193_20230524_181951.jpg

Další ročník Fat Pipe Open Junior je za námi, děkujeme za účast!

O víkendu se v Plzni na Borech odehrál další ročník mládežnického turnaje Fat Pipe Open Junior. Náš klub tento turnaj každoročně pořádá a i letos na něm měl početné zastoupení. Letos se hrálo ve čtyřech kategoriích, konkrétně v sobotu hrála minipřípravka a přípravka, v neděli poté elévové a mladší žákyně.

Minipřípravka svůj turnaj odehrála v sobotu dopoledne na dvou hřištích na Slavii. V této kategorii se výsledky nepočítají a jde především o radost ze hry, první kontakty s florbalem hráčů a hráček, zážitky a zábavu. Celkem se představilo 9 týmů, z toho dvě družstva byla naše. Další zastoupení bylo výhradně regionální. Dorazily týmy Florbal Tachov, Florbal Vary, tři družstva FbC Plzeň, Gorily Plzeň a SVKI Plzeň. Každé družstvo sehrálo celkem 8 utkání. Děti předváděly hezké výkony a je opravdu skvělé pohledět na nefalšovanou radost ze hry. Moc děkujeme všem týmům za účast a věříme, že jste si zápasy užily. Zvláštní poděkování také patří našim trenérům a pomocným rodičům za trénování našich nejmenších.

V kategorii přípravky bylo celkem 15 týmů, kromě tradičních účastníků z regionu se na turnaji ukázaly i týmy z Milevska, Písku, Hořovic a dva týmy z Prahy - Black Angels a Olymp Praha. Všechny týmy si zahrály minimálně 5 zápasů a během nich nasbíraly cenné zkušenosti. Naše družstvo WHITE došlo až do finále B pavouka, kde bohužel na nájezdy podlehlo pražským Black Angels. Týmu RED se sice výsledkově moc nezadařilo, ovšem to není tolik podstatné. Důležité je, že kluci dřeli a snažili se ze všech sil. Pavouk A po skvělých výkonech ovládl Floorball Club Písek, když ve finále porazil tým z Karlových Varů.

V elévech se představilo nejvíce týmů ze všech kategorií, konkrétně 19. K vidění byly fantastické výkony a o zábavu tedy bylo postaráno. Hrálo se celkem na třech hřištích, dvě na Slavii a třetí na Šedivce. Systém turnaje byl nastaven tak, aby si každý tým zahrál dostatek zápasů. Náš klub měl zastoupení v podobě dvou družstev WHITE a RED. Tým WHITE došel po skvělých výkonech až do finále pavouku A a hrál o celkové prvenství na turnaji. Ve finále se hoši utkali s partnerským týmem Florbal Tachov a k vidění bylo skvělé utkání s neuvěřitelnou diváckou podporou obou klubů. Zápas nakonec lépe zvládli hráči Tachova a vyhráli 4:2. 

Naši kluci však nemusí vůbec smutnit, snažili se a předvedli obdivuhodné výkony na které je potřeba navázat a pokračovat v rozvoji. Tým RED nechal na hřištích všechno a i podle slov trenérů to nevypadalo vůbec špatně, výsledné umístění není zásadní a je důležité, že to kluky baví a chtějí se nadále herně a individuálně rozvíjet. 

Turnaj mladších žákyň se hrál ve formě jedné skupiny o čtyřech týmech, kde si proti sobě zahrál každý s každým. Skupinu suverénně ovládly hráčky Florbal Chomutov, během 3 zápasů nastřílely celkem 17 gólů. Turnaje se dále zúčastnily holky z Klatov, SVKI Plzeň a domácí tým FBŠ SLAVIA Plzeň. Po skupinové fázi následovalo hned semifinále a poté zápasy o umístění. V prvním semifinále se střetly žákyně Chomutova a domácího výběru ze Slavie. Úspěšnější byl tým ze severozápadu Čech v poměru 3:1 a zajistil si tak finálový zápas. Druhé semifinále obstaraly celky SVKI Plzeň a Klatov. Toto utkání jednoznačně vyhrály florbalistky Klatov 6:0 a staly se tak druhým finalistou tohoto mládežnického turnaje. Poražené týmy spolu sehrály zápas o třetí místo. 

