113_20221122_180800.jpg

Zhodnocení úvodní části sezóny z pohledu mládežnických družstev a poděkování všem účastníkům

První část sezóny 2022/2023 je za námi a je na čase zhodnotit úvod ročníku také z pohledu našich mládežnických družstev, která za sebou mají již velké množství turnajů. Každý z našich družstev od minipřípravky až po starší žáky a dorostenky se již také představil na domácí palubovce.

Když budeme brát pouze ligové mládežnické turnaje, v kategoriích od přípravky až po starší žáky a dorostenky a juniory B (dorostence A vždy hodnotíme v článku o elitních týmech), uskutečnilo se jich od začátku září celkově 56, z toho většina družstev má za sebou 3 - 4 turnaje. Mimo mládežnické týmy vybočuje tým našich mužů C, naše nejstarší družstvo je po šesti odehraných zápasech v Karlovarské a Plzeňské lize mužů na třetím místě se ziskem 8 bodů.
TABULKA Karlovarské a Plzeňské ligy mužů

Začneme od těch nejstarších. Junioři B odehráli v dosavadním průběhu soutěže 8 zápasů, z nichž dokázali 6 vyhrát a pouze 2 prohrát. Díky tomu se nachází na druhém místě tabulky regionální ligy, hned za suverénně vedoucími Karlovy Vary. Družstvo juniorů B je vždy vhodně doplňováno dorostenci, kteří letos svou regionální soutěž nehrají.
TABULKA
 regionální ligy juniorů

Velmi dobře si zatím vedou také dorostenky, které hrají znovu po dvou letech v pražské soutěži, tentokrát ve druhé nejvyšší. Z pěti zápasů zatím nepoznaly hořkost porážky a s plným bodovým ziskem vedou tabulku 2. ligy, ve které je zatím ale kvůli odloženým zápasům veliké množství nedohraných duelů.
TABULKA
 2. ligy dorostenek - region Praha

Foto: Tomáš Novotný

Již 5 odehraných turnajů za sebou mají starší žáci. A-tým je letos hojně doplňován nadějnými hráči z mladších žáků, kde se vyklubal opravdu výjimečný ročník a mladší borci se v lize starších žáků určitě neztratí. Áčko se zatím pohybuje ve druhém výkonnostním koši a na nejlepší týmy z regionu nestačí, ale zlepšuje se každým turnajem a pracuje na svých slabinách. Béčko starších žáků hraje soutěž 3+1 a i tento výběr je pravidelně doplňován mladšími žáky. V soutěži 3+1 se žádné tabulky nevedou.
TABULKA - liga starších žáků
 5+1

Nejvíce se zatím daří mladším žákům. Družstvo White (A-tým) zatím vyhrálo všechny čtyři turnaje prvního výkonnostního koše a prokazuje velmi konstantní výkonnost. Druhé družstvo Red se dvakrát představilo na turnaji prvního koše a pokaždé sehrálo velmi dobré zápasy, na posledním turnaji druhého koše zvítězilo a vrátilo se tak do prvního koše. 

Dosavadní výkony obou družstev okomentoval jeden z trenérů mladších žáků Adam Tkadlec: "Letos je radost s klukama pracovat. Po dlouhé době vnímám, že mezi hráči panuje velmi zdravé konkurenční prostředí a to je posouvá mnohem rychleji, než jsme zvyklí. Zavedli jsme také pravidelnou práci s videem, která určitě nese ovoce. Jsme vděční za skvělé výsledky i výkony v dosavadním průběhu sezóny a těšíme se nejen na druhou část, ale hlavně na lednový turnaj ve Švédsku, kam vyrážíme na kompletní tři pětky!"

Družstvo starších žákyň je přihlášené do pětkové regionální soutěže kluků a hraje tedy stejně jako náš A-tým starších žáků. Děvčata pravidelně bojují na turnajích čtvrtého výkonnostního koše a nevedou si vůbec špatně. Tým mladších žákyň hraje přebor mladších žáků 3+1 a získává své první zkušenosti z turnajů a zápasů. 

