202_20230621_122954.jpg

TURNAJE: Do Brna na Open Game vyrážíme s rekordní výpravou osmi týmů

Již sedmnáctý ročník druhého největšího mládežnického turnaje v České republice s názvem Brno Open Game proběhne již tento týden, od čtvrtka 22. 6. do neděle 25. 6. v Brně. Díky nevhodnému termínu turnaje Prague Games vyrážíme do Brna s rekordní výpravou osmi družstev, z nichž jedno dívčí je přímo spojené s klubem z Písku, další tři chlapecké týmy jsou složené jak z našich borců, tak z hráčů partnerského klubu Florbal Tachov.

Turnaj Brno Open Game každoročně přiláká stovky týmů a tisíce hráčů i hráček všeho věku. Dva týmy představíme v kategorii mladších žáků BU13, dva týmy v kategorii starších žáků BU15, jeden tým v kategorii dorostenců BU17, jeden tým v kategorii juniorů BU19, jeden tým v kategorii starších žákyň GU15 a zmiňovaný spojený tým mladších žákyň v kategorii GU13. Všechny týmy vstupují do turnaje ve čtvrtek 22. 6. a ponesou tyto názvy (při rozkliku na tým se vám zobrazí rozpis a soupiska):

BU13: FBŠ SLAVIA Plzeň
BU13: FBŠ SLAVIA Plzeň/Florbal Tachov
BU15: FBŠ SLAVIA Plzeň/Florbal Tachov A
BU15: FBŠ SLAVIA Plzeň/Florbal Tachov B
BU17: FBŠ SLAVIA Plzeň
BU19: FBŠ SLAVIA Plzeň
GU15: FBŠ SLAVIA Plzeň
GU13: FbC Písek - FBŠ Plzeň


Všechny naše týmy vstupují do turnaje ve čtvrtek 22. 6. Náš nejmladší tým děvčat GU13 spojený s Pískem hraje první zápas od 16:45 proti TJ Hodonice a bude to jejich jediný čtvrteční zápas. Další dva zápasy ve skupině sehrají děvčata v pátek proti týmům Panthers Praha a K1 Florbal Židenice.

Starší tým holek GU15 vstupuje do turnaje zápasem proti pražským BLACK ANGELS ve čtvrtek od 15:45. Další tři zápasy ve skupině pak sehrají děvčata také až v pátek, konkrétně proti Bulldogs Brno, Tatran Střešovice a FBC TULIP Liberec. Všechny turnajové ROZPISY A VÝSLEDKY můžete sledovat přímo na webu turnaje a nebo v turnajové appce OpenGame, která ale funguje pouze na zařízení Android.

Mladší žáci BU13 se představí ve dvou týmech. Ten první je složen čistě z hráčů našeho klubu a svůj první zápas odehraje ve čtvrtek od 16:45 proti Předvýběr.CZ Florbal MB. Další zápas pak ve stejný den večer proti FBŠ Hattrick Brno U13 blue a druhý den proti SK Bivoj Litvínov Yellow a Zlín Lions. Druhý tým je kromě našich hráčů složen i ze čtyř borců klubu Florbal Tachov. První utkání sehraje od 13:30 proti Snipers Třebíč a od 19:00 proti FBC Draci Říčany bílí. Skvělé je, že první den hrají oba týmy na stejné hale a mohou si navzájem zafandit. V pátek pak hraje druhý tým mladších žáků proti celkům Sokol Brno EMKOCase Gullivers Black a TROOPERS Black.

Také starší žáci BU15 cestují ve dvou výpravách. Zde jsou s partnerským klubem z Tachova namíchané oba týmy a podle toho mají také společné názvy. A tým vstoupí do turnaje ve 12:45 zápasem proti FbC Orel Uherský Brod a poté ve stejný den od 15 hodin proti Tatranu Střešovice. Ve skupině mají ještě FBC ČPP Bystroň Group Ostrava - modří a OLYMP FLORBAL HERKULES. B tým má ve skupině pouze tři soupeře, ve čtvrtek hraje jeden zápas od 18:15 proti ŠSK Očov Hodonín a v pátek potom proti ACEMA Sparta Praha RED a FBC ČPP Bystroň Group Ostrava - žlutí.

Také v našem dorosteneckém výběru BU17 figurují hráči Florbal Tachov, kteří za náš tým hráli už v průběhu sezóny. Stejně jako starší žáci B vstoupí i dorostenci do turnaje zápasem proti týmu ŠSK Očov Hodonín, ve čtvrtek od 14:15. Následuje večerní zápas proti ACEMA Sparta Praha Yellow a dva páteční skupinové zápasy proti TJ Znojmo LAUFEN CZ a pražským UNITE. 

Náš nejstarší tým na turnaji, junioři BU19 hrají první zápas už od 12:45 proti FBC Gepardi Brno a budou tak z našich výprav muset vycestovat nejdříve, konkrétně před šestou hodinou ranní. Druhý čtvrteční zápas kluci sehrají od 17:30 proti týmu PTF (Prague Tigers). V pátek se utkají s Blue Devils a nějakým mixovaným týmem se zvláštním názvem Megszentségteleníthetetlenségeskedéseitekért.

Související odkazy

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
201_20230619_140435.jpg

Byly rozlosovány celostátní soutěže, muži A začínají 9. září doma s Benešovem

Minulý víkend proběhl v Brně los celostátních soutěží Českého florbalu pro sezónu 2023/2024. Naše elitní týmy mužů i žen tak znají své soupeře pro úvodní kola Národní ligy, respektive 1. ligy žen. Svůj los už ví také junioři A a dorostenci A. V poháru budou muži začínat až ve 2. kole, ženy čeká skupinové 1. kolo.

200_20230613_130153.jpg

NOVINKA: Do celostátní soutěže přihlašujeme společný tým s názvem Akademie FbC Plzeň & FBŠ SLAVIA

Do nové sezóny 2023/2024 přicházíme s další žhavou novinkou. Po počáteční spolupráci klubů FBŠ SLAVIA Plzeň a FbC Plzeň v rámci programu talentovaných florbalistů s názvem ATF nyní přihlašujeme také společné týmy juniorů. První tým byl přihlášen do nejvyšší celostátní soutěže a již zná své soupeře do úvodní kvalifikační části letošní sezóny.

199_20230612_132454.jpg

Shrnutí sezóny 2022/2023 našich nejmladších kategorií a jejich trenérů

Už tento pátek 16. 6. se v Koterově uskuteční tradiční celoklubové zakončení a před ním nás čekají poslední shrnutí uplynulé sezóny 2022/2023, tentokrát z pohledu trenérů či trenérek kategorií mladší žákyně, elévky a elévové, přípravka a minipřípravka, kde jsme se letos mohli těšit z opravdu hojné účasti nových dětí.

193_20230524_181951.jpg

Další ročník Fat Pipe Open Junior je za námi, děkujeme za účast!

O víkendu se v Plzni na Borech odehrál další ročník mládežnického turnaje Fat Pipe Open Junior. Náš klub tento turnaj každoročně pořádá a i letos na něm měl početné zastoupení. Letos se hrálo ve čtyřech kategoriích, konkrétně v sobotu hrála minipřípravka a přípravka, v neděli poté elévové a mladší žákyně.