203_20230626_113630.jpg

Velké shrnutí turnaje Open Game Brno z pohledu trenérů

Pravděpodobně nejkvalitnější ročník brněnského turnaje s názvem Open Game Brno 2023 je minulostí. Na turnaj jsme vycestovali s rekordní výpravou osmi družstev a z celkového pohledu ho hodnotíme pozitivně. V článku si přečtete shrnutí jednotlivých družstev z pohledu hlavních trenérů. Děkujeme klubům z Tachova a Písku za skvělou spolupráci během turnaje.

Foto: Zonerama Open Game Brno

Mladší žáci A tým FBŠ SLAVIA Plzeň - trenéři Adam Tkadlec a Hynek Mošna

První tým mladších žáků byl složen čistě z hráčů našeho klubu a po skvělých výkonech v letošní sezóně jsme ji chtěli zakončit úspěšným turnajem. Z výsledkového hlediska se to bohužel nepovedlo, i když to v průběhu turnaje vypadalo, že bychom mohli dojít daleko. Sehráli jsme těžkou skupinu, kde byly hned 3 herně poměrně vyrovnané zápasy, z nichž jsme jednou prohráli s Mladou Boleslaví a ve dvou zápasech dokázali vyhrát. Ve skupině jsme tedy obsadili druhé místo.

První kolo play off nás čekal jednoduchý soupeř TROOPERS Black a jasný postup do druhého kola po výhře 19:1. Bylo jasné, že turnaj opravdu začíná teprve od tohoto kola a na našeho soupeře FBC Intevo Třinec jsme si věřili. Bohužel jsme v tomto utkání předvedli náš nejslabší výkon na turnaji a závěrečná hra bez brankáře vyrovnání nepřinesla. Prohráli jsme 3:5 a turnaj pro nás skončil velmi smutně a hlavně brzy.

Jsem přesvědčen, že tým měl na to, aby se v turnaji dostal minimálně mezi osm nejlepších, i přesto, že nám chvilku před turnajem vypadli dva klíčoví hráči. Rozhodující utkání nám však vůbec nesedlo. I když jsme měli několik jasných šancí k tomu, abychom zápas strhli na svou stranu, nepovedlo se to. Věřím, že to pro kluky byla další potřebná zkušenost k jejich budoucím úspěchům.

Z opačného pohledu turnaj hodnotíme velmi pozitivně a moc jsme si ho užili. Bylo skvělé sledovat, jak tahle parta kluků společně funguje a provázanost s druhým týmem mladších žáků se tentokrát povedla na jedničku. Děkuji hráčům za výkony a zábavné tři dny, rodičům za jejich podporu a také trenérům Michalovi, Tomášovi a Hynkovi. Poděkovat bych chtěl také hráčům a rodičům z Tachova, bez kterých bychom se neobešli a věřím, že jsme nebyli společně na poslední akci. Těším se na další podobné turnaje a klukům z ročníku 2010 přeji do další kategorie spoustu úspěchů. Pokud budou nadále takto pracovat, nějaký velký úspěch je jistě brzy čeká.

Vítězným týmem naší kategorie se stal suverénní SK Bivoj Litvínov Black, gratulujeme!

Zápasy:

Skupina

vs. Předvýběr.CZ Florbal MB 3:4
vs. FBŠ Hattrick Brno U13 blue 10:0
vs. SK Bivoj Litvínov Yellow 5:4
vs. Zlín Lions 7:3

Play off

vs. TROOPERS Black 19:1
vs. FBC Intevo Třinec 3:5 

Mladší žáci B tým FBŠ SLAVIA Plzeň / Florbal Tachov - trenéři Michal Povolný a Tomáš Šikýř

Ve druhém týmu mladších žáků se představili převážně hráči Slavie, čtyři hráči z Tachova a jeden z Klatov. V úvodním utkání se kluci trochu hledali a proti Snipers Třebíč jsme prohráli vysoko 0:8. Do druhého zápasu jsme šli již mnohem koncentrovanější a zvítězili jasně 7:1.

Druhý den jsme začali společným výletem na hrad Špilberk a do zbývajících zápasů jsme šli s mnohem větším odhodláním. I díky tomu jsme ve zbývajících zápasech ve skupině s vyrovnanými soupeři dokázali zvítězit 6:1 a 2:1 a ve skupině skončili na skvělém druhém místě. V play off jsme však narazili na soupeře ze Zlína, který byl již nad naše síly a prohráli jasně 3:12. I přes vypadnutí v prvním zápase play off hodnotíme turnaj jako velmi povedený, jak z hlediska výsledků, tak hlavně s ohledem na předvedenou hru. Rádi bychom také poděkovali klukům z Tachova, kteří skvěle zapadli do týmu a velkou měrou přispěli ke skvělému výkonu celého týmu. Budeme na tento turnaj velice rádi vzpomínat a těšíme se na další výzvy.

