258_20231210_171038.jpg

Informace a omluva pro fanoušky a přispěvatele: Projekt BISTRO v hale se zpožděním, realizace však proběhne

Jak si jistě příznivci našeho klubu vybaví, na jaře jsme měli možnost přispívat v rámci projektu Donio na to, aby se u nás na hale TJ Slavia začalo stavět vysněné BISTRO, které by zkvalitnilo komfort pro naše fanoušky a pozvedlo by domácí zápasy na další úroveň. I když se podařilo vybrat solidní částku, celý projekt se pozdržel a my Vám přinášíme rozhovor s Tomášem Barochem, který je hlavním garantem projektu a celou situaci nám přiblížil.

Na začátek je potřeba říci, že zásadní chybou v komunikaci směrem k přispěvatelům a fanouškům bylo, že by Bistro mohlo být už od začátku letošní sezóny. Tato informace nebyla nikdy potvrzena a i z důvodu toho, kolik času dnes trvá veškeré jednání s úřady, bylo toto od začátku nereálné. Za to se my jako klub a hlavní podporovatel projektu ještě jednou omlouváme. A teď už rozhovor s Tomášem Barochem.

Na slibované bistro na hale Slavia se čeká již delší dobu. Pověz prosím v krátkosti našim fanouškům, členům a hlavně také přispěvatelům, v jaké fázi se celý projekt nachází?
V první řadě bych rád využil této možnosti a všem se omluvil za zpoždění celého projektu. Hlavním důvodem bylo mé neočekávané, ale intenzivní pracovní vytížení v průběhu tohoto roku. Nemohl jsem se tak bistru dostatečně věnovat, čas běží jako splašený a zpoždění narůstá.

Nyní se nacházíme ve fázi úspěšně podaného projektu na Technický odbor Magistrátu města Plzně. Tento odbor nyní osloví se žádostí o stanovisko Plzeňskou vodárnu, hasiče a odbor životního prostředí.

Co je nyní tedy hlavní překážkou?
Zatím se, naštěstí, žádná překážka v projektu neobjevila, pouze vše zkrátka trvá déle. Projekt a věci s ním spojené má nyní na starosti projektant s bohatými zkušenostmi z gastro provozů a konečně se věci posouvají kupředu. Čeká nás dost jednání s úřady, ale tam je vše již předjednáno a v tomto ohledu neočekávám zásadní komplikace. Jen to bude potřebovat ještě čas, přeci jen, nacházíme se ve fázi jednání s úřady. Ale je třeba vyzdvihnout, že na každém úřadě jsem se setkal s velmi ochotným a profesionálním přístupem.

Uvidíme, jak se bude projekt vyvíjet také finančně. Naši přispěvatelé na Doniu nám dokázali shromáždit dost peněz, aby mělo smysl s projektem začít, a za to jim patří velké díky. Další vlnou bude oslovení především spřátelených firem, které budou mít možnost koupit si reklamní prostor na zdi vedle bistra. Tam bude k dispozici 200 "cihliček" pro jejich propagaci. Projekt je veden úsporně, ale přesto nechceme šetřit na nepravých místech a tak bude potřeba dostatek peněz.

Vybrané prostředky z Donia máme stále k dispozici v plné výši, takže až úřady dovolí, stavba započne.

Jak dlouho by zhruba mělo trvat ji odstranit a kdy myslíš, že je reálné, že se projekt uskuteční a bistro se postaví?
Rozhodnutí Technického odboru Magistrátu očekávám v průběhu ledna. Následně přijde na řadu Stavební úřad a hygiena. Stavební úřad, dle jeho vyjádření nebude klást odpor, takže když bude dobré počasí, můžeme se stavbou začít možná už v únoru. Zde bych pak čekal první překážku a tou je naprostý nedostatek volných termínů kvalifikovaných firem, které budeme potřebovat pro naši věc.

Osobně si myslím, že teoreticky je možné, aby bylo bistro u finálových utkání našich A týmů na konci letošní sezóny, (a to hlavně proto, že počítám s jejich účastí ve finále) ale realita může být jiná. Každopádně jako reálný termín by mělo být léto 2024.

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
257_20231210_141531.jpg

Úspěšný víkend pro naše elitní týmy, v posledních domácích zápasech roku 2023 zůstaly všechny body v Plzni

Poslední domácí víkend v tomto kalendářním roce za sebou mají naše elitní týmy. Dopadly výborně, florbalová sobota na Slavii přinesla tři vítězství v řadě a v neděli zvládli svůj zápas junioři i ženy. Muži A porazili Blansko 9:4 a připsali si již šestou výhru v řadě. Hrály se také turnaje dorostenek, starších žáků a elévů.

256_20231205_190252.jpg

Vánoční klubové akce pro členy

Stejně jako každý rok máte možnost před Vánoci zakoupit různé klubové vybavení a materiál za zvýhodněné ceny. Jedná se zejména o slevy u našeho hlavního partnera na vybavení FAT PIPE a MIZUNO, ale také různé akce na položky z FANSHOPU. Vybavte se klubovým merchem a reprezentujte správně svůj klub.

236_20231020_143436.jpg

Fyzioterapie jako důležitá součást zdravého vývoje sportovce, představujeme projekt STUDIO ZDRAVÝCH ZAD Plzeň

Náš klub FBŠ SLAVIA Plzeň se znovu v servisu pro své členy posouvá o kus dál. Jsme na prahu spuštění jedinečné spolupráce s jedním z nejlepších sportovní center se zaměřením na rekondiční služby a masáže v Plzni s názvem STUDIO ZDRAVÝCH ZAD. V článku se dovíte podrobnosti o nové spolupráci a hlavně informaci o tom, jak se můžete na terapii či masáž objednat.