Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
300_20240306_074743.jpg

ROZHOVOR s Martinem Jeníčkem: "Blansku máme co vracet, fanoušky budeme potřebovat!"

Před začátkem semifinále play off Národní ligy jsme vyzpovídali jednoho z hráčů A-týmu mužů. Tím nemohl být nikdo jiný, než letošní nový borec v sestavě, který přišel na hostování z Chomutova. Je jím mladý a důrazný obránce Martin Jeníček, který mluvil o svém přesunu z Chomutova a samozřejmě celé sezóně včetně probíhajícího play off.

Ahoj Martine, jelikož tě spousta lidí z klubu vlastně ani nezná, protože jsi v týmu prvním rokem, představ našim čtenářům krátce tvůj “medailonek”. Jak jsi s florbalem začínal, odkud vlastně pocházíš, jak vedly tvé kroky do Plzně a tak různě.

Ahoj Slávisti, k florbalu jsem se dostal přes mého spolužáka již ve druhé třídě na základní škole, kdy jsem společně s florbalem hrál také softball a fotbal. Nicméně mě to k florbalu táhlo o něco více a v roce 2014 jsem přišel do tehdejšího klubu FBC 98 Chomutov a florbalu jsem se začal věnovat naplno.

Po absolvování střední školy v Chomutově jsem cítil, že potřebuji nějakou životní změnu a rozhodl jsem se nastoupit na Západočeskou univerzitu. Po dlouhém přemýšlení, jak dál s florbalem, jsem po pár doporučeních kontaktoval Slavii Plzeň, konkrétně Bínu, zda by bylo možné se zapojit do přípravy a poprat se o místo v týmu.

A jak jsi prvním rokem v klubu spokojený? Plánuješ v Plzni pokračovat i dále? Jaké vnímáš rozdíly oproti tvému předchozímu působení v Chomutově?

Je těžké srovnávat dva kluby, ke kterým mám nějakou citovou vazbu. Oba týmy mají své kvality. Na Slavii jsem poměrně krátkou dobu, ale cítím se zde jako doma a to i díky klukům, kteří mě mezi sebe bez problémů přijali. V Plzni bych rád pokračoval, ale jsem zde pouze na hostování, a tak bude záležet na Chomutovu, zda mě v létě pustí na přestup.

Co myslíš, že jsou tvé silné stránky a čím jsi pro tým nejvíce přínosný?

Mezi mé silné stránky patří fyzická hra, hodně soubojů před oběma brankami a sem tam dokážu vymyslet nějakou průnikovou přihrávku (rohlík) za obranu, ale žádný shooter určitě nejsem :D

Přejdeme k aktuální události a tou je právě probíhající play off Národní ligy, do kterého jste vstoupili z prvního místa v základní části jako jeden z favoritů na postup. Začneme právě uplynulým čtvrtfinále, jak hodnotíš sérii s Kobylisy, která skončila 3:0 na zápasy ve váš prospěch?

Čtvrtfinálová série byla hlavně psychicky náročná, jelikož jsme věděli, že je tato série pouze o tom, jak se popereme s pasivnější obranou soupeře. Myslím, že jsme se s tím popasovali na jedničku. Nicméně musím dát kredit soupeři za to, že nás kvalitně prověřil a připravil do další části play off.

V dalším kole vás čeká Blansko, které přetlačilo Jaroměř až v pátém zápase. Co myslíš, že od této série můžete očekávat?

Kvalitní vyhrocené zápasy se skvělou diváckou kulisou. Máme Blansku za venkovní zápas co vracet. Rád bych touto cestou pozval fanoušky na víkendové zápasy, budeme je potřebovat!

Pamatuješ si na zápasy s tímto soupeřem ze základní části? Jaké to byly duely?

Venkovní zápas s Blanskem nám ukázal, že v žádném zápase v sezoně nesmíme ani na vteřinu polevit. Kombinace haly, bojovného soupeře a bouřlivé atmosféry v hale nám vůbec nechutnala a soupeř zaslouženě bral všechny body. V domácím zápase jsme předvedli naší kvalitu a zápas jsme až na pár výpadků kontrolovali.

Předpokládám, že vaším cílem je postup do 1. ligy. Jaké myslíš, že má tým šance to dokázat a vyhrát celé play off, čímž by se vyhnul baráži?

Před sezonou jsme si stanovili cíle, mezi nimiž je postup do 1. ligy a za tímto cílem si zápas po zápasu jdeme. Věřím že tým během sezony nabral dostatečné herní sebevědomí a že postup společně urveme.

Martine, díky za odpovědi a do závěrečné fáze sezóny přejeme hodně štěstí!

Foto: Tomáš Novotný

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
294_20240225_193726.jpg

PLAY OFF: Muži doma potvrdili roli favorita a nad Kobylisy vedou 2:0 na zápasy

První víkend vyřazovacích bojů je za námi a mužské áčko FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň ho zvládlo na výbornou. Před velmi slušnou kulisou zvládlo oba úvodní domácí zápasy a vede 2:0 na zápasy. Série se přesouvá do Prahy, kde se budou Kobylisy snažit proti favoritovi zvrátit nepříznivý stav.

296_20240229_140154.jpg

Je před námi největší víkend v historii klubu! Od pátku do pondělí bude v akci 22 družstev

To tu ještě nebylo! Po jarních prázdninách se bude pro naše týmy tentokrát jednat o prodloužený SUPERvíkend, během kterého jde do akce hned 22 našich družstev. Je to hlavně díky mládeži (minipřípravka až elévové), která posílá do akce nějaká open družstva, ale hrají nám díky dohrávkám i všechny dospělé týmy. Hlavním tahákem víkendu jsou samozřejmě zápasy play off pro muže A, ženy a juniory A.