Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
308_20240318_075934.jpg

SOUHRN: Junioři Akademie mají po sezóně, dorostence čeká těžká série s Bohemians

Junioři Akademie FbC Plzeň & FBŠ SLAVIA odehráli svou poslední letošní vyřazovací sérii. Ve čtvrtfinále play off o vítěze 1. ligy nestačili ve vyrovnané sérii na SOKOLI Pardubice a dvakrát těsně prohráli. Dorostenci A naopak dvakrát porazili Chomutov a zahrají si další kolo proti pražské Bohemce.

Juniorská Akademie Plzeň má za sebou první společnou sezónu

Junioři jsou po vyřazení ze čtvrtfinále zklamaní. Proti Pardubicím se totiž jednalo o vyrovnanou sérii, která mohla skončit jakkoliv. V klíčových fázích obou zápasů byl však soupeř úspěšnější a vyhrál tak 2:0 na zápasy. Sobotní duel na Slavii dlouho vypadal lépe pro domácí Plzeň, která vedla po dvou třetinách 4:1.

Pardubice však dokázaly zápas ve třetí části srovnat a pak rozhodly rychlým gólem v prodloužení a vyhrály 6:5. Také nedělní duel v Pardubicích přinesl vyrovnanou bitvu, kde byl stav zápasu po dvou třetinách vyrovnaný 4:4. Hned 10 branek však padlo ve třetím dějství, z toho 6 do sítě Plzně, která tak nezvládla ani druhý těsný zápas.

Společná Akademie FbC Plzeň & FBŠ SLAVIA tak má za sebou první společnou sezónu, která nabídla mnoho pozitivního, ale zároveň se ukázalo, kde to zatím nejvíce drhne a ukázala mezery. Z výsledkového hlediska to mohlo dopadnout o něco lépe, ale je potřeba si uvědomit, že tým přicházel v klíčových zápasech o lídry, kteří bojují v A týmech obou klubů. Na hodnocení první sezóny společné juniorky se můžete těšit brzy.


Naopak v sezóně dále pokračují dorostenci A. Ti ve dvojzápase s Chomutovem uspěli a po výhrách 5:4 (doma) a 6:3 (v Chomutově) postoupili do 2. kola play off. Tam je však čeká soupeř z kategorie nejtěžších - FbŠ Bohemians DDM Praha 7. S Bohemkou sehráli Slávisté letos dva zápasy, ve kterých prohráli vždy o gól. Série bude začínat v sobotu 23. 3. od 16:30 hodin na Slavii, v neděli se pak bude hrát v Praze.

Také dorostenky sehrály svůj poslední turnaj v sezóně, na kterém prohrály se Spartou 3:5 a porazily tým SK Dvojka Praha 7:4. V tabulce 1. ligy dorostenek obsadily konečné 8. místo, kdy za sebou nechaly právě svého soupeře z posledního turnaje, proti kterému si připsaly výhru. Dorostenci B na sobotním domácím turnaji dvakrát uspěli v derby a poradili si s rezervou FbC Plzeň (6:0) i s Gorilami z Plzně (5:2).

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
307_20240317_185455.jpg

Muži ve finále Národní ligy! Ve třetím zápase přetlačili Blansko v poměru 10:6

Cíl číslo 2 je splněn! Muži A zvládli proti FBK Atlas Blansko i třetí zápas a po vítězství 10:6 ovládli celou sérii 3:0 na zápasy, stejně jako to dokázali ve čtvrtfinále proti Kobylisům. Nyní čekají na svého finálového soupeře, který vzejde ze dvojice Panthers Praha - Florbal Náchod. První zápasy finále jsou na programu o velikonočním víkendu 30. a 31. 3.

302_20240314_154154.jpg

POZVÁNKA: Charitativní florbalový turnaj pro firmy a jeho 1. ročník

Partneři klubu a další firmy, které budou mít zájem, se mohou těšit na zajímavou novinku v podobě charitativního turnaje, kde v rámci startovného mohou přispět libovolnou částkou na dobrou věc, konkrétně na NTKD (Nadace pro transplantaci kostní dřeně). První ročník turnaje se uskuteční ve středu 29. května 2024 v hale Slavia na Borech.

306_20240312_154242.jpg

PLAY OFF: Muži A v boji o finále Národní ligy, junioři a dorostenci hrají další série play off

Muži A si neodpočinou ani další víkend a čeká je klíčový boj o postup do finále Národní ligy. V semifinálové sérii vedou nad FBK Atlas Blansko 2:0 na zápasy a jedou si pro využití jednoho ze tří matchballů. Junioři hrají čtvrtfinále 1. ligy juniorů proti týmu SOKOLI Pardubice a začínají sobotním zápasem doma, dorostenci startují vyřazovací boje proti Chomutovu a doma hrají až druhý nedělní zápas.

300_20240306_074743.jpg

ROZHOVOR s Martinem Jeníčkem: "Blansku máme co vracet, fanoušky budeme potřebovat!"

Před začátkem semifinále play off Národní ligy jsme vyzpovídali jednoho z hráčů A-týmu mužů. Tím nemohl být nikdo jiný, než letošní nový borec v sestavě, který přišel na hostování z Chomutova. Je jím mladý a důrazný obránce Martin Jeníček, který mluvil o svém přesunu z Chomutova a samozřejmě celé sezóně včetně probíhajícího play off.