209_20230814_160551.jpg

Kvalitní příprava na sezónu v podobě tradičního Czech Openu je za námi, podívejte se na shrnutí trenérů

Pražský Czech Open je za námi. Tentokrát jsme na největší florbalový turnaj na světě vypravili celkem čtyři týmy. Týmy juniorek a žen byly přihlášeny do kategorie OPEN (celkem 40 týmů). Junioři nastoupili v kategorii U21 (celkem 9 týmů). Muži byli přihlášeni do kategorie PRO (celkem 16 týmů).

Muži - Jakub Šimek
Czech Open byl pro náš tým ověřením nastavené společné práce. Ukázal nám, že jsme se vydali správným směrem a že v konkurenci s papírově silnějšími soupeři dokážeme být nebezpeční a vyhrávat. Určitě se počítá výhra se superligovým nováčkem Butchis. Zároveň vnímáme, na čem musíme dále pracovat, aby naše společné cíle, které jsme si s týmem stanovili na herním soustředění, byly naplněny. Jako důležité vnímáme, že náš výkon zápas od zápasu rostl a byl stále vyspělejší.

Junioři - Lukáš Kubinec
Junioři cestovali na turnaj primárně s rozvojovým cílem. Jedná se o nově složené družstvo hráčů ze Slavie a FBC Plzeň, které spolu trénuje jen krátkou dobu. Nově nastavený herní styl bylo tedy potřeba vyzkoušet v praxi, aby byl ještě čas na vyladění nedostatků. Přihlášeni jsme byli do kategorie U21, která nebyla početná, za to v ní startovaly velmi kvalitní týmy. Už ve skupině jsme narazili na Black Angels, Florbal Chodov a také na švýcarského šampiona SV Wiler Ersigen. Ve skupině jsme si připsali 2 porážky a výhru nad pozdějším vítězem turnaje. Ve čtvrtfinále na nás pak čekali Guliveři z Brna, což byl tým složený z hodně hráčů hrajících 1. ligu mužů. Pro nás to byla skvělá zkouška, avšak výsledkově neúspěšná. 

Následně jsme hráli play off B, kde na nás čekal Chomutov. Zápas byl od úvodu velice vyrovnaný o oba týmy sahaly po vítězství. Díky velké bojovnosti jsme však toto utkání dokázali přiklonit na naši stranu a porážíme Chomutov těsně 3:2. Ve finále B play off nás čekal loňský mistr z Tatranu. Do zápasu jsme bohužel nevstoupili ideálně, soupeř od začátku potvrzoval svoji roli favorita a nedovolil nám vstřelit jedinou branku. Prohráváme 0:4. Turnaj hodnotím pozitivně, kluci ukázali, že jsou novým funkčním týmem. Nyní nás čeká další a další práce.

Juniorky - Tomáš Vrba

Jedním z našich týmů na Czech Open byl také dívčí výběr složený z juniorek a dorostenek. Stejně jako tým žen jsme hráli kategorii Open W. ​První zápas ve skupině nás čekal proti týmu ACEMA Sparta Praha. Zápas byl po celou dobu vyrovnaný, ale bohužel jsme podlehli těsným výsledkem 1:2. ​Další zápas ve skupině dívky sehrály proti dalšímu prvoligovému týmu SK Jihlava. V první polovině se nám rychle povedlo stav z 0:1 srovnat na 1:1. Ve druhé polovině jsme i přes naše oslabení a hru ve třech proti pěti dokázali ubránit a zápas skončil nerozhodně 1:1. ​Poslední zápas ve skupině jsme sehráli proti švédskému týmu Landvetter Wings, ve kterém jsme bohužel prohráli vysoko stavem 1:7. ​

První a bohužel také poslední zápas play off jsme hráli proti známému týmu z Německa MFBC Leipzig/Grimma. Prvotní obdržený gól jsme dokázali během dvou minut opětovat, avšak poté přišlo několik chyb, které nás stály postup do dalšího kola play off. Poslední zápas skončil výsledkem 1:3. ​I přes konečný výsledek hodnotíme celý turnaj jako úspěšný. Musíme vzít v potaz, že v každém zápase jsme čelili o několik let starším hráčkám, a přesto jsme se jim v zápasech dokázali vyrovnat. Doufám, že si z turnaje holky odnáší zkušenosti do blížící se sezony a děkuji jim za skvělé nasazení během celého turnaje.

