Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
92_20220925_132734.jpg

Junioři konečně uspěli a získali o víkendu plný počet bodů, dorostenci A také vítězně

Poslední zářijový víkend se nesl ve znamení spousty florbalových zápasů. Junioři končí první kvalifikační část sezóny dvěma výhrami a trochu si spravili chuť po nepovedeném úvodu. I přesto je i letos čeká boj ve 2. lize. Mužské áčko si připsalo druhou výhru v sezóně, tentokrát v prodloužení. Juniorky čeká letos náročná šichta, po dalších dvou domácích porážkách se krčí na posledním místě Ligy juniorek.

Muži A inkasovali vyrovnávací gól 11 sekund před koncem
Po cenné výhře sahalo o víkendu mužské áčko. Na půdě Panthers Praha v Rudné sahalo po plném bodovém zisku, ale domácí dokázali na 4:4 srovnat 11 sekund před koncem, čímž si vynutili prodloužení. V něm hned v první minutě rozhodl o druhém bodu pro Plzeň Adam Stejskal. Poprvé v sezóně se v brance představil brankář Michal Schödlbauer a v sestavě Honza Žák, který si připsal dvě asistence.

Slavia po celou dobu zápasu vedla a ztraceného bodu je určitě škoda. Negativem je znovu poměrně vysoký počet vyloučení, které Plzni určitě zápas zkomplikovaly. Po třech odehraných kolech se však jako nováček pohybujeme v horní části tabulky, což je určitě pozitivní. "Škoda poslední desetiminutovky, kdy jsme hráli zbytečně ustrašeně a neuměli jsme si vypomoci. Jinak jsme zápas odehráli slušně a jsme rádi, že si odvážíme alespoň dva body," okomentoval utkání trenér Lukáš Kubinec.

Foto: Zonerama Panthers Praha

Junioři budou hrát 2. juniorskou ligu
Do elitní juniorské soutěže se znovu našim borcům postoupit nepodařilo. Tentokrát si ani nezahrají baráž, která jim těsně unikla. Stalo se tak zejména kvůli nepovedenému úvodu sezóny, kdy měli kluci potíže s produktivitou. Teprve tento víkend vše prolomili a po dvou výhrách obsadili nakonec v kvalifikační tabulce třetí místo. V sobotu si doma poradili s Milevskem 10:4 a v neděli oplatili FbC Plzeň porážku z domácího prostředí a vyhráli na Lokádě také 10:4.

Juniorky znovu bez bodu, dorostenci úspěšní
Víkend se znovu nevydařil juniorkám a po dvou domácích porážkách proti týmům Olomouce (3:20) a Bohemia Světlá n/S (1:5) se krčí na posledním místě tabulky Ligy juniorek. Úvod sezóny naznačil, že holky čeká opravdu těžká práce, pokud chtějí na nějaké body pomýšlet. Nepovedený první turnaj napravili dorostenci, kteří si v Krupce poradili s FbC Plzeň (7:1) i s FD Teplice (8:2).

Své první zápasy v sezóně odehrálo mužské céčko a také bylo stoprocentní. Na turnaji v Chebu si poradilo s rezervou Sokolova (4:2) i s FORSEE PLZEŇ (5:4). Mužské béčko hrálo v Kunraticích proti loňskému účastníkovi Národní ligy Wizards DDM Praha 10 a domácí tým potvrdil roli favorita při výhře 5:11.

Foto: Muži C na turnaji v Chebu

Související odkazy

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
87_20220908_135515.jpg

Září = hlavní měsíc náborů do sportovních klubů, zkus florbal s námi

Září je tradičně nejsilnějším měsícem v náborech nových členů do sportovních klubů. Spousta rodičů i dětí hledají nový sport a v záplavě dnešních aktivit je hodně těžké si vybrat. Jsme přesvědčeni o naší správné výchově dětí a získání jejich zápalu pro sport a tak je naší povinností být v náborových aktivitách velmi aktivní. Pojďte zkusit sportovat s FBŠ SLAVIA Plzeň!

91_20220922_151449.jpg

Ženy mají o víkendu volno, juniorky budou doma bojovat o první body v sezóně

Další hrací víkend je před námi a naše družstva budou chtít napravit ten poslední, který se výsledkově nevydařil podle představ. Z elitních týmů mají volno ženy. Juniorky budou o první body bojovat ve dvou domácích zápasech, junioři hrají znovu jednou doma a jednou venku. Muže A čeká výjezd na Rudnou na zápas proti Panthers Praha. Áčko dorostu hraje v Krupce, béčko mužů v Kunraticích. Do sezóny vstupují také muži C.