Zápasy:

Skupina

vs. Snipers Třebíč 0:8
vs. FBC Draci Říčany bílí 7:1
vs. Sokol Brno I EMKOCase Gullivers Black 6:1
vs. TROOPERS Black 2:1

Play off

vs. Zlín Lions 3:12

Starší žáci A tým FBŠ SLAVIA Plzeň / Florbal Tachov - trenéři Ondřej Kuhajda a Jiří Čížek

Vstup do turnaje se nám celkem vydařil. V prvním zápase jsme porazili Uherský Brod 7:2 a druhé vypjaté utkání s Tatranem Střešovice, ve kterém jsme předvedli famózní výkon, skončilo remízou 3:3. Do druhého hracího dne jsme si však formu nepřenesli a v pátek ráno prohráli s FBC Ostrava 1:7. Čtvrté a zároveň poslední utkání ve skupině jsme odehráli proti týmu Olymp Praha, kde se nám povedlo přebít soupeřovu pevnou obranu a zvítězili těsným výsledkem 2:1. Postoupili jsme tedy ze 3. místa ve skupině a v prvním kole Play-off nás čekal slovenský tým Snipers Šamorín. Bohužel se nám opět nepovedl vstup do zápasu a většinu času jsme se trápili s velkými nedostatky v aktivitě, kvalitě na míčku a celkovým nasazením celého týmu. V závěru zápasu se nám sice povedlo snížit skóre, ale soupeř následně dvakrát potrestal naši hru bez brankáře a turnaj pro nás skončil porážkou 2:4. Ačkoliv pro nás turnaj skončil dříve, než jsme očekávali, věřím, že si chlapci turnaj velice užili a herně se alespoň něčemu přiučili. Rozhodně bych chtěl vyzdvihnout spolupráci s Tachovem, který nám poskytl 6 hráčů, kteří týmu výrazně přispěli jak herně, tak i vytvořením skvělé party a dobré atmosféry, která se nesla v pozitivním duchu celý turnaj.

Zápasy:

Skupina

vs. FbC Orel Uherský Brod 7:2
vs. Tatran Střešovice 3:3
vs. FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 1:7
vs. OLYMP FLORBAL 2:1

Play off

vs. Exel Snipers Šamorín 2:4 

Starší žáci B tým FBŠ SLAVIA Plzeň / Florbal Tachov - trenér Martin Fuchs

Letos jsme v kategorii BU15 přihlásili i tým složený ze starších žáků B, ročníky 2008 a 2009. Po loňské zkušenosti a dlouhodobé spolupráci s partnerským klubem Florbal Tachov jsme tým doplnili z řad hráčů tohoto klubu, abychom nadále rozvíjeli naši společnou činnost.

Tento tým byl rozlosován v kategorii B15 ve skupině M, kde jsme v základní skupině narazili na soupeře: ŠSK Očov Hodonín, ACEMA Sparta Praha RED, FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – žlutí. Po třech porážkách jsme bohužel skončili na posledním čtvrtém místě. První dva soupeři byli velice kvalitní a výsledek zápasů tomu zcela odpovídá. S třetím soupeřem jsme odehráli na naše možnosti poměrně vyrovnaný zápas, po první polovině, kdy byl stav zápasu 1:1, jsme vstoupili do druhé poloviny s velkým odhodláním tento výsledek změnit v náš prospěch, ale po několika chybách jsme obdrželi tři branky, na které náš tým bohužel nedokázal zareagovat a zápas pro nás skončil prohrou. V prvním kole Play off jsme narazili na ASPER Šumperk, kde jsme do zápasu vstupovali s velkým respektem, protože tento tým vyhrál svoji základní skupinu. První branku vstřelil soupeř, poté se nám však podařilo zlepšeným přístupem otočit na 2:1. Bohužel v dalším průběhu utkání soupeř svoji hru zkvalitnil a do první poloviny si vzal vedení zpátky. Ve druhé polovině ještě Šumperk přidal na důrazu ve hře, na což nám již síly nestačily a zápas jsme prohráli 2:10. Tímto výsledkem bohužel naše účast na turnaji skončila. Účast a zápasy jsou pro kluky velká zkušenost, někteří na takovém turnaji byli poprvé a měli možnost načerpat nové zkušenosti, což pro ně bude mít určitě velký význam v další práci. V průběhu turnaje jsme si vytvořili velice dobrou partu, na což budeme určitě všichni dobře vzpomínat.

