Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
108_20221110_140353.jpg

Martina Špetová před víkendovými domácími zápasy: "Favorita dokážeme překvapit"

Čeká nás další víkend plný florbalu. Kromě vyvrcholení mužského mistrovství světa ve Švýcarsku se představí v domácích soutěžích 11 našich družstev. Na svůj první domácí turnaj se těší dorostenci a dva domácí zápasy znovu po měsíci čekají také naše ženy. Nejen o nich se v krátkém rozhovoru poradila důležitá hráčka našich žen Martina Špetová.

Ženy po osmi odehraných kolech okupují čtvrté místo tabulky 1. ligy západ a doma je nyní čekají dvě těžká utkání. V sobotu od 18:15 hrají proti  šestému celku tabulky TJ Sokol Nové Strašecí a v neděli proti druhým BLACK ANGELS, kteří se řadí mezi favority na postup do Extraligy žen. Před náročným víkendem krátce pohovořila o zápasech jedna z klíčových hráček Plzně Martina Špetová.

Čekají vás další dva zápasy v rámci 1. ligy žen. Jak zatím hodnotíš dosavadní průběh sezóny a čtvrté místo v tabulce?
Začátek sezóny máme zatím dobře rozehraný. Držíme se na předních příčkách tabulky mezi favority a doufám, že to tak půjde i nadále. Pár zápasů se nám nevyvedlo úplně podle představ, ale myslím, že proti favoritům jsme dokázaly i překvapit a od toho se můžeme odrazit.

Co očekáváš od zápasů proti Novému Strašecí a BLACK ANGELS?

Chceme z těchto zápasů nabrat nové zkušenosti, které jako mladý tým potřebujeme a samozřejmě co největší počet bodů.

V posledním kole jste zvítězili na půdě SKV, může být tento zápas na půdě favorita pro tým vzpruhou do dalších kol?

Tak určitě jeden z nejlepších zápasů této sezóny. Nejvíce se mi líbilo, jak se celý tým dokázal namotivovat natolik, že jsme zápas otočily a nakonec vyhrály. Díky tomu jsme získaly cenné body a dokázaly, že se jen tak nikoho nezalekneme.

QR kód s víkendovým programem k domácím zápasům:


První domácí turnaj v sezóně čeká také naše dorostenecké áčko. V rámci druhého výkonnostního koše sehrají v sobotu od 10 hodin zápas proti Karlovým Varům a od 14:30 proti Teplicím. Pokud chtějí pomýšlet na návrat zpět do prvního koše, musí uspět a určitě je můžete přijít podpořit. Rozpis turnaje naleznete ZDE.

Z elitních týmů hrají také muži A a junioři A. Muži jedou v neděli 13. 11. od 17:00 bojovat na horkou půdu do Hradce Králové a jedná se o souboj druhého celku tabulky s prvním a tedy o jasný šlágr jubilejního 10. kola Národní ligy. Junioři hrají v neděli na palubovce Chomutova, start zápasu v 15:30. Z ostatních týmů se dále představí muži B, junioři B, dorostenky, mladší žáci red, dvě družstva elévů a jedno družstvo elévek/mladších žákyň.

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
106_20221106_180451.jpg

SOUHRN: Juniorky mají první bod, muži A podruhé v sezóně prohráli

O víkendu 5. a 6. listopadu odstartovalo očekávané mistrovství světa ve florbale mužů, které se hraje ve Švýcarsku. Kromě této události se ale tradičně hrály domácí ligové a mládežnické soutěže, kde se nám tentokrát příliš nedařilo. Juniorky potvrdily své zlepšené výkony a proti Spartě získaly svůj první bod v sezóně. Muži A naopak podruhé v sezóně doma prohráli, junioři neuspěli v Milevsku.

107_20221109_133113.png

Po třech letech zpět do Švédska! V lednu zavítáme s naším partnerským klubem Florbal Tachov na turnaj Gothia Innebandy Cup 2023

Naposledy jsme s naším klubem navštívili kolébku florbalu Švédsko v květnu roku 2019. Měli jsme vyrazit i v roce 2020, ale to už nám plány překazil covid. Tehdy jsme cestovali do střední části Švédska do dalekého Falunu, tentokrát nás čeká o něco bližší výprava, se čtyřmi družstvy vyrážíme na lednový Gothia Innebandy Cup, který se uskuteční ve druhém největším švédském městě Göteborgu.