Související zápas

FBŠ SLAVIA Plzeň
KobylisyFBŠ SLAVIA Plzeň
0:6(0:1,0:2,0:3)
so 2. 3. 2024 17:00 @ SH TJ Kobylisy, Národní liga, 3. kolo
298_20240303_131549.jpg

NÁRODNÍ LIGA: Mise 1 splněna, muži porazili Kobylisy 3:0 na zápasy a postupují do semifinále

Mužské áčko FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň zvládlo s přehledem i třetí zápas čtvrtfinálové série a zvítězilo na půdě Florbal TJ Kobylisy 6:0. V celé sérii tak Plzeň uspěla 3:0 na zápasy a potvrdila roli favorita. Semifinálová série startuje už o víkendu 9. - 10. 3. a Slavia znovu začne dvěma zápasy na domácí palubovce.

Vítězství Plzně se ve třetím utkání rodilo postupně s tím, jak domácí Kobylisy dokázaly fyzicky držet krok. První třetinu vyhráli hosté pouze 1:0 díky gólu kapitána Filipa Štědrého. Ve druhé přidali dvě branky (Mikolášek a Štědrý) a o svém postupu rozhodli až ve třetím dějství, které vyhráli 3:0 (2x Huleš, Kuhajda), celkově tedy 6:0.

Nejlepším hráčem posledního utkání se stal kapitán Filip Štědrý. Zápas a celou sérii okomentoval po jeho konci trenér Plzně Jakub Šimek: "Předně chci poděkovat soupeři za férovou sérii. Byť skončila 3:0, tak nás dokázali kluci z Kobylis dobře prověřit. Nyní si počkáme na soupeře. Naše cesta je v první třetině a pokorně se připravíme na další zápasy. Děkujeme našim fanouškům, kteří za námi dnes přijeli do Prahy. Pokračujeme opět doma! Díky všem!"

Slavia tak potvrdila roli favorita a postoupila do semifinále v nejkratším možném čase. O semifinálovém soupeři pro Plzeň se rozhoduje v souboji mezi týmy Atlas Blansko a Florbal Jaroměř. Semifinále začne dvěma domácími zápasy už příští víkend, časy zápasů upřesníme během pondělí a úterý.

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
297_20240301_083644.jpg

PREVIEW: Ženy začínají sérii proti České Lípě doma, muži A jedou do Prahy pro třetí čtvrtfinálový bod

První play off víkend, kde se představí všechny naše tři elitní týmy je tady. Muži vedou ve čtvrtfinálové sérii nad Kobylisy 2:0 a už v sobotním venkovním duelu budou chtít sérii hranou na tři vítězné duely ukončit. Ženy začínají předkolo play off hrané na dva vítězné zápasy v sobotu doma proti FBC Česká Lípa, junioři Akademie startují sérii 1. kola play off CE ligy na palubovce Kladna.

296_20240229_140154.jpg

Je před námi největší víkend v historii klubu! Od pátku do pondělí bude v akci 22 družstev

To tu ještě nebylo! Po jarních prázdninách se bude pro naše týmy tentokrát jednat o prodloužený SUPERvíkend, během kterého jde do akce hned 22 našich družstev. Je to hlavně díky mládeži (minipřípravka až elévové), která posílá do akce nějaká open družstva, ale hrají nám díky dohrávkám i všechny dospělé týmy. Hlavním tahákem víkendu jsou samozřejmě zápasy play off pro muže A, ženy a juniory A.

293_20240227_130922.jpg

ROZHOVOR: Josef Cipra: "Florbal je pro mě čistá radost ze hry a pohybu a zábava se skvělou partou lidí"

Po delší době tu máme další rozhovor a vyzpovídali jsme člověka, který je u nás v klubu služebně mezi nejstaršími. Trenér Pepa Cipra má letos na starosti týmy dorostenců a juniorů B, ale v minulosti působil i u jiných věkových kategorií a má s vedením týmů velké zkušenosti. V rozhovoru se dozvíte něco o jeho trenérské historii, profesním životě a také plánech do budoucna.

299_20240303_144339.jpg

SOUHRN: Ženy zvládly předkolo proti České Lípě a čeká je souboj s SKV, junioři Akademie budou hrát rozhodující třetí zápas

V 1. kole play off 1. ligy žen uspěla naše děvčata v souboji proti FBC Česká Lípa a zvítězila 2:0 na zápasy. V dalším kole je čeká pražský tým Sokol Královské Vinohrady. Junioři Akademie sehráli o víkendu dvě rozdílná utkání a stav série s Kladnem je 1:1 na zápasy. Hrála se také spousta turnajů mládeže.