Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
115_20221127_162138.jpg

Junioři A i ženy za sebou mají úspěšný venkovní výjezd, muži A oplatili Prague Tigers domácí porážku

Junioři A i ženy na venkovních štacích zaváleli. Junioři ze severu Čech přivezli 6 bodů za výhry nad Teplicemi a Ústí nad Labem, ženy byly na jihu také úspěšné a dokázaly porazit Soběslav i Týn nad Vltavou. Mužské áčko oplatilo Prague Tigers porážku z domácího zápasu a zvítězilo jednoznačně 8:2.

Čelo tabulky Národní ligy se nám znovu o trochu více zamotalo. První Hradec Králové ztratil v zápase s Náchodem a tak se může na první pozici dostat Orka Čelákovice, která znovu svůj zápas zvládla a má skvělou sérii. V závětří je také hned Jaroměř a náš tým FBŠ SLAVIA Plzeň, který zvládl další venkovní utkání na půdě Prague Tigers.

Po bezbrankové první třetině rozhodla Slavia o svém vítězství během druhého dějství, ve kterém si vypracovala klíčový čtyřbrankový náskok, který do konce zápasu již pouze navyšovala. Áčko tak zakončilo úspěšný víkend pro naše elitní týmy. "Dneska jsme vycházeli na naše poměry ze zataženější obrany. Nicméně nastavený gameplan fungoval na 100%. K tomu se přidala skvělá týmovost hráčů. Jsme za kluky moc rád, že to dneska vyšlo. Úspěšný víkend mužů a juniorů! Děkuji soupeři za férový zápas."


Ženy si potřebovaly spravit náladu po posledních dvou domácích prohraných zápasech a to se povedlo na 100%. V sestavě se o víkendu poprvé v sezóně objevily dvě navrátivší se hráčky. Z pobytu v Austrálii se vrátily Andrea Košťálová a Michaela Mašková, z nichž první jmenovaná nastoupila v obou zápasech a vedla si výborně, když si připsala 4 kanadské body za 2 branky a 2 asistence.

Dále se po delší době v sestavě objevila naše odchovankyně Dominika Vatahová, která působí v pražském Chodově a v našem klubu je stejně jako Ivka Vachovcová v rámci střídavého startu. Ta naskočila do nedělního zápasu v Týnu nad Vltavou a k výhře 10:5 přispěla dvěma brankami. Sobotní zápas na půdě Soběslavi holky vyhrály vysoko 12:2. Svůj první gól v dresu si o víkendu připsala také Anička Urbanová, která jako brankářka v letošní sezóně občas nastupuje v poli, navíc se stala hráčkou nedělního utkání!

Junioři A také stále válčí v horních příčkách tabulky 1. ligy - skupiny A. Víkend na severu se jim povedl na jedničku. V sobotu zvítězili na palubovce FD Teplice vysoko 11:2, v neděli si pak poradili se silným soupeřem Florbal Ústí 9:6. Pro kluky skvělá vzpruha do dalších zápasů, nyní se představí hned třikrát za sebou v Českých Budějovicích (2x proti Štírům a 1x proti Meťáku ČB).

Muži B mocně dotahovali skóre v zápase na palubovce Rokycan, ale nakonec z toho byl pouze bod za prohru 7:8 v prodloužení. Po delší době hráli také muži C. V plzeňské Area D nejprve po skvělém obratu porazili Tachov 6:5 a poté podlehli 1:6 Chebu. Hrály se také turnaje elévů a elévek v Tlučné, respektive v Tachově.

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
114_20221125_141028.jpg

První víkend sezóny bez domácích zápasů, muži A hrají v Praze v Čakovicích

Vůbec poprvé v letošní sezóně se neodehraje žádný domácí zápas či turnaj. Naše tři elitní týmy vyráží na výjezd - muži A hrají v pražských Čakovicích proti Prague Tigers, juniory čeká dvouzápasový výjezd na sever a ženy dvouzápasový výjezd na jih. V Plzni hraje pouze mužské céčko, které se představí v neděli v Area D. Hrají se také regionální turnaje elévů.