Zápasy:

Skupina

vs. ŠSK Očov Hodonín 0:8
vs. ACEMA Sparta Praha 0:18
vs. FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 1:4

Play off

vs. Asper Šumperk 2:10

Dorostenci FBŠ SLAVIA Plzeň - trenéři Jiří Kuthan a Jakub Mikolášek

Tým dorostenců pojal tento neligový turnaj spíše jako rozlučkový za uplynulou sezónou. Bylo možné si srovnat, co vše se hráči během roku naučili a jak vyspěli. Turnaj si kluci jistě zapamatují už díky cestě, která byla ovlivněna nefunkční lokomotivou a rychlému přestupu na jiný vlak. 

První utkání bylo ovlivněno již zmíněným problémem s dopravou, na halu jsme dorazili pár minut před začátkem utkání, proto nebyl příliš čas se připravit jak mentálně, tak fyzicky. I přes komplikace jsme úvodní zápas zvládli a Hodonín s přehledem porazili 5:3. Druhým soupeřem prvního dne byla Sparta Praha Yellow. Zde se jednalo o vyrovnaný zápas jak herně, tak i výsledkově. Hra byla ve vysokém tempu a plná hezkých individuálních akcí. Výsledek ukazuje i kvalitu obou gólmanů. Oba týmy se rozešli smírně a každý bral bod za remízu 1:1.

Druhý turnajový den začal ještě před prvním utkáním v hale. Hráči se rozhodli využít volného času a naplánovali si podporu starších a následně mladších žáků. Dále proběhl posezónní rozlučkový oběd a následně jsme vyrazili na zápas proti Znojmu. Bohužel utkání proti soupeři z Jihomoravského kraje se nám příliš nepovedlo a utrpěli jsme vysokou prohru 0:4. Během utkání se nám nedařilo prosadit v koncovce, i když jsme většinu zápasu měli herní převahu a soupeř hrozil především z brejků. Nepomohli nám ani dvě přesilové hry, ba naopak po jejich skončení přišly dva slepené góly a ty rozhodly o dalším vývoji zápasu.

V posledním zápase skupiny nás čekal tým Unite, kde jsme dokázali navázat na výkon proti Spartě a díky skvělému nasazení a týmovému výkonu jsme vyhráli 2:1. Po většinu zápasu jsme byli lepším týmem a dokázali udržet chladnou hlavu i v důležitých momentech. Ve skupině jsme tedy obsadili 3. místo a bohužel právě prohra se Znojmem nejspíše zapříčinila rychlejší vypadnutí z turnaje.

V prvním kole play off jsme narazili na Štíry z Budějovic, kde bych rád vyzdvihl skvělou diváckou kulisu v podobě většiny našich týmů na turnaji, a také fanoušků z Budějovic. Zápas se hrál ve vysokém tempu, byl plný tvrdých a vyhraných osobních soubojů, krásných individuálních akcí a vypracovaných přesilovkových gólů. Díky kombinaci všeho jsme zaslouženě vyhráli 7:5.

Ve druhém kole play off na nás čekaly Vítkovice, zápas jsme odehráli s plným nasazením a díky obětavému přístupu všech hráčů včetně gólmanů jsme dlouhou dobu drželi útočné choutky Vítkovic na nule. Soupeř ovšem postupně ukázal svoji sílu a zápas jasně ovládl a vyhrál 6:0.

Z herního hlediska hodnotím turnaj za velmi povedený, bylo hezké vidět obrovský posun všech hráčů. Nejen herně, ale hlavně také lidsky. Je skvělé vidět, jaký jste za rok udělali progres! Chtěl bych zde také poděkovat všem, kteří se na uplynulé sezóně podíleli, zejména Kubovi, Husínovi, Porymu a samozřejmě především hráčům a jejich rodičům.

Zápasy:

Skupina

vs. ŠSK Očov Hodonín 5:3
vs. ACEMA Sparta Praha YELLOW 1:1
vs. TJ Znojmo LAUFEN CZ 0:4
vs. UNITE 2:1

Play off

vs. FBC Štíří České Budějovice 7:5
vs. 1. SC TEMPISH Vítkovice White 0:6

Junioři FBŠ SLAVIA Plzeň - trenér Jan Polomis

Brněnský turnaj byl tuto sezónu vybrán jako turnaj pro rozloučení s letošní sezónou. Někteří hráči navíc postupují do mužské kategorie a v juniorech to pro ně byly poslední zápasy. Účast na turnaji Open Game je tedy pomyslnou čárou za několika lety v mládežnických kategoriích. Cílem bylo si užít poslední společný turnaj a ukázat další týmový progres během minulé sezóny.

