Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
304_20240311_122522.jpg

Junioři na Tatran nestačili a zahrají si čtvrtfinále play off o vítěze 1. ligy, ženám skončila sezóna po sérii s SKV

Junioři Akademie FbC Plzeň & FBŠ SLAVIA sehráli prestižní osmifinálovou sérii juniorské CE ligy proti jednomu z favoritů na titul - Tatranu Střešovice. Překvapení se nekonalo a Tatran dvakrát jednoznačně zvítězil, čímž poslal Plzeň do play off o vítěze 1. ligy juniorů. Ženy FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň prohrály svou osmifinálovou sérii s Vinohrady také 0:2 na zápasy a sezóna jim skončila.

Oslabení junioři Akademie na Tatran nestačili

V osmifinálové sérii CE ligy juniorů byly karty od začátku rozdány jasně. Tatran Střešovice jako třetí tým základní části celé CE ligy vstupoval do série hrané na dva vítězné zápasy jako jasný favorit a tuto roli potvrzoval celých 120 minut obou zápasů. Junioři Akademie Plzeň se navíc museli potýkat s oslabením sestavy kvůli důležitému zápasu FbC Plzeň v rámci souboje o záchranu v 1. lize mužů.

Lepší zápas sehrála Plzeň v sobotu večer na palubovce soupeře ve střešovické Stodole. Domácí sice měli zápas po celou jeho dobu pod kontrolou, ale Plzeň občas vystrkovala růžky a prohrála příznivým výsledkem 3:10. Střelci Akademie byli Vítek Vyčíchlo a Matěj Kubeš, třetí branka byla vlastní. Nejlepším hráčem Plzně se v prvním zápase stal Filip Huml.

Nedělní duel na Slavii byla exhibice. Silný Tatran přejel domácí tým vysoko 14:2 a zaslouženě postoupil do čtvrtfinále play off A. Rozhodující bylo druhé dějství, které Tatran vyhrál 6:0 a pak už jen přidával další branky. "Velice podobné utkání jako včera. Celou sérii hodnotím jako střetnutí s drsnou realitou. Tatran opět dominantní ve většině činností. Děkuji za férová utkání. Děkujeme divákům, rozhodčím a pořadatelům. My se jdeme připravit na další sérii. Létající Velbloudi," zakončil sérii jeden z trenérů Plzně Honza Polomis.


Ženy v souboji proti SKV neuspěly a prohrály 0:2 na zápasy

Také ženy FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň bojovaly o uplynulém víkendu v rámci osmifinále play off a bohužel neúspěšně, soupeřem byly pražské TJ Sokol Královské Vinohrady. Děvčata do žádného play off B nejdou a sezóna jim tak skončila. V sobotním zápase na palubovce soupeře bojovaly s tvrdostí soupeře a také s vlastním trápením v zakončení.

Vinohrady naopak trestaly každičkou chybu Plzně a dávaly branky z protiútoků. I tady byla k vidění divoká třetí třetina, kterou domácí hráčky vyhrály 7:5, celý první zápas série pak 12:7. V neděli chtěly Slávistky vrátit sérii zpět do Prahy, ale ani tento zápas nevyšel. První třetina se plzeňským děvčatům nepovedla zejména z defenzivního pohledu a Vinohrady ji vyhrály 4:2.

V dalších dvou třetinách to naopak bylo znovu trápení v zakončení, dva góly v první třetině byly poslední, které Slavia v sérii vstřelila a to pochopitelně na vyrovnání stačit nemohlo. Vinohrady přidaly dvě branky a zvítězily v Plzni 6:2, v celé sérii 2:0 na zápasy. Nedělní závěrečný zápas sezóny okomentoval trenér Plzně Víťa Procházka: "Podobný zápas jako včera, jen míň branek. V první třetině trošku smůla a pak už se to s námi táhlo. Soupeř výborně blokoval a co prošlo, měla brankářka. Na dva góly je těžké vyhrát, ale holky opět chválím za maximální nasazení. Celá série byla kvalitou, rychlostí a tvrdostí vysoko nad prvoligovým průměrem, takže sezonu končíme sice zklamaní, ale s hlavou nahoře. Soupeři přejeme hodně štěstí dál. Za celý ročník děkujeme našim fantastickým fanouškům a pořadatelům."


Z ostatních týmů své turnaje sehrály pouze kategorie juniorek a starších žáků. Juniorkám se dařilo a oba své zápasy vyhrály, starší žáci A v plzeňské Area D zrovna nezaváleli a prohráli v rámci 1. koše všechny své zápasy, B tým starších žáků si připsal tři výhry a jednu prohru.

Foto: Tomáš Novotný

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
303_20240309_173338.jpg

NÁRODNÍ LIGA: Muži A doma proti Blansku dvakrát úspěšní a v boji o finále mají výhodu

V úvodních dvou zápasech semifinále Národní ligy mužů mezi celky FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň a FBK Atlas Blansko k překvapení nedošlo. Domácí Plzeň v obou zápasech dominovala a poveze si na třetí zápas do Blanska vedení 2:0 na zápasy. Sobotní duel skončil v Plzni vysoko 12:2, v nedělním divokém zápase zvítězili domácí 11:7.

300_20240306_074743.jpg

ROZHOVOR s Martinem Jeníčkem: "Blansku máme co vracet, fanoušky budeme potřebovat!"

Před začátkem semifinále play off Národní ligy jsme vyzpovídali jednoho z hráčů A-týmu mužů. Tím nemohl být nikdo jiný, než letošní nový borec v sestavě, který přišel na hostování z Chomutova. Je jím mladý a důrazný obránce Martin Jeníček, který mluvil o svém přesunu z Chomutova a samozřejmě celé sezóně včetně probíhajícího play off.

301_20240306_101739.jpg

VÍKEND: Muži A rozehrají doma semifinále proti Blansku, ženy narazí na pražské SKV

Další play off víkend je tady! Muži A FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň si hravě poradili se svým čtvrtfinálovým soupeřem Florbal Kobylisy 3:0 na zápasy a v začínajícím semifinále vyzvou ve dvou domácích zápasech FBK Atlas Blansko. Ženy čeká v osmifinále soupeř TJ Sokol Královské Vinohrady, doma budou hrát v neděli. Junioři Akademie se v osmifinále postaví proti Tatranu Střešovice.