Ze zisku bronzových medailí se mohly radovat hráčky Slavie, když přetlačily nejtěsnějším možným rozdílem 1:0 soupeřky z SVKI Plzeň. Na hale Šedivka, která se nachází na 11. základní škole v Plzni, zbývalo jen jedno utkání. A to samotné finále. Nervy drásající utkání dopadlo lépe pro Chomutov a ten tak slavil zisk zlatých medailí a prvenství v turnaji. Klatovy však odehráli skvělý zápas a za výkon se rozhodně nemusí stydět. Nutno vyzdvihnout také skvělé fanoušky, kteří zápasu a celému turnaji vytvořili parádní atmosféru.

Během víkendu bylo k vidění i spousta novinek. Jednou z nich byl turnajový Zdravý Bar, který se podle ohlasů velmi povedl. Najít jste zde mohli drobné občerstvení, které bylo zaměřeno spíše zdravou formou. Nechyběl pitný režim (voda, džus) a pro rodiče i kvalitní káva. Děkujeme, že jste k nám zavítali a dali si něco dobrého. Byla to svým způsobem i taková prověrka před novinkou, kterou náš klub chystá a o které už jste určitě skrze projekt na DONIO slyšeli. Pakliže ne, zde přikládáme odkaz na projekt BISTRO na Slavii, kde můžete přispět libovolnou částkou a vybrat si i svou odměnu.

Dále byl k dispozici malý venkovní plácek s florbalovým povrchem a brankou, kde mohly děti trávit čas mezi zápasy. Původně bylo v plánu, že se tento ročník odehraje i na jednom venkovním hřišti na Slavii, bohužel vlivem některých okolností se to nepodařilo stihnout a všechny nás to mrzí, jelikož počasí nám přálo. Věříme, že příští rok se všechno povede a budeme moci tuto variantu nabídnout.

K vidění poté byla ještě další doprovodná akce v podobě virtuální reality v naší regenerační místnosti. Děti si mohly vyzkoušet různé hry, z čehož nejvíce bavilo boxování a nutno říct, že i u této činnosti se někteří řádně zapotily.


Na závěr bychom chtěli PODĚKOVAT všem zúčastněným hráčům, hráčkám, trenérům, trenérkám, rozhodčím, rodičům i pořadatelům a těšíme se znovu za rok v roce 2024, ve kterém se můžete těšit na další novinky!


Odkazy na fotogalerii z obou dnů najdete vpravo nahoře u článku.

Související odkazy

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
190_20230517_101315.jpg

O víkendu se v Plzni na Borech uskuteční tradiční turnaj Fat Pipe Open Junior

Již se stalo tradicí, že každý rok v květnu se v tomto termínu uskuteční náš mládežnický turnaj s názvem FAT PIPE OPEN JUNIOR. Turnaj pořádáme ve spolupráci s naším florbalovým partnerem FAT PIPE a letos se na něm představí rekordních 48 týmů ve čtyřech kategoriích. V sobotu hraje přípravka s minipřípravkou, v neděli pak elévové a mladší žákyně.

188_20230516_090226.jpg

O víkendu se uskutečnil Prague Floorball Cup s naším velkým zastoupením

V termínu 12. - 14. května proběhl v Praze dnes již tradiční turnaj PFC s podtitulem Spring. Na turnaj vyrazila početná skupina čtyř našich družstev. Jednalo se o dva týmy chlapecké a dva dívčí. Chlapci byli přihlášeni pod názvem ATF Plzeň. (Akademie talentovaných florbalistů) Jedná se o projekt ve spolupráci s FbC Plzeň. (více zde.) Prvním týmem byl tým juniorů kategorie B04 a druhým byl tým dorostenců B07. Holky nastupovaly v kategoriích G06 a G10 složeny jako krajský výběr nejlepších hráček Plzeňska. Tyto týmy byly z větší části zastoupeny hráčkami právě ze Slavie.

184_20230502_153914.jpg

Startuje nová sezóna 23/24, v květnu a červnu trénujeme také venku

Sotva nám skončily poslední zápasy sezóny 2022/2023, už jsme začali chystat nový ročník, který oficiálně odstartoval už v úterý 2. května. Tak brzy z důvodu, že nové ročníky spolu začínají trénovat tradičně již od května a společně se budou připravovat a chystat na letní akce a soustředění, včetně začátku ligové sezóny, který nastane v září.