Do turnaje jsme bohužel nevstoupili ideálně. Herní styl domácích Gepardů Brno nám silně nevoněl. Soupeř byl od začátku mnohem dravější a my si nechali vstřelit hloupé góly. Zápas jsme nakonec dokázali vyrovnat a brali jeden bod za remízu. Nutno podotknout, že kluci jeli ranním vlakem v 5:21 a vstup do zápasu byl určitě ovlivněn dlouhou cestou. Druhé utkání jsme již předvedli zlepšený výkon a soupeře z Prahy jsme porazili v poměru 7:4.

Pátek nás čekali zápasy až v pozdních odpoledních hodinách. Celý tým využil příležitosti a vyrazil společně na koupaliště, kde statečně bojoval proti vlnám horka. V prvním utkání nás čekal výběr několika hráčů ze Zlína, Ostravy a dalších týmů. První půlku jsme se soupeřem drželi krok, bohužel od druhé poloviny jsme po dvou slepených brankách odpadli a soupeř nám odskočil o sedm branek a zaslouženě zvítězil. Ve večerních hodinách nás poté čekalo utkání proti týmu, který se neodvažuji vyslovit. Věděli jsme, že je potřeba vyhrát větším brankovým rozdílem. Kluci přistoupili k zápasu zodpovědně a zvládli soupeři nastřílet slušný počet branek.

Do play off jsme nemohli dostat nikoho jiného než FBC Liberec. S tímto týmem se naši junioři v letošní sezóně potkali celkem pětkrát. Ani v jednom případě jsme soupeře nedokázali porazit. Cíl byl tedy jasný, kde jinde porazit neoblíbeného soupeře než tady v Brně. Zápas měl všechno. Byl plný soubojů, emocí, krásných akcí a branek. Liberec měl jako tradičně velice kompaktní obranu a nedovolil nám mnoho příležitostí. Juniory taktéž dorazilo podpořit početné družstvo našich fanoušků. Slávistický kotel hnal kluky za nejlepším výkonem na turnaji (všem moc děkujeme!). Kluci bojovali celou dobu a skvělým týmovým výkonem dostávali Liberec pod velký tlak. I z menšího počtu střeleckých pokusů jsme brankáře soupeře udržovali v neustálé pohotovosti. Je potřeba vyzdvihnout i našeho brankáře Ludvu Jaroše, který odchytal své první zápasy za juniorské áčko. Zastavil mnoho gólových šancí a motivoval svými výkony zbytek týmu. V zápase jsme dokonce dvakrát vedli, protivník ovšem dokázal vždy dorovnat a v samotném závěru dokázal jít do vedení. Minutu a půl před koncem jsme odvolali brankáře a šli do 6 hráčů. Závěrečný tlak nám přinesl několik gólových situací, ale bohužel jsme nedokázali míček dotlačit za brankovou čáru. Prohráli jsme 3:2 a z turnaje vypadli.

Z mého pohledu se jednalo o skutečně dospělý florbal. Kluci hráli na míčku, kombinovali a hledali cesty jak přejít přes obranu soupeře. Dobře řešili herní situace a dokázali využít soupeřovo chyb. V obraně se výborně doplňovali a nedovolili příliš mnoho střeleckých pokusů. Chtěl bych je tímto ještě jednou všechny pochválit. Bylo úžasné sledovat tenhle zápas a jsem rád, že jsme se rozloučili s turnajem v tomto stylu.

Zápasy:

Skupina

vs. FBC Gepardi Brno 3:3
vs. Prague Tigers 7:4
vs. Blue Devils 2:9
vs. Megszentségteleníthetetlenségeskedéseitekért 12:0

Play off

vs. FBC Liberec 2:3

Starší žákyně FBŠ SLAVIA Plzeň - trenéři Lucie Bejčková a Kateřina Valečková

Starší žákyně vyrazily do Brna v poměrně silné sestavě. Do prvního zápasu proti Black Angels naskočily aktivně, ale nepodařilo se jim i přes veliké šance přestřílet soupeře. Večer jsme vyrazily týmově do Brna, kde si holky mohly projít centrum a utužit kolektiv. Další den nás čekaly tři těžké zápasy. První zápas druhého dne s týmem Bulldogs Brno byl nejlepším zápasem našich holek ve skupině. Dívky bojovaly, proměňovaly šance a daly i důležitý gól z trestného střílení, avšak i přesto druhý zápas o gól nevyšel a prohrály jsme.