Ženy - Víťa Procházka
Ženy rozjely turnaj slibně a ve čtvrtek soupeřům vůbec nedovolily skórovat, připsaly si výhry 5:0 a 2:0. V pátek si holky zahrály o první místo ve skupině proti UH Appenzell. Zprvu vyrovnané utkání rozhodly pozdější finalistky turnaje několika slepenými góly, na které slávistky nedokázaly zareagovat a prohrály 2:6. V prvním vyřazovacím kole tak naše ženy narazily na čerstvě extraligové Znojmo. Další těžké vyrovnané utkání, ve kterém se ale štěstí v rozhodujících chvílích přiklonilo na naší stranu a závěr si slávistky dokázaly pohlídat - 4:2 a postup do dalšího kola. 

Tam už čekal švédský soupeř Landvetter Utveckling. Zápas s minimem chyb a hromadou emocí, play-off jak má být. Nejlepší týmový výkon na turnaji bohužel nestačil na velmi aktivní Švédky a po prohře 1:2 tak pro naše děvčata letošní Czech Open skončil. Řada kvalitních utkání byla pro tým velmi dobrou přípravou a výkony našich hráček pozitivním příslibem do sezóny.

Juniorky
Základní část
FBŠ SLAVIA Plzeň young : ACEMA Sparta Praha 1:2
FBŠ SLAVIA Plzeň young : SK Jihlava 1:1
Landvetter Wings : FBŠ SLAVIA Plzeň young 7:1

Play off
FBŠ SLAVIA Plzeň young : MFBC Leipzig/ Grimma 1:3

Ženy
Základní část
FBŠ SLAVIA Plzeň : TES - Vsetín 5:0
BÁBOVKY 2.0 : FBŠ SLAVIA Plzeň 0:2
UH Appenzell : FBŠ SLAVIA Plzeň 2:6

Play off
TJ Znojmo LAUFEN CZ : FBŠ SLAVIA Plzeň 2:4
FBŠ SLAVIA Plzeň : FBŠ SLAVIA Plzeň 2:1

Ženy navíc přišla podpořit Šárka Ježdíková, jenž v loňské sezóně hostovala právě v týmu žen z Tatranu Střešovice.

Junioři
Základní část
ATF Plzeň - BLACK ANGELS 3:6
FAT PIPE FLORBAL CHODOV - ATF Plzeň 4:5
ATF Plzeň - SV Wiler-Ersigen 3:5

Play off
Sokol Brno I EMKOCase Gullivers - ATF Plzeň 6:0
ATF Plzeň - Florbal Chomutov 3:2
Tatran Střešovice - ATF Plzeň 4:0

Muži
Základní část
Kanonýři Kladno : FBŠ SLAVIA Plzeň 3:4
Zug United U23 : FBŠ SLAVIA Plzeň 6:4
FBŠ SLAVIA Plzeň : FAT PIPE FLORBAL CHODOV 2:8

Play off
BUTCHIS : FBŠ SLAVIA Plzeň
FBŠ SLAVIA Plzeň : FBC Letka Toman Finance Group 4:3
Zug United U23 : FBŠ SLAVIA Plzeň 4:5

Matěj Švácha se navíc díky 6 vstřeleným brankám stal druhým nejlepším střelcem kategorie PRO. Gratulujeme Matěji!


Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
208_20230801_104714.jpg

ROZHOVOR s Kamčou Kaslovou: "Moje body jsou zásluhou celého týmu"

Léto je v samotné polovině a my se začínáme pomalu vracet k florbalu! Dlouhé čekání Vám chceme zkrátit rozhovorem s naší hráčkou. Kamča Kaslová je jednou z odchovankyň slávistického florbalu a v našem klubu hraje již od roku 2015. V loňském roce patřila k hlavním oporám našeho ženského týmu. Kamča získala ve 23 zápasech základní části celkem 32 kanadských bodů, 16 branek vstřelila a na 16 asistovala.

207_20230728_115710.jpg

Čas kempů a soustředění nastal, v Lázních Kynžvart nejprve začínají ženy, juniorky a dorostenky

Již tento týden proběhl náš první letošní příměstský sportovní kemp pro děti od 5 do 10 let, vůbec poprvé se uskutečnil v areálu na Krašovské. V pondělí 31. července pak první skupina dívčí složky odjíždí na herní soustředění do Kynžvartu, následovat budou muži, junioři a dorostenci na stejném místě, poté proběhne tradiční soustředění na Přimdě pro mladší kategorie a vše zakončíme druhým příměšťákem na konci prázdnin.

203_20230626_113630.jpg

Velké shrnutí turnaje Open Game Brno z pohledu trenérů

Pravděpodobně nejkvalitnější ročník brněnského turnaje s názvem Open Game Brno 2023 je minulostí. Na turnaj jsme vycestovali s rekordní výpravou osmi družstev a z celkového pohledu ho hodnotíme pozitivně. V článku si přečtete shrnutí jednotlivých družstev z pohledu hlavních trenérů. Děkujeme klubům z Tachova a Písku za skvělou spolupráci během turnaje.