107_20221109_133113.png

Po třech letech zpět do Švédska! V lednu zavítáme s naším partnerským klubem Florbal Tachov na turnaj Gothia Innebandy Cup 2023

Naposledy jsme s naším klubem navštívili kolébku florbalu Švédsko v květnu roku 2019. Měli jsme vyrazit i v roce 2020, ale to už nám plány překazil covid. Tehdy jsme cestovali do střední části Švédska do dalekého Falunu, tentokrát nás čeká o něco bližší výprava, se čtyřmi družstvy vyrážíme na lednový Gothia Innebandy Cup, který se uskuteční ve druhém největším švédském městě Göteborgu.

Ve Švédsku na turnaji jsme byli s naším klubem celkem třikrát, většinou s kategoriemi mladších žáků, starších žáků, dorostenců a případně juniorů a dorostenek/žákyň. Na začátku roku 2023 v termínu 3. - 9. ledna vyrážíme s výpravou čtyř týmů - mladší žáci, starší žáci, dorostenci a starší žákyně. Na turnaj tentokrát jedeme společně s klubem Florbal Tachov, kde máme smíšené týmy starších žáků a dorostenců.

Dříve jsme jezdili na turnaj zvaný Jalas Floorball Cup, který se hrál ve švédském Falunu v centrálním Švédsku a kam jsme vyjížděli s výpravou dalšího našeho partnerského klubu Florbal Chodov. Tentokrát jedeme s jinou agenturou a naším parťákem bude právě Tachov. Tři naše týmy ponesou název FBŠ SLAVIA Plzeň (mladší žáci, dorostenci, žákyně) a jeden tým ponese název Florbal Tachov (starší žáci).

Nadcházející turnaj Gothia Innebandy Cup 2023 se uskuteční v termínu od 5. do 8. ledna 2023, na turnaj však vyrážíme z důvodu aklimatizace o den dříve. Gothia Cup je největší florbalový turnaj na světě, čítá kolem 10 000 účastníků z mnoha zemí a čeká nás tak spousta nových zážitků a zkušeností. Mimo tradiční florbalový program se těšíme na poznávání nové kultury a jednoho z nejslavnějších švédských měst.

O účasti pohovořil manažer klubu Adam Tkadlec, který se na výpravu chystá společně s týmem mladších žáků: "Jsme moc rádi, že i v této náročné době byl o turnaj veliký zájem, čehož jsme se ještě při zvýšení plateb za klubové příspěvky obávali. Nakonec nebyl problém kategorie naplnit a všichni už se na turnaj těšíme. Děkujeme rodičům za podporu."

"Touto cestou bych také chtěl poděkovat florbalovému klubu z Tachova, který vyráží na turnaj s námi a díky kterému se mohou zúčastnit i naši starší žáci. Této spolupráce si velice vážíme a zatím musím říci, že funguje velmi dobře a to oběma směry. Podpora a spolupráce s tak silným regionálním klubem je pro nás velmi důležitá."

Video z účasti na turnaji ve švédském Falunu v roce 2019:

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
102_20221025_141147.jpeg

Povedené turnaje přípravek a minipřípravek ukázaly, že florbal jede

V neděli 23. října 2022 se na Slavii uskutečnily dva ligové turnaje Plzeňské ligy přípravek a jeden doplňkový turnaj pro ty úplně nejmenší - minipřípravku. Zde většina hráčů a hráček zažila vůbec své první zápasy v životě a mají spoustu skvělých zážitků, kromě těch herních také své první setkání s klubovým maskotem Slávkou.

85_20220905_090754.jpg

Sezóna 2022/2023 startuje prvními ligovými zápasy již tento víkend

Poslední větší neligový turnaj je za námi a vše se chystá na začátek ligové sezóny 2022/2023, který přijde už tento víkend. Na domácí palubovce na Slavii se představí hned tři naše elitní týmy, v sobotu to budou postupně juniorky, junioři a ženy a v neděli pak pouze ženy. Muži startují svou pouť Národní ligou na palubovce Turnova.

87_20220908_135515.jpg

Září = hlavní měsíc náborů do sportovních klubů, zkus florbal s námi

Září je tradičně nejsilnějším měsícem v náborech nových členů do sportovních klubů. Spousta rodičů i dětí hledají nový sport a v záplavě dnešních aktivit je hodně těžké si vybrat. Jsme přesvědčeni o naší správné výchově dětí a získání jejich zápalu pro sport a tak je naší povinností být v náborových aktivitách velmi aktivní. Pojďte zkusit sportovat s FBŠ SLAVIA Plzeň!