Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
109_20221112_132650.jpg

Černý víkend pro naše nejstarší družstva: Ženy doma dvakrát prohrály, muži A prohráli v Hradci vysokým rozdílem

Další ligový hrací víkend je za námi a byl opravdu plný florbalu. Ženy se představily dvakrát doma a nenavázaly na dobré výkony z předchozích zápasů, tentokrát oba zápasy prohrály a v tabulce se propadly na sedmé místo. Ještě hůře dopadlo mužské áčko, které si poprvé v Národní lize prožilo debakl. Muži B také prohráli a stále se krčí ve spodních příčkách tabulky.

Ženám se nepovedl zejména sobotní zápas proti TJ Sokol Nové Strašecí, který prohrály 4:7 po nedobrém výkonu. Nepomohl ani návrat Ivky Vachovcové, která za Plzeň nastoupila poprvé od svého přestupu do Chodova v rámci současného střídavého startu. V neděli hrály holky proti jednomu z favoritů na postup BLACK ANGELS a i přes zlepšený výkon to na body nestačilo, prohra 3:9 znamenala potvrzení neúspěšného víkendu.

I přesto si lze z nedělního zápasu něco odnést, jak potvrdil trenér Víťa Procházka v komentáři: "Dneska nám nastoupil na palubovku úplně jiný tým než včera. Skóre sice vypadá hrozivě, ale až na krátký výpadek ve druhé třetině, který bohužel zápas rozhodl, jsme proti favoritovi hráli velmi dobře. Velká škoda, že až příliš našich střel míří mimo tyče. Na konci za rozhodnutého stavu jsme si chtěli vyzkoušet hru bez brankáře, takže vypadá výsledek ještě divočeji, ale přesto se nám bude dnes usínat lépe než v sobotu. Díky soupeři za kvalitní konfrontaci, takové zápasy nás baví a posouvají."

Fotky z obou zápasů si můžete prohlédnout na klubovém FLICKRU, za fotky děkujeme našemu fotografovi Tomáši Novotnému.


Mužům A se nedařilo vůbec. Souboj prvního celku tabulky Národní ligy s druhým rozhodně tak nevypadal, což bylo zapříčiněno nejen velkou marodkou našeho výběru, ale zejména velmi špatným výkonem. Vysoká porážka 6:15 od Hradce Králové rozhodně nebyla krutá, ale spíše zasloužená. Reputaci si budou chtít muži napravit už tuto sobotu, kdy doma přivítají od 17:15 Florbal Primátor Náchod. Po dvou prohraných zápasech v řadě určitě budou potřebovat podpořit.

Víkend tak zachraňovala mládežnická družstva, kterým se naopak dařilo skvěle. Junioři zvítězili 8:5 v Chomutově a udrželi se tak na předních příčkách tabulky 1. ligy. Dorostenci svůj první domácí turnaj 1. ligy zvládli na jedničku a vyhráli oba své zápasy, ze kterých také máme pár fotek (viz. galerie na Flickru). Dvakrát vyhráli také junioři B i dorostenky, třikrát vyhráli mladší žáci.

Pozvánky na domácí zápasy příštího víkendu:
1. LIGA JUNIORŮ

NÁRODNÍ LIGA MUŽŮ

1. LIGA DOROSTENC
Ů

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
108_20221110_140353.jpg

Martina Špetová před víkendovými domácími zápasy: "Favorita dokážeme překvapit"

Čeká nás další víkend plný florbalu. Kromě vyvrcholení mužského mistrovství světa ve Švýcarsku se představí v domácích soutěžích 11 našich družstev. Na svůj první domácí turnaj se těší dorostenci a dva domácí zápasy znovu po měsíci čekají také naše ženy. Nejen o nich se v krátkém rozhovoru poradila důležitá hráčka našich žen Martina Špetová.

107_20221109_133113.png

Po třech letech zpět do Švédska! V lednu zavítáme s naším partnerským klubem Florbal Tachov na turnaj Gothia Innebandy Cup 2023

Naposledy jsme s naším klubem navštívili kolébku florbalu Švédsko v květnu roku 2019. Měli jsme vyrazit i v roce 2020, ale to už nám plány překazil covid. Tehdy jsme cestovali do střední části Švédska do dalekého Falunu, tentokrát nás čeká o něco bližší výprava, se čtyřmi družstvy vyrážíme na lednový Gothia Innebandy Cup, který se uskuteční ve druhém největším švédském městě Göteborgu.

110_20221115_105309.jpg

REPREZENTACE: Čeští florbalisté podruhé v historii získali světové stříbro

Za celý klub posíláme obrovskou gratulaci českému národnímu týmu mužů, který vybojoval stříbrné medaile na právě skončeném čtrnáctém mistrovství světa ve florbale. Stříbro Češi získali teprve podruhé, poprvé se tak stalo v roce 2004 a také to bylo ve Švýcarsku. Kromě dvou stříbrných medailí máme historicky také tři bronzové medaile (2010, 2014 a 2020).