Poslední hrací víkend mají za sebou i naši junioři Akademie. Ve finálové sérii 1. ligy mužů chtěli proti favorizované České Lípě doma uspět a alespoň o jeden zápas sérii prodloužit, ale bohužel se to nepodařilo. Třetí zápas byl napínavý až do posledního dějství, ve kterém Lípa definitivně zlomila odpor domácího týmu a vyhrála 10:4.
Už tento víkend se v Plzni odehraje historicky první finále 1. ligy juniorů. Ve finálové sérii budou naši kluci z Akademie FBŠ SLAVIA Plzeň & FbC odvracet nepříznivý stav 0:2 na zápasy, který si přivezli z České Lípy. Třetí zápas se hraje v sobotu od 17:00 na hale TJ Lokomotiva Plzeň III a případný čtvrtý zápas pak v neděli na Slavii od 16 hodin. Přijďte kluky podpořit a pomoci jim prodloužit sezónu!
Už tento čtvrtek vyvrcholí česká paraflorbalová liga 2024/2025 svým play-off, které se uskuteční v Plzni na hale TJ Lokomotiva Plzeň, kde se týmy utkají o mistrovský pohár. Záštitu nad letošním play-off převzalo město Plzeň a určitě stojí za to, se jít podívat na florbal i z jiné perspektivy.
První finálový víkend 1. ligy juniorů je za námi. Naši borci z Akademie FBŠ SLAVIA Plzeň & FbC bohužel nestačili na svého soupeře FBC Česká Lípa a na jeho půdě dvakrát prohráli. Finálová série se nyní přesouvá do Plzně. Sezóna skončila mužům C, dorostencům B a dorostenkám 3+1. V akci byly také týmy mladších žáků a přípravek.
Hattrick Brno vrátil Slavii porážku z prvního utkání a doma zvítězil 7:4
Utkání 16. kola 1. ligy mužů mezi týmy FBŠ Hummel Hattrick Brno a FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň nabídlo atraktivní podívanou. Domácí Brno potvrdilo roli favorita a po vítězství 7:4 vrátilo Plzni porážku z prvního letošního vzájemného utkání. V tabulce tak zůstala Slavia na devátém místě a vyhlíží poslední domácí zápas v roce proti Chomutovu.
Zápas se odehrál ve vysokém tempu, kdy oba týmy od začátku tlačily na soupeřovu obranu. První třetina nabídla vyrovnaný florbal. Plzeňští otevřeli skóre zásluhou Adama Stejskala, který proměnil chytrou přihrávku Ondřeje Hlinovského. Domácí však odpověděli hned ve 4. minutě díky Tomáši Bromovi. Brno ještě před koncem třetiny přidalo zásluhou Michala Malce druhý gól, ale Plzeňští drželi krok – Jakub Mikolášek krásnou střelou po zemi srovnal na 2:2.
Poté však převzali domácí hráči iniciativu. Klíčovým momentem byla čtvrtá desetiminutovka zápasu, kdy se Brnu podařilo odskočit do tříbrankového náskoku. Poté ve 46. minutě zvyšoval už na 6:2 Jakub Procházka a pro hosty začínala být vidina zisku bodů hodně vzdálená.
I přesto ve třetí třetině Slavia bojovala o návrat do zápasu. Nejprve snižoval v 52. minutě na 3:6 Michal Fuchs a po něm Ondra Kuhajda. Hra v šesti se ale Plzni nepovedla a Brno do prázdné branky uzavřelo gólový účet na konečných 7:2. Domácí tak zaslouženě zvítězili díky kombinaci výborné obrany, produktivního útoku a skvělého výkonu brankáře.
Za Brno byl nejlepším hráčem zvolen René Slezák, který kromě své branky ještě přispěl asistencemi, včetně zásadní přihrávky na Jonáše Kůru při jeho gólu. Za Plzeň byl nejlepším hráčem Daniel Dolák, jehož výkon v brance zahrnoval několik skvělých zákroků, kdy držel naděje svého týmu, zejména po nebezpečných střelách z blízka a při oslabeních.
Statistiky z utkání:
Nejlepší hráči utkání: Za domácí FBŠ Hummel Hattrick Brno: René Slezák Za hosty FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň: Daniel Dolák
Rok 2024 se blíží ke svému konci a naše mužské áčko čekají poslední dva zápasy před vánoční pauzou. Ten první bude na venkovní palubovce, v neděli 15. prosince od 18 hodin v hale Brno Maloměřice proti favoritovi utkání - FBŠ Hummel Hattrick Brno. Slavia navíc první vzájemný zápas vyhrála a domácí budou chtít Plzni porážku vrátit.
Sportovní projekt klubu FBŠ SLAVIA Plzeň - SportLife přináší jedinečnou příležitost pro sportovní nadšence mladších věkových kategorií zapojit se do pravidelných aktivit v přátelském kolektivu. Jaké jsou cíle tohoto projektu, co všechno nabízí a co přineslo jeho organizátorům i účastníkům jeho první pololetí? To nám přiblíží rozhovor s hlavním iniciátorem projektu Lukášem Kubincem.
Vánoce jsou za dveřmi a spolu se spuštěním nového e-shopu bychom rádi našim členům a fanouškům objasnili, kde všude mohou nakupovat klubové vybavení, jaké mohou využívat slevy a co by nemělo žádnému našemu hráči nebo hráčce chybět za vybavení. Přinášíme podrobný článek o tom, jak a kde vybavení sehnat za co nejlepší ceny.
15. kolo 1. ligy mužů nabídlo mnoho zajímavých zápasů, a jedním z nich byl i duel mezi FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň a FBC Vikings Kopřivnice. Souboj dvou nováčků tentokrát vyšel lépe pro domácí Plzeň, která zvítězila 7:4 a v tabulce se tak přiblížila svému soupeři na rozdíl jediného bodu. Plzeň je devátá, Kopřivnice osmá.