Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
112_20221120_103644.jpg

Muži A doma uspěli v dramatické nájezdové bitvě s Náchodem, junioři dvakrát doma úspěšní

Mužské áčko po dvou prohraných zápasech zabralo a na domácí půdě uspělo proti Náchodu. Zápas zprvu vypadal poměrně jednoznačně, ale nakonec se rozhodovalo až v atraktivní nájezdové bitvě. Junioři A zvládli pouze jedno víkendové utkání, ale stále se drží v popředí tabulky. Oslabené juniorky na severu neuspěly. Muži B si připsali třetí výhru v sezóně a doma porazili Dačice.

Nájezdová loterie mužského áčka
Při náročném sobotním odpoledne muži FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň dali zapomenout na poslední dva nepovedené zápasy, které skončily porážkou. Proti Náchodu se schylovalo k zisku tří bodů domácího celku, po dvou třetinách to bylo 4:0 pro Plzeň a na hřišti byl jeden tým jasně lepší. 

Náchod však ukázal velkou morální sílu a i díky velkému množství neproměněných šancí Plzně a skvělému výkonu brankáře hostí se dokázal vrátit do zápasu a postupně stáhl náskok a v poslední minutě srovnal na 4:4. Šlo se tedy do prodloužení a následně do samostatných nájezdů, které Slavia hrála letos úplně poprvé. V nájezdech to byla exhibice dvou střelců a brankářů a loterii lépe zvládli domácí. Nejlepší hráč Plzně Filip Blažek proměnil tři nájezdy a domácí brankář Dan Dolák chytil rozhodující nájezd Náchoda, druhý bod tedy zůstal doma.

"Dneska nemůžeme být spokojeni jen se ztrátou jednoho bodu. Jinak mnoho pozitivních věcí. Měli jsme chuť útočit, slušně jsme bránili, nenechali jsme se uspat a byli jsme koncentrovaní. Díky soupeři za zápas," zakončil sobotní utkání trenér Lukáš Kubinec.


Ze čtyř zápasů proti soupeřům ze severu pouze 3 body
Junioři získali 3 body za sobotní výhru 12:2 nad Českou Lípou. V nedělním domácím zápase na tento výkon nenavázali a od Liberce dostali až moc branek a prohráli 4:12. V tabulce 1. ligy juniorů drží po osmi odehraných kolech třetí místo právě za Libercem a za Milevskem. Juniorky měly náročný úkol, na sever jely ve značně oslabené sestavě a pár statečných ve dvou těžkých zápasech na své soupeřky nestačilo. V sobotu s Libercem děvčata prohrála vysoko 0:13 a v neděli s Českou Lípou 2:9.

Foto: Tomáš Novotný

Dorostenci se vrací zpět do prvního koše
Muži B zabrali a připsali si třetí výhru v sezóně, na domácí palubovce přemohli Dačice těsně 3:2. Svůj druhý domácí turnaj odehráli dorostenci a nakonec byl úspěšný. V prvním zápase porazili Kladno 4:0, v tom druhém sice prohráli s Lovosicemi 1:3, ale i přesto se se třemi výhrami vrací zpět do prvního výkonnostního koše.

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
111_20221117_112325.jpg

PREVIEW: Víkend ve znamení domácích zápasů, juniorky hrají na severu

Hned pět družstev se o víkendu představí doma na Slavii. Dalších pět pak zavítá na palubovky ostatních týmů a už ve sváteční čtvrtek 17. 11. se odehrál turnaj starších žáků A v Karlových Varech a žákyň v Klatovech. V sobotu začínají doma svým druhým turnajem dorostenci A, po nich hrají muži A a junioři A. V neděli se hraje na Slavii turnaj mladších žákyň, na který navazují zápasy juniorů A a mužů B.

110_20221115_105309.jpg

REPREZENTACE: Čeští florbalisté podruhé v historii získali světové stříbro

Za celý klub posíláme obrovskou gratulaci českému národnímu týmu mužů, který vybojoval stříbrné medaile na právě skončeném čtrnáctém mistrovství světa ve florbale. Stříbro Češi získali teprve podruhé, poprvé se tak stalo v roce 2004 a také to bylo ve Švýcarsku. Kromě dvou stříbrných medailí máme historicky také tři bronzové medaile (2010, 2014 a 2020).

107_20221109_133113.png

Po třech letech zpět do Švédska! V lednu zavítáme s naším partnerským klubem Florbal Tachov na turnaj Gothia Innebandy Cup 2023

Naposledy jsme s naším klubem navštívili kolébku florbalu Švédsko v květnu roku 2019. Měli jsme vyrazit i v roce 2020, ale to už nám plány překazil covid. Tehdy jsme cestovali do střední části Švédska do dalekého Falunu, tentokrát nás čeká o něco bližší výprava, se čtyřmi družstvy vyrážíme na lednový Gothia Innebandy Cup, který se uskuteční ve druhém největším švédském městě Göteborgu.