Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
314_20240401_095901.jpg

NÁRODNÍ LIGA: Finále se za stavu 2:0 pro Slavii přesouvá do Náchoda

Úvodní zápasy finálové série Národní ligy mezi celky FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň a Florbal Primátor Náchod nabídly atraktivní podívanou, ve které byl úspěšnější domácí favorit z Plzně. Po vítězstvích 7:6 a 7:4 vede ve finálové sérii 2:0 a má tak na dosah historický postup do 1. ligy mužů! Třetí zápas se hraje v Náchodě v sobotu 6. 4. od 19:00.

Sobotní těsné vítězství 7:6

První finálový duel měl všechno, co si můžete pod takto důležitým zápasem představit. Domácí do něj vstoupili velmi nervózně a hostující Náchod toho dokázal využít. Už v 7. minutě utkání zvyšoval hostující Jakub Langpaul na 2:0 a od té doby Slavia až do svého vítězného gólu v utkání pouze dotahovala.

Plzeň poprvé vyrovnala těsně před polovinou utkání, kdy srovnával na 4:4 kapitán Filip Štědrý. I přesto šel poté znovu Náchod dvakrát do vedení, ale Slavia vždy dokázala brzy zareagovat a klíčová pasáž přišla mezi 47. a 50. minutou. Nejprve srovnával na 6:6 Ondra Kuhajda a pak v čase 49:45 rozhodl vítězným gólem na 7:6 Honza Huleš, který se po zásluze stal nejlepším hráčem domácích.

Na tuto branku už Náchod zareagovat nedokázal a první bod zůstal v Plzni. První duel série okomentoval trenér Jakub Šimek takto: "Finále se vším všudy - souboje, emoce, skvělí fanoušci na obou stranách. Na můj vkus moc vyloučení. Soupeř měl lepší vstup do utkání a my zase závěr. Rozhodují maličkosti. PS: Děkujeme našim fanouškům! Jste úžasní a zítra Vás budeme opět potřebovat!"

K nedělní výhře přispěl povedený začátek

Nedělní zápas na Slavii se nesl v klidnějším duchu, než ten sobotní. Mimo jiné to zapříčinil velmi povedený začátek zápasu domácího týmu, který vedl po první třetině 3:0. Trefili se postupně Kuba Mikolášek (v přesilovce), Filip Konrady a Honza Huleš (v oslabení). Prostřední jmenovaný se později v zápase prosadil ještě dvakrát a jako střelec hattricku se stal zároveň nejlepším hráčem utkání.

Náchod zbraně nesložil a ve druhém dějství přidal, ve 34. minutě snižoval na 2:3 Kuba Vysoký, naopak nejlepší hráč na straně Náchoda. Důležitý gól na 4:2 vstřelil před koncem druhé třetiny Ondra Kuhajda. Ve třetí části Plzeň kontrolovala hru a přidala další branky. Třetí gól Filipa Konradyho na 7:3 byl do prázdné brány.

Své nadšení po nedělním utkání a vedení 2:0 v sérii neskrýval trenér domácích Kuba Šimek: "Rozebrali jsme si na videu situace, které jsme chtěli řešit jinak a přineslo to své ovoce. Budu se opakovat - opět úžasní fanoušci na obou stranách. Kvůli těmto okamžikům to děláme. Díky všem a v sobotu se vidíme!"

Fanouškovský výjezd do Náchoda

Organizujeme sobotní fanouškovský výjezd autobusem na finále Národní ligy mužů do Náchoda. Nahlašování probíhá přímo v členské sekci nebo na emailu sekretar@fbsslaviaplzen.cz (napište přesný počet rezervovaných míst buď do emailu nebo do komentářích v členské sekci).

Událost v členské sekci:
 https://clen.fbsslaviaplzen.cz...
Odjezd
: sobota 6. 4. kolem 15:30 (čas a místo budou upřesněny)
Začátek utkání:
19:00
Návrat
: kolem půlnoci
Cena zájezdu:
500,- Kč (zahrnuje fandící pomůcky a drobné občerstvení)

Výjezd se uskuteční pouze v případě, že bude naplněna kapacita autobusu. Nezapomeňte se sladit do červenobílých barev. Budeme rádi, když vyrazíte do Náchoda fandit jakoukoliv jinou cestou, pokud se Vám tato nehodí.

Děkujeme za podporu!

Foto: Tomáš Novotný

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
313_20240327_092914.jpg

Statistiky, informace a zajímavosti před startem finále Národní ligy

Už za dva dny startuje druhé finále Národní ligy mužů v historii našeho klubu. Domácí výběr FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň se v něm postaví proti hostům Florbal Primátor Náchod. První dva zápasy série hrané na tři vítězná utkání se hrají tento velikonoční víkend v Plzni, třetí a případný čtvrtý zápas pak v Náchodě, případný pátý znovu v Plzni. Podívejte se na pár zajímavostí a čísel před startem finále.

311_20240324_204420.jpg

AKTUÁLNĚ: Muži se ve finále Národní ligy mužů utkají s týmem Florbal Primátor Náchod

Uplynulý víkend rozhodl také o finálovém soupeři pro naše mužské áčko FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň. Tím se trochu překvapivě stal Florbal Náchod, který v náročné sérii přetlačil favorizované Panthers Praha 3:2 na zápasy. První dva zápasy finálové série hrané na tři vítězná utkání se hrají o velikonočním víkendu 30. a 31. 3. v Plzni na Slavii.