V soutěži elévů máme hned 3 družstva, dvě chlapecká a jedno dívčí. Odehrány jsou zatím 3 turnaje a o nadcházejícím víkendu se odehrají další, které se uskuteční v Tlučné a v Tachově. Zde naopak letos registrujeme menší počet hráčů a na každém turnaji se snažíme plnit různé rozvojové cíle, aby se kluci i holky co nejlépe připravili na přechod na pětkový florbal.

A na závěr naši nejmenší. Jsme moc rádi, že turnaje přípravek i minipřípravek se rozrůstají o další družstva a je radost se na těchto turnajích podílet. Hlavním cílem je pochopitelně radost ze hry a první seznámení s kolektivním sportem. Také přípravky za sebou mají již 4 turnaje a na všech se odehrál i doplňkový turnaj minipřípravek, tedy těch úplně nejmenších.

Jeden z turnajových dní jsme pořádali, konkrétně v neděli 23. října u nás na Slavii, kde se na třech turnajích dohromady setkalo 14 družstev a byla to paráda. Na turnaji se objevila také Slávka, klubový maskot FBŠ SLAVIA Plzeň, která se u dětí těší velké oblibě. Z turnaje máme také skvělé fotky, za které děkujeme našemu fotografovi Tomáši Novotnému. Své poslední turnaje před Vánoci přípravka odehraje o víkendu 3. a 4. prosince.

Na závěr článku bychom rádi poděkovali všem, kdo se na turnajích podílejí, kromě hráčů a hráček samotných samozřejmě rodičům, fanouškům, ale také rozhodčím, pořadatelům a trenérům. Dále bychom nejen za náš klub, ale za celý Český florbal nabádali, aby se mládežnické turnaje odehrávali v co nejlepší atmosféře, stejně jako se projevil právě Český florbal na regionálním Facebooku: "Na turnajích mládeže nebereme ohledy na počet vstřelených branek ani výsledky, chceme hráče a hráčky chválit za snahu, projevené úsilí. Chceme děti učit respektu k soupeři, rozhodčím, fair-play."

Pojďme společně dělat turnaje pro děti co nejpříjemnější. Mohou k tomu přispět všichni.

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
112_20221120_103644.jpg

Muži A doma uspěli v dramatické nájezdové bitvě s Náchodem, junioři dvakrát doma úspěšní

Mužské áčko po dvou prohraných zápasech zabralo a na domácí půdě uspělo proti Náchodu. Zápas zprvu vypadal poměrně jednoznačně, ale nakonec se rozhodovalo až v atraktivní nájezdové bitvě. Junioři A zvládli pouze jedno víkendové utkání, ale stále se drží v popředí tabulky. Oslabené juniorky na severu neuspěly. Muži B si připsali třetí výhru v sezóně a doma porazili Dačice.

110_20221115_105309.jpg

REPREZENTACE: Čeští florbalisté podruhé v historii získali světové stříbro

Za celý klub posíláme obrovskou gratulaci českému národnímu týmu mužů, který vybojoval stříbrné medaile na právě skončeném čtrnáctém mistrovství světa ve florbale. Stříbro Češi získali teprve podruhé, poprvé se tak stalo v roce 2004 a také to bylo ve Švýcarsku. Kromě dvou stříbrných medailí máme historicky také tři bronzové medaile (2010, 2014 a 2020).

107_20221109_133113.png

Po třech letech zpět do Švédska! V lednu zavítáme s naším partnerským klubem Florbal Tachov na turnaj Gothia Innebandy Cup 2023

Naposledy jsme s naším klubem navštívili kolébku florbalu Švédsko v květnu roku 2019. Měli jsme vyrazit i v roce 2020, ale to už nám plány překazil covid. Tehdy jsme cestovali do střední části Švédska do dalekého Falunu, tentokrát nás čeká o něco bližší výprava, se čtyřmi družstvy vyrážíme na lednový Gothia Innebandy Cup, který se uskuteční ve druhém největším švédském městě Göteborgu.