110_20221115_105309.jpg

REPREZENTACE: Čeští florbalisté podruhé v historii získali světové stříbro

Za celý klub posíláme obrovskou gratulaci českému národnímu týmu mužů, který vybojoval stříbrné medaile na právě skončeném čtrnáctém mistrovství světa ve florbale. Stříbro Češi získali teprve podruhé, poprvé se tak stalo v roce 2004 a také to bylo ve Švýcarsku. Kromě dvou stříbrných medailí máme historicky také tři bronzové medaile (2010, 2014 a 2020).

Po osmnácti letech se tak česká mužská reprezentace utkala ve finále mistrovství světa o nejcennější kov. Národní tým sice nestačil v boji o zlato na suverénní Švédy, i tak ale dorovnal své maximum a těšit se může i z toho, že hned trojice hráčů byla zařazena do All Stars týmu turnaje. Nejvíce se našim povedl semifinálový zápas proti domácímu Švýcarsku, který vyhráli vysoko 11:3. Finále se Švédy se našim tolik nevyvedlo a prohráli 3:9.

Podruhé za sebou nechybí v nejlepší pětici celého šampionátu brankář Lukáš Bauer a také útočník Marek Beneš. Doplnil je nově také český kapitán Ondřej Němeček. Všichni tři patří dlouhodobě mezi obrovské opory české reprezentace, což ukázali i na šampionátu. Celkově hrála naše první formace po celou dobu mistrovství skvěle a potvrdila svou sílu.

České trio doplnila trojice dalších finalistů. Spolu s Němečkem byl do ideálního obranného páru vybrán Emil Johansson, na pozici centra se v All Stars usadil Hampus Ahrén a chybět nesmí ani Alexander Galante Carlström, jenž opět ukázal svou střeleckou extratřídu a byl také vyhlášen nejužitečnějším hráčem turnaje.

FOTO: Český florbal

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
107_20221109_133113.png

Po třech letech zpět do Švédska! V lednu zavítáme s naším partnerským klubem Florbal Tachov na turnaj Gothia Innebandy Cup 2023

Naposledy jsme s naším klubem navštívili kolébku florbalu Švédsko v květnu roku 2019. Měli jsme vyrazit i v roce 2020, ale to už nám plány překazil covid. Tehdy jsme cestovali do střední části Švédska do dalekého Falunu, tentokrát nás čeká o něco bližší výprava, se čtyřmi družstvy vyrážíme na lednový Gothia Innebandy Cup, který se uskuteční ve druhém největším švédském městě Göteborgu.

109_20221112_132650.jpg

Černý víkend pro naše nejstarší družstva: Ženy doma dvakrát prohrály, muži A prohráli v Hradci vysokým rozdílem

Další ligový hrací víkend je za námi a byl opravdu plný florbalu. Ženy se představily dvakrát doma a nenavázaly na dobré výkony z předchozích zápasů, tentokrát oba zápasy prohrály a v tabulce se propadly na sedmé místo. Ještě hůře dopadlo mužské áčko, které si poprvé v Národní lize prožilo debakl. Muži B také prohráli a stále se krčí ve spodních příčkách tabulky.