Podobná smůla se nás držela i zbývající zápasy v základní skupině a do play off jsme šly z posledního místa. V sobotu jsme se utkaly s týmem FAT PIPE Florbal Chodov, první polovinu naše holky soupeře potrápily a do druhé poloviny šly vítězně. Bohužel se nepodařilo náskok udržet a z turnaje jsme vypadly v nejrychlejším možném čase.

Celkově turnaj hodnotíme pozitivně, i přes nepříznivé výsledky holky předvedly dobré výkony a víme, že musíme zapracovat na koncovce.

Zápasy:

Skupina

vs. BLACK ANGELS 1:2
vs. Bulldogs Brno 3:4
vs. Tatran Střešovice 0:6
vs. FBC TULIP Liberec 1:4

Play off

vs. FAT PIPE Florbal Chodov 1:4


Mladší žákyně FBŠ SLAVIA Plzeň / Floorball Club Písek - trenér Tomáš Vrba

Mladší žákyně se vydaly na turnaj do Brna ve spojení s FbC Písek pod názvem FbC Písek – FBŠ Plzeň. Ve skupině tým dívek čekaly tři zápasy. Nejdříve s týmem TJ Hodonice, se kterými si poradily 10:0. Další zápas byl s Panthers Praha, který skončil remízou 2:2 a nakonec mladší žákyně čekal zápas s týmem K1 Florbal Židenice, ve kterém zvítězily poměrem 7:2. Nakonec holky získaly ve skupině 7 bodů a poměr skóre 19:4, čímž obsadily první místo v tabulce. ​V prvním zápase play off na nás čekal tým SKV U13. V napínavém zápase se žákyním podařilo zápas otočit na svoji stranu a těsným výsledkem 2:1 vyhrát a postoupit do semifinále. ​V semifinále tým narazil na FBC ČPP Bystroň Group Ostrava. Přestože naše žákyně vstřelily úvodní gól utkání, nakonec na soupeře ve vyrovnaném zápase nestačily a prohrály 1:5. ​Z turnaje si tak naše děvčata vezou bronzovou medaili za třetí místo v kategorii GU-13. Odváží si také mimo jiné i cenné zkušenosti, které se hodí do dalšího rozvoje. Krom turnaje si žákyně užily i výlet do centra Brna, které bylo z mého pohledu opravdu nádherné. ​Děkujeme za podporu všem rodičům jak od nás, tak i z klubu FbC Písek, hráčkám děkuji za skvělé výkony během celého turnaje a doufám, že se potkáme například v nějakém přátelském utkání nebo opět ve spojení na nějakém turnaji.

Zápasy:

Skupina

vs. TJ Hodonice 10:0
vs. Panthers Praha 2:2
vs. K1 Florbal Židenice 7:2

Play off

vs. Sokol Královské Vinohrady 2:1
vs. FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 1:5

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
202_20230621_122954.jpg

TURNAJE: Do Brna na Open Game vyrážíme s rekordní výpravou osmi týmů

Již sedmnáctý ročník druhého největšího mládežnického turnaje v České republice s názvem Brno Open Game proběhne již tento týden, od čtvrtka 22. 6. do neděle 25. 6. v Brně. Díky nevhodnému termínu turnaje Prague Games vyrážíme do Brna s rekordní výpravou osmi družstev, z nichž jedno dívčí je přímo spojené s klubem z Písku, další tři chlapecké týmy jsou složené jak z našich borců, tak z hráčů partnerského klubu Florbal Tachov.

201_20230619_140435.jpg

Byly rozlosovány celostátní soutěže, muži A začínají 9. září doma s Benešovem

Minulý víkend proběhl v Brně los celostátních soutěží Českého florbalu pro sezónu 2023/2024. Naše elitní týmy mužů i žen tak znají své soupeře pro úvodní kola Národní ligy, respektive 1. ligy žen. Svůj los už ví také junioři A a dorostenci A. V poháru budou muži začínat až ve 2. kole, ženy čeká skupinové 1. kolo.

193_20230524_181951.jpg

Další ročník Fat Pipe Open Junior je za námi, děkujeme za účast!

O víkendu se v Plzni na Borech odehrál další ročník mládežnického turnaje Fat Pipe Open Junior. Náš klub tento turnaj každoročně pořádá a i letos na něm měl početné zastoupení. Letos se hrálo ve čtyřech kategoriích, konkrétně v sobotu hrála minipřípravka a přípravka, v neděli poté elévové a mladší žákyně.