Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
106_20221106_180451.jpg

SOUHRN: Juniorky mají první bod, muži A podruhé v sezóně prohráli

O víkendu 5. a 6. listopadu odstartovalo očekávané mistrovství světa ve florbale mužů, které se hraje ve Švýcarsku. Kromě této události se ale tradičně hrály domácí ligové a mládežnické soutěže, kde se nám tentokrát příliš nedařilo. Juniorky potvrdily své zlepšené výkony a proti Spartě získaly svůj první bod v sezóně. Muži A naopak podruhé v sezóně doma prohráli, junioři neuspěli v Milevsku.

Mužské áčko se v sobotu večer doma postavilo proti čtvrtému týmu tabulky ASK Orka Čelákovice a od samého začátku domácí tahali za kratší konec. Orka byla nebezpečnější a také efektivnější a podařilo se jí ve druhé části odskočit na klíčový rozdíl šesti branek. Druhá část se druhému týmu Národní ligy vůbec nepovedla a skončila poměrem 0:4. 

V poslední třetině Plzeň zlepšila svůj výkon, ale hosté si pohodlné vedení bez problémů pohlídali a situace na čele tabulky se tak znovu více vyrovnala. "Soupeř hrál velmi dobře, my pod své možnosti. To se sečetlo a výsledkem je celkem jasná prohra. Třetí třetina lepší, ale ke zvratu bylo daleko. Snad nás prohra nakopne. Děkujeme fanouškům, soupeři šťastnou cestu," zhodnotil zápas trenér Plzně Lukáš Kubinec.

Z elitních týmů se nedařilo podle představ nikomu. Bez bodu jsou také junioři, kteří v Milevsku prohráli 7:13 a nenavázali tak na svůj první zápas z palubovky tohoto soupeře. Pro juniorky je pozitivem první získaný bod v letošní sezóně za domácí prohru se Spartou na nájezdy v poměru 6:7. V nedělním utkání bohužel neodolaly silnému tlaku favorita a s Chodovem prohrály 4:23.

Proti Milevsku se postavili také muži B Greyhounds a to v rámci dalšího kola Divize mužů. Milevsko bylo před utkáním v jasné roli favorita a okupovalo první příčku tabulky. Tuto pozici hosté potvrdili a zvítězili v Plzni 9:5. I přes prohru bylo hodnocení trenéra Kuby Šimka pozitivní: "Shodli jsme se s klukama, že to byl jeden z našich nejlepších výkonů v této sezóně. Mohli jsme ze závěrečné hry bez brankáře udělat větší zápasové drámo. I tak nás těší, jak jsme potrápili favorita soutěže."

Z mládežnických týmů se představily dva týmy mladších žáků, dva týmy přípravky a jeden tým minipřípravky, z dívčích družstev pak starší a mladší žákyně. Nejvíce se dařilo prvnímu týmu mladších žáků, který v Klatovech již potřetí v sezóně ovládl první výkonnostní koš.

Vítězný tým mladších žáků White na turnaji v Klatovech

Tým mladších žáků red na turnaji v Tachově:

Přípravka a minipřípravka si užívala další sportovní den také v Tachově:

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
102_20221025_141147.jpeg

Povedené turnaje přípravek a minipřípravek ukázaly, že florbal jede

V neděli 23. října 2022 se na Slavii uskutečnily dva ligové turnaje Plzeňské ligy přípravek a jeden doplňkový turnaj pro ty úplně nejmenší - minipřípravku. Zde většina hráčů a hráček zažila vůbec své první zápasy v životě a mají spoustu skvělých zážitků, kromě těch herních také své první setkání s klubovým maskotem Slávkou.

105_20221103_152813.jpg

CO NÁS ČEKÁ: Přípravka na další turnaj do Tachova, muži A ve šlágru kola doma

Čtrnáct dní po povedených domácích turnajích přípravek a minipřípravky se další turnaje uskuteční po prázdninovém víkendu v Tachově. Hrát se bude v neděli 6. 11. dohromady na třech hřištích, jako tomu bylo u nás na Slavii. V akci budou znovu tři naše týmy nejmenších florbalistů a florbalistek. Z elitních týmů hrají všichni kromě žen, z toho na domácí půdě se představí muži A, muži B a juniorky. Junioři hrají v Milevsku.