V otevřeném a obsáhlém rozhovoru se šéftrenér klubu ohlíží za ročníkem, ve kterém mladý tým dorostu sbíral cenné zkušenosti, čelil výzvám i silným soupeřům. Věnuje se také vlastnímu skloubení role hráče a trenéra, roli mentorů v mládeži, rozvoji individuality a týmových principů, i tomu, proč ho baví práce s elévy. Přidává také vhled do práce s nejtalentovanějšími hráči v rámci projektu KTM. Tento rozhovor přináší autentický pohled na to, co všechno obnáší výchova mladé generace florbalistů.
Po historickém postupu do 1. ligy čekala florbalisty FBŠ SLAVIA Plzeň úplně nová výzva. Jak si vedli mezi elitou, co tým naučila první sezóna, a na čem musí zapracovat, přibližuje hlavní trenér mužského áčka Jakub Šimek v dalším posezónním rozhovoru. Přejeme příjemné čtení.
Ženský tým FBŠ SLAVIA Plzeň má za sebou turbulentní sezónu 2024/2025, kterou zakončilo vyřazení v osmifinále. Jak ročník hodnotí trenéři Fanda a Rappík, co považují za klíčové momenty a jak vidí výkony svých svěřenkyň? V upřímném rozhovoru se vrací k důležitým zápasům, rozebírají atmosféru v týmu a sdílí svůj pohled na vývoj 1. ligy žen.
Seriál posezónních rozhovorů pokračuje a poprvé jsme k mikrofonu přizvali také účastnici ženské složky. Andrea Žižková odehrála na Slavii již svou čtvrtou sezónu a patří k základním stavebním kamenům sestavy. V rozhovoru mluvila nejen o konci aktuální sezóny, ale i o svých plánech do budoucna. Přejeme příjemné čtení.
Martina Špetová před víkendovými domácími zápasy: "Favorita dokážeme překvapit"
Čeká nás další víkend plný florbalu. Kromě vyvrcholení mužského mistrovství světa ve Švýcarsku se představí v domácích soutěžích 11 našich družstev. Na svůj první domácí turnaj se těší dorostenci a dva domácí zápasy znovu po měsíci čekají také naše ženy. Nejen o nich se v krátkém rozhovoru poradila důležitá hráčka našich žen Martina Špetová.
Ženy po osmi odehraných kolech okupují čtvrté místo tabulky 1. ligy západ a doma je nyní čekají dvě těžká utkání. V sobotu od 18:15 hrají proti šestému celku tabulky TJ Sokol Nové Strašecí a v neděli proti druhým BLACK ANGELS, kteří se řadí mezi favority na postup do Extraligy žen. Před náročným víkendem krátce pohovořila o zápasech jedna z klíčových hráček Plzně Martina Špetová.
Čekají vás další dva zápasy v rámci 1. ligy žen. Jak zatím hodnotíš dosavadní průběh sezóny a čtvrté místo v tabulce? Začátek sezóny máme zatím dobře rozehraný. Držíme se na předních příčkách tabulky mezi favority a doufám, že to tak půjde i nadále. Pár zápasů se nám nevyvedlo úplně podle představ, ale myslím, že proti favoritům jsme dokázaly i překvapit a od toho se můžeme odrazit. Co očekáváš od zápasů proti Novému Strašecí a BLACK ANGELS? Chceme z těchto zápasů nabrat nové zkušenosti, které jako mladý tým potřebujeme a samozřejmě co největší počet bodů. V posledním kole jste zvítězili na půdě SKV, může být tento zápas na půdě favorita pro tým vzpruhou do dalších kol? Tak určitě jeden z nejlepších zápasů této sezóny. Nejvíce se mi líbilo, jak se celý tým dokázal namotivovat natolik, že jsme zápas otočily a nakonec vyhrály. Díky tomu jsme získaly cenné body a dokázaly, že se jen tak nikoho nezalekneme.
QR kód s víkendovým programem k domácím zápasům:
První domácí turnaj v sezóně čeká také naše dorostenecké áčko. V rámci druhého výkonnostního koše sehrají v sobotu od 10 hodin zápas proti Karlovým Varům a od 14:30 proti Teplicím. Pokud chtějí pomýšlet na návrat zpět do prvního koše, musí uspět a určitě je můžete přijít podpořit. Rozpis turnaje naleznete ZDE.
Z elitních týmů hrají také muži A a junioři A. Muži jedou v neděli 13. 11. od 17:00 bojovat na horkou půdu do Hradce Králové a jedná se o souboj druhého celku tabulky s prvním a tedy o jasný šlágr jubilejního 10. kola Národní ligy. Junioři hrají v neděli na palubovce Chomutova, start zápasu v 15:30. Z ostatních týmů se dále představí muži B, junioři B, dorostenky, mladší žáci red, dvě družstva elévů a jedno družstvo elévek/mladších žákyň.
O víkendu 5. a 6. listopadu odstartovalo očekávané mistrovství světa ve florbale mužů, které se hraje ve Švýcarsku. Kromě této události se ale tradičně hrály domácí ligové a mládežnické soutěže, kde se nám tentokrát příliš nedařilo. Juniorky potvrdily své zlepšené výkony a proti Spartě získaly svůj první bod v sezóně. Muži A naopak podruhé v sezóně doma prohráli, junioři neuspěli v Milevsku.
Naposledy jsme s naším klubem navštívili kolébku florbalu Švédsko v květnu roku 2019. Měli jsme vyrazit i v roce 2020, ale to už nám plány překazil covid. Tehdy jsme cestovali do střední části Švédska do dalekého Falunu, tentokrát nás čeká o něco bližší výprava, se čtyřmi družstvy vyrážíme na lednový Gothia Innebandy Cup, který se uskuteční ve druhém největším švédském městě Göteborgu.