Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
306_20240312_154242.jpg

PLAY OFF: Muži A v boji o finále Národní ligy, junioři a dorostenci hrají další série play off

Muži A si neodpočinou ani další víkend a čeká je klíčový boj o postup do finále Národní ligy. V semifinálové sérii vedou nad FBK Atlas Blansko 2:0 na zápasy a jedou si pro využití jednoho ze tří matchballů. Junioři hrají čtvrtfinále 1. ligy juniorů proti týmu SOKOLI Pardubice a začínají sobotním zápasem doma, dorostenci startují vyřazovací boje proti Chomutovu a doma hrají až druhý nedělní zápas.

Muži A si jdou pro třetí bod a účast ve finále Národní ligy

Karty jsou rozdané jasně. Po prvních dvou zápasech vedou muži FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň nad FBK Atlas Blansko 2:0 na zápasy a mají nyní tři možnosti sérii ukončit, což je jednoznačná výhoda. Blansko však zejména ve druhém zápase ukázalo svůj potenciál a nic není dopředu rozhodnuto. Plzeň musí vstoupit do třetího a případného čtvrtého zápasu s obrovskou pokorou, pokud chce uspět.

Nyní je však jasným favoritem na postup a sérii chce ukončit na palubovce soupeře. První dva zápasy skončily výsledky 12:2 a 11:7. Nejproduktivnějšími hráči obou týmů jsou Pavel Šimeček na straně Plzně a Vojtěch Fedra za Blansko, oba na sedmi kanadských bodech. Další statistiky série po dvou zápasech si můžete prohlédnout zde.

Juniory a dorostence čekají náročné série

Také junioři Akademie FbC Plzeň & FBŠ SLAVIA čeká další kolo. V rámci čtvrtfinále 1. ligy juniorů přivítají v sobotu od 16 hodin na domácí palubovce na Slavii tým SOKOLI Pardubice. Oba týmy v předchozím kole play off prohrály s pražskými soupeři (Plzeň s Tatranem, Pardubice s Chodovem) a nyní je los svedl k sobě. Hraje se na dva vítězné zápasy, druhý duel se hraje v neděli 17. 3. od 14:00 v Pardubicích, případný třetí zápas pak v úterý 19. 3. znovu v Plzni.

Foto: Tomáš Novotný

Dorostenci FBŠ SLAVIA Plzeň hrají své první vyřazovací boje v letošní sezóně. V 1. kole je čeká soupeř Florbal Chomutov, kterého letos dvakrát dokázali porazit (7:5 a 10:0). Díky tomu je Slavia mírným favoritem série, ale víme, že v rámci play off se může stát cokoliv. Kluci začínají v sobotu od 18 hodin prvním zápasem v Chomutově, druhý duel se hraje v neděli od 15 hodin v Plzni na Slavii. Zde se hraje pouze na dva zápasy a postoupí tým, který bude mít lepší gólový součet z obou utkání.


V neděli 17. 3. jdou znovu do akce také dorostenky, na dalším turnaji v Mladé Boleslavi se postaví proti týmům ze spodní části tabulky - ACEMA Sparta Praha (10:10) a SK Dvojka Praha (13:40). Držte holkám na dálku palce. Hraje také B tým dorostenců v rámci regionální soutěže, v sobotu 16. 3. pořádá domácí turnaj na Slavii před již zmiňovaným utkáním juniorů.

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
303_20240309_173338.jpg

NÁRODNÍ LIGA: Muži A doma proti Blansku dvakrát úspěšní a v boji o finále mají výhodu

V úvodních dvou zápasech semifinále Národní ligy mužů mezi celky FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň a FBK Atlas Blansko k překvapení nedošlo. Domácí Plzeň v obou zápasech dominovala a poveze si na třetí zápas do Blanska vedení 2:0 na zápasy. Sobotní duel skončil v Plzni vysoko 12:2, v nedělním divokém zápase zvítězili domácí 11:7.

304_20240311_122522.jpg

Junioři na Tatran nestačili a zahrají si čtvrtfinále play off o vítěze 1. ligy, ženám skončila sezóna po sérii s SKV

Junioři Akademie FbC Plzeň & FBŠ SLAVIA sehráli prestižní osmifinálovou sérii juniorské CE ligy proti jednomu z favoritů na titul - Tatranu Střešovice. Překvapení se nekonalo a Tatran dvakrát jednoznačně zvítězil, čímž poslal Plzeň do play off o vítěze 1. ligy juniorů. Ženy FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň prohrály svou osmifinálovou sérii s Vinohrady také 0:2 na zápasy a sezóna jim skončila.