Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
111_20221117_112325.jpg

PREVIEW: Víkend ve znamení domácích zápasů, juniorky hrají na severu

Hned pět družstev se o víkendu představí doma na Slavii. Dalších pět pak zavítá na palubovky ostatních týmů a už ve sváteční čtvrtek 17. 11. se odehrál turnaj starších žáků A v Karlových Varech a žákyň v Klatovech. V sobotu začínají doma svým druhým turnajem dorostenci A, po nich hrají muži A a junioři A. V neděli se hraje na Slavii turnaj mladších žákyň, na který navazují zápasy juniorů A a mužů B.

Turnaj druhého výkonnostního koše 1. ligy dorostenců tentokrát startuje v sobotu už od 9:00 hodin zápasem domácích FBŠ SLAVIA Plzeň proti Kanonýrům z Kladna. Druhý duel pak kluky čeká od 13:30 proti Lovosicím a cíl je jasný, získat další dvě vítězství a vrátit se zpět do prvního výkonnostního koše.

Na turnaj dorostenců tentokrát netradičně navazuje zápas mužského áčka, který startuje už v 17:15. Muži doma přivítají Florbal Primátor Náchod a budou chtít navázat na svou vítěznou sérii, kterou nyní přerušili díky dvěma nepovedeným zápasům proti soupeřům z čela tabulky. Po zápase mužů A se ještě junioři představí v domácím duelu proti České Lípě, začátek zápasu ve 20 hodin.

V neděli se na Slavii od rána hraje turnaj přeboru mladších žáků 3+1, který pořádají naše mladší žákyně a představí se na něm v 5 zápasech. Postupně si zahrají s FbC Plzeň white (8:30), FBC ROKYCANY (9:00), Florbal Aš (9:30), SK Jiskra Domažlice (10:00) a Florbal Tachov (11:00). Po tomto turnaji hrají junioři A proti prvnímu celku tabulky 1. ligy juniorů FBC Liberec, začátek utkání ve 12:45. Den uzavře od 15:30 zápas Divize mužů mezi FBŠ Greyhounds Slavia Plzeň B a TJ Centropen Dačice.

Z elitních týmů se v dalších dvou venkovních zápasech představí juniorky na severu. V sobotu hrají od 16:00 na palubovce FBC Liberec a v neděli od 16:00 na palubovce FBC Česká Lípa. Naši junioři i juniorky se tedy o víkendu představí proti stejným soupeřům, akorát si prohodí dny. V sobotu hrají ještě mladší žáci White, o vítězství na dalším turnaji prvního výkonnostního koše budou bojovat v Rokycanech.

Starší žáci B hrají v soutěži 3+1 v neděli v Tachově. Áčko se představilo na již zmiňovaném turnaji v Karlových Varech ve čtvrtek 17. 11. a obsadilo třetí místo. Zapomenout nesmíme ani na naše nejmenší hráče a hráčky, minipřípravka a dva týmy přípravek hrají v neděli v plzeňské Area D.

FOTO: Tomáš Novotný

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
107_20221109_133113.png

Po třech letech zpět do Švédska! V lednu zavítáme s naším partnerským klubem Florbal Tachov na turnaj Gothia Innebandy Cup 2023

Naposledy jsme s naším klubem navštívili kolébku florbalu Švédsko v květnu roku 2019. Měli jsme vyrazit i v roce 2020, ale to už nám plány překazil covid. Tehdy jsme cestovali do střední části Švédska do dalekého Falunu, tentokrát nás čeká o něco bližší výprava, se čtyřmi družstvy vyrážíme na lednový Gothia Innebandy Cup, který se uskuteční ve druhém největším švédském městě Göteborgu.

109_20221112_132650.jpg

Černý víkend pro naše nejstarší družstva: Ženy doma dvakrát prohrály, muži A prohráli v Hradci vysokým rozdílem

Další ligový hrací víkend je za námi a byl opravdu plný florbalu. Ženy se představily dvakrát doma a nenavázaly na dobré výkony z předchozích zápasů, tentokrát oba zápasy prohrály a v tabulce se propadly na sedmé místo. Ještě hůře dopadlo mužské áčko, které si poprvé v Národní lize prožilo debakl. Muži B také prohráli a stále se krčí ve spodních příčkách tabulky.

110_20221115_105309.jpg

REPREZENTACE: Čeští florbalisté podruhé v historii získali světové stříbro

Za celý klub posíláme obrovskou gratulaci českému národnímu týmu mužů, který vybojoval stříbrné medaile na právě skončeném čtrnáctém mistrovství světa ve florbale. Stříbro Češi získali teprve podruhé, poprvé se tak stalo v roce 2004 a také to bylo ve Švýcarsku. Kromě dvou stříbrných medailí máme historicky také tři bronzové medaile (2010, 2014 a 2020).