve třetí třetině. Po dvou částech svítil na ukazateli skóre průběžný výsledek 5:4 pro Vinohrady a zápas byl velmi vyrovnaný. Třetí dějství se ale domácím hráčkám vůbec nepovedlo a Vinohrady vstřelily 4 branky v řadě. V závěru zápasu už pouze korigovala na konečných 5:9 Viky Binědová.

Naše ženy obsadily v tabulce 1. ligy konečné 6. místo a čeká je tak předkolo play off (1. kolo). V něm narazí na předposlední tým tabulky FBC Česká Lípa, v sobotu 2. 3. se bude hrát od 16 hodin doma na Slavii, v neděli pak na půdě České Lípy (čas bude upřesněn). Případný třetí zápas by se hrál v úterý 5. 3. znovu v Plzni. Stejně jako u juniorů se hraje na dva vítězné zápasy.

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
294_20240225_193726.jpg

PLAY OFF: Muži doma potvrdili roli favorita a nad Kobylisy vedou 2:0 na zápasy

První víkend vyřazovacích bojů je za námi a mužské áčko FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň ho zvládlo na výbornou. Před velmi slušnou kulisou zvládlo oba úvodní domácí zápasy a vede 2:0 na zápasy. Série se přesouvá do Prahy, kde se budou Kobylisy snažit proti favoritovi zvrátit nepříznivý stav.

292_20240220_141911.jpg

VÍKEND: Play off startuje čtvrtfinálovými zápasy mužů, ženy a junioři zakončují základní část

Play off 2024 je tady! Jako první do něj dvěma domácími čtvrtfinálovými zápasy vstoupí muži A, kteří v rámci Národní ligy přivítají Florbal Kobylisy. Hrají ale i další družstva - ženy a junioři zakončují základní část dvěma zápasy, ženy doma, junioři venku. K tomu hrají na konci prázdnin oba týmy starších žáků.

291_20240219_162245.jpg

Rozhovor s manažerem klubu Adamem Tkadlecem: "Letošní play off bude stát za to"

Před začátkem play off 2024 přišel klub s poměrně zásadní novinkou v podobě zavedení vstupného na zápasy elitního týmu mužů a žen. Nejen o tom hovořil před jeho začátkem manažer klubu Adam Tkadlec (na fotce uprostřed), který krátce objasňuje, proč se klub pro tuto možnost nyní rozhodl. Vyřazovací soutěže začínají už tento víkend 24. a 25. 2. úvodními zápasy čtvrtfinále Národní ligy mužů.