Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
309_20240320_180656.jpg

VÍKEND: Dorostence čeká 2. kolo play off proti Bohemce, muži B krůček od postupu do Divize

Další hrací víkend nabídne pouze jeden turnaj našeho dospělého družstva. Muži B hrají svůj předposlední turnaj a k jistotě případného postupu do celostátní soutěže Divize jim chybí jediné vítězství. Dorostenci B po úspěchu v 1. kole play off hrají další vyřazovací kolo proti FbŠ Bohemians. Dále hrají oba týmy starších žáků, oba týmy elévů, jeden tým mladších žáků a mladší žákyně.

Dorostence FBŠ SLAVIA Plzeň zvládli sérii s Florbalem Chomutov a nyní je ve 2. kole čeká soupeř jiného kalibru - FbŠ Bohemians DDM Praha 7. První utkání série se hraje v sobotu od 16:30 v Plzni na Slavii, druhý duel pak v neděli od 16:00 v pražské Bublina Aréně.

Není pochyb o tom, že Bohemka je v celé sérii velkým favoritem, v průběhu sezóny se pohybovala stále v prvním koši a hrála kvalitnější zápasy než Plzeň. Nicméně Slavia se utkala se svým soupeřem dvakrát a pokaždé se jednalo o těsný duel, který skončil výsledkem 5:4 pro zelenobílé, z toho jednou dokonce na samostatné nájezdy. Přijďte kluky podpořit v cestě za vysněným postupem do osmifinále!


Muži B hrají turnajovým systémem regionální ligy a čeká je předposlední turnaj, který proběhne v sobotu ve Františkovo Lázních. Naši borci hrají zápasy proti Sokolovu (9:00) a proti Rokycanům (12:30) a pokud získají alespoň 3 body, s předstihem si zajistí jistý postup do celostátní soutěže Divize, ve které už se představili v loňské nepovedené sezóně.

V sobotu se hraje také turnaj přeboru mladších žáků 3+1 na 25. ZŠ v Plzni, kde budou naše týmy kluků a holek. Elévové hrají také v okolí, představí se na turnajích na 14. ZŠ v Plzni a ve Vejprnicích. Starší žáky B čeká turnaj na Slavii, starší žáci A vyráží v neděli do Františkovo Lázní.

Foto: Tomáš Novotný

Související odkazy

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
305_20240319_110013.jpg

ROZHOVOR: Zhodnocení sezóny žen od kapitánky Michaely Maškové

Sezóna v 1. lize žen skončila našim děvčatům o něco dříve, než si asi samy představovaly. Ještě před zhodnocením ze strany trenérů odpovídala na otázky kapitánka ženského týmu Míša Mašková. Hovořila o poslední neúspěšné sérii s SKV, zhodnotila uplynulou sezónu z týmového i individuálního pohledu a také poděkovala skvělým fanouškům. Přejeme příjemné čtení.

308_20240318_075934.jpg

SOUHRN: Junioři Akademie mají po sezóně, dorostence čeká těžká série s Bohemians

Junioři Akademie FbC Plzeň & FBŠ SLAVIA odehráli svou poslední letošní vyřazovací sérii. Ve čtvrtfinále play off o vítěze 1. ligy nestačili ve vyrovnané sérii na SOKOLI Pardubice a dvakrát těsně prohráli. Dorostenci A naopak dvakrát porazili Chomutov a zahrají si další kolo proti pražské Bohemce.

302_20240314_154154.jpg

POZVÁNKA: Charitativní florbalový turnaj pro firmy a jeho 1. ročník

Partneři klubu a další firmy, které budou mít zájem, se mohou těšit na zajímavou novinku v podobě charitativního turnaje, kde v rámci startovného mohou přispět libovolnou částkou na dobrou věc, konkrétně na NTKD (Nadace pro transplantaci kostní dřeně). První ročník turnaje se uskuteční ve středu 29. května 2024 v hale Slavia na Borech.