305_20240319_110013.jpg

ROZHOVOR: Zhodnocení sezóny žen od kapitánky Michaely Maškové

Sezóna v 1. lize žen skončila našim děvčatům o něco dříve, než si asi samy představovaly. Ještě před zhodnocením ze strany trenérů odpovídala na otázky kapitánka ženského týmu Míša Mašková. Hovořila o poslední neúspěšné sérii s SKV, zhodnotila uplynulou sezónu z týmového i individuálního pohledu a také poděkovala skvělým fanouškům. Přejeme příjemné čtení.

Ahoj Míšo, sezóna 23/24 pro vás skončila možná o trochu dříve, než jste očekávaly. Jaké byly první dojmy po nedělním prohraném zápase s SKV?
Ahoj, ano, sezóna pro nás letos skončila mnohem dříve, než jsme chtěly. Na SKV jsme si věřily a chtěly postoupit do dalšího kola play off. Bohužel i neúspěch ke sportu patří a my ochutnaly jeho hořkost. První dojmy? V celém týmu určitě panoval smutek, každé z nás asi proběhlo hlavou, co v dané sérii rozhodlo, co se mohlo udělat lépe jinak, ale nejvíce nás mrzela prohra samotná, i přestože jsme na hřišti podaly super výkony a makaly až do závěrečného hvizdu.

V čem byly soupeřky v osmifinálové sérii lepší a co stálo za vaším vypadnutím?
Celou sérii a vlastně i v posledních několika těžkých zápasech základní části jsme se trápily v koncovce. Nebyly jsme schopné dostat míček do branky, i když jsme měly v zápasech herní převahu a soupeře jsme tlačily. Bohužel soupeřky naopak využily skoro každé šance. Řekla bych, že při nás nestálo štěstí. Dle mého názoru jsme v obou zápasech předvedly kvalitní týmový i florbalový výkon.

A jak celkově hodnotíš uplynulou sezónu od začátku základní části až do vypadnutí? Můžeš zhodnotit týmový i tvůj individuální výkon.
Do sezóny jsme vstoupily velmi dobře připravené, jak po fyzické, tak i herní stránce. Oproti předchozím letům přibylo v 1. lize žen několik kvalitních soupeřů, díky kterým jsme měly možnost zahrát si dostatek florbalově zajímavých utkání. Sezóna byla náročná, o tom žádná. Z počátku jsme měly široký kádr a na zápasy jezdily v plném počtu. Postupem času se nám sešlo několik zranění, školních nebo pracovních povinností a občas nastaly personální problémy. 

Bohužel i z tohoto důvodu nebylo možné se dostatečně sehrát v sestavených lajnách, což mohlo ovlivnit nejeden zápas. Celá sezóna hrozně rychle utekla. Jsem ráda, že je vidět progres a růst hráčů v individuálních dovednostech, který přispívá k dobrému výkonu týmu. Máme celkem mladý a šikovný tým, který toho má ještě hodně před sebou. Věřím, že pokud se do příští sezóny vrhneme jako do posledních zápasů play off, budeme se držet mezi top celky ligy.

Florbal je týmový sport a nejvíce záleží na výkonu týmu jako celku. Z mého individuálního pohledu beru jako velký úspěch to, že jsem zvládla odehrát všechny zápasy sezóny bez zranění a sem tam jsem také trefila branku.

Máš představu, co vás bude čekat v nadcházející sezóně 24/25?
Další sezóna, další cíle, kterých budeme chtít dosáhnout. Zatím se oklepáváme z prohry a momentálně si užíváme volnějšího programu. Čeká nás pauza, kde bude prostor pro doléčení zranění, vydechnutí a následně se vrhneme do letní přípravy, která je za mě stavebním kamenem pro úspěšnou sezónu, potom se uvidí. Necháme se překvapit, ale věřím, že bude úspěšnější než ta letošní.

Co bys na závěr chtěla vzkázat takto veřejně fanouškům, kteří vás po celou sezónu vydatně podporovali? Vzkaz můžeš samozřejmě poslat i komukoliv dalšímu, např. spoluhráčkám či trenérům.
Fanouškům patří obrovské díky! Děkujeme za jejich podporu, a to nejen při domácích zápasech. Každá z nás vždy ráda v hale vidí fanoušky v našich barvách. Ne jednou byl na výjezdním utkání více slyšet náš kotel než kotel domácích. Děkujeme, že jste tu pro nás byli, i když se zrovna nedařilo. Hnalo nás to stále dál!

Při domácích zápasech nám vždy fanoušci vytvořili neskutečnou atmosféru. Bez nich by hrát „doma“ nic neznamenalo!

V neposlední řadě bych za celý tým chtěla poděkovat trenérům, kteří nám věnují svůj čas, a přestože to s námi není vždy lehké, tak tu pro nás jsou. Další poděkování míří směrem k vedení klubu, pořadatelům a všem, kteří byli součástí naší sezony 23/24.

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
304_20240311_122522.jpg

Junioři na Tatran nestačili a zahrají si čtvrtfinále play off o vítěze 1. ligy, ženám skončila sezóna po sérii s SKV

Junioři Akademie FbC Plzeň & FBŠ SLAVIA sehráli prestižní osmifinálovou sérii juniorské CE ligy proti jednomu z favoritů na titul - Tatranu Střešovice. Překvapení se nekonalo a Tatran dvakrát jednoznačně zvítězil, čímž poslal Plzeň do play off o vítěze 1. ligy juniorů. Ženy FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň prohrály svou osmifinálovou sérii s Vinohrady také 0:2 na zápasy a sezóna jim skončila.

303_20240309_173338.jpg

NÁRODNÍ LIGA: Muži A doma proti Blansku dvakrát úspěšní a v boji o finále mají výhodu

V úvodních dvou zápasech semifinále Národní ligy mužů mezi celky FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň a FBK Atlas Blansko k překvapení nedošlo. Domácí Plzeň v obou zápasech dominovala a poveze si na třetí zápas do Blanska vedení 2:0 na zápasy. Sobotní duel skončil v Plzni vysoko 12:2, v nedělním divokém zápase zvítězili domácí 11:7.

307_20240317_185455.jpg

Muži ve finále Národní ligy! Ve třetím zápase přetlačili Blansko v poměru 10:6

Cíl číslo 2 je splněn! Muži A zvládli proti FBK Atlas Blansko i třetí zápas a po vítězství 10:6 ovládli celou sérii 3:0 na zápasy, stejně jako to dokázali ve čtvrtfinále proti Kobylisům. Nyní čekají na svého finálového soupeře, který vzejde ze dvojice Panthers Praha - Florbal Náchod. První zápasy finále jsou na programu o velikonočním víkendu 30. a 31. 3.

302_20240314_154154.jpg

POZVÁNKA: Charitativní florbalový turnaj pro firmy a jeho 1. ročník

Partneři klubu a další firmy, které budou mít zájem, se mohou těšit na zajímavou novinku v podobě charitativního turnaje, kde v rámci startovného mohou přispět libovolnou částkou na dobrou věc, konkrétně na NTKD (Nadace pro transplantaci kostní dřeně). První ročník turnaje se uskuteční ve středu 29. května 2024 v hale Slavia na Borech.