Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
90_20220919_105307.jpg

Muži A doma proti Tigers neuspěli, ženám se nepodařil zápas na Spartě a podlehly 5:9

Druhý hrací víkend v sezóně 22/23 se nesl ve znamení domácích zápasů mužských výběrů. Bohužel se zadařilo pouze mužům B, kteří porazili v sobotu Rokycany 7:2 a připsali si první výhru v Divizi. Áčko mužů první zápas nezvládlo podle svých představ a podlehlo Tigers, junioři znovu oba své víkendové zápasy prohráli a v kvalifikaci se jim zatím vůbec nedaří.

Z mužských týmů uspělo pouze béčko
Nejočekávanějším zápasem víkendu byl první domácí duel mužů A v Národní lize, čemuž odpovídal také počet diváků, kterých si do haly našlo cestu přes 130. Bohužel viděli první porážku domácího týmu, který nestačil na dalšího nováčka Prague Tigers a ve vyhroceném utkání podlehl těsně 4:5. V závěru Plzeň mocně dotahovala a vytvořila si velký tlak, ale hostující obrana odolala. Zápas naznačil, že v této soutěži nebudou žádné body zadarmo.

"Myslím, že diváci viděli kvalitní florbal, kde oba týmy byly velmi šikovné v útočné fázi. Postupem času jsme se dostávali víc a víc do zápasu, ale bohužel bychom na srovnání potřebovali ještě pár minut. Tak snad příště. Děkuji soupeři za zápas a našim divákům za pěknou návštěvu," okomentoval pohledný zápas trenér Slavie Lukáš Kubinec. 

Poprvé v Divizi naopak uspěli muži B, kteří si na domácí palubovce poradili s Rokycany v poměru 7:2. Béčko mužů je od této sezóny nově spojené s týmem Greyhounds Plzeň a sestava byla složena zhruba z poloviny hráčů Slavie a z poloviny z hráčů Greyhounds. Úvodní dva zápasy v soutěži ukázaly, že by tato spolupráce mohla fungovat.

Junioři a juniorky bez bodu
Po sobotním derby s FbC Plzeň byli nešťastní naši junioři. V zápase na domácí půdě prohráli 5:7, i když to v zápase několikrát vypadalo, že se jim podaří průběh otočit a zlomit zápas na svou stranu. Skvělý gólman soupeře a střelecká nemohoucnost domácích však zapříčinila další porážku. V neděli na půdě Tatranu se s body nepočítalo, favorit zvítězil vysoko 11:1. 

S Tatranem hrály v neděli i naše juniorky a také favorita nepřekvapily. Domácí tým vyhrál 9:3 a uštědřil Plzni třetí porážku v sezóně. "Místy jsme to soupeřkám hodně ulehčili. To nic nemění na tom, že soupeř vyhrál zaslouženě. Jsem rád za některé naše individuální zlepšené výkony. Díky za zápas," okomentoval trenér Plzně Jakub Šimek.

Zápas třetího kola 1. ligy žen sehrály i naše ženy, které poprvé v sezóně prohrály. Zápas na půdě Sparty se jim nevydařil podle představ a odvezly si porážku 5:9. Sparta byla v každé třetině o chlup lepší a vyhrála všechny tři části, zaslouženě tedy zvítězila a získala v tabulce první tři body. Také ženy tak podtrhly nepodařený víkend našich družstev a budou doufat ve zlepšení v dalších zápasech.

Do sezóny vstoupili také junioři B, starší žáci a žákyně
Své první turnaje odehráli také starší žáci a starší žákyně. Obě družstva sehrála na svých turnajích vyrovnané zápasy, ale vždy chybělo něco málo k lepším výsledkům a ani jim se tak turnaje nepovedly. V neděli pak byli z poloviny úspěšní junioři B, kteří na domácím turnaji nejprve nestačili na Gorily Plzeň (4:10), ale poté si poradili s Interobalem (13:5).

O víkendu 24. - 25. 9. se můžete těšit na domácí zápasy juniorek, které přivítají na své palubovce týmy Olomouce a Světlé nad Sázavou. Junioři budou hrát v sobotu doma proti Milevsku od 19:30. Muže A čeká další zápas Národní ligy v Rudné, kde se utkají s Panthers Praha, béčko mužů hraje v Kunraticích na palubovce Wizards DDM Praha 10.

Rychle se blíží také 2. kolo Poháru Českého florbalu žen, naše děvčata ho sehrají ve středeční svátek 28. 9. na domácí půdě, kde přivítají známého soupeře TJ Sokol Královské Vinohrady. Zápas by měl na Slavii začínat v 18 hodin.

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
88_20220912_111929.jpg

Úvod sezóny rozpačitý: Ženy a muži bodovali, junioři a juniorky za očekáváním

Úvodní hrací víkend ligové sezóny 2022/2023 je za námi a naše družstva s ním jsou spíše nespokojena. Mládeži se nedařilo podle představ. Junioři i juniorky oba své zápasy prohráli, dorostenci ve vyrovnaných kláních také nebodovali. Víkend zachránily dospělé složky, muži vyhráli svůj první zápas v Národní lize a ženy začaly sezónu ziskem šesti bodů. Veškeré statistiky ze zápasů naleznete na pravé straně ve výpisu jednotlivých utkání, fotky z domácích zápasů v přiložených galeriích na Flickru.

89_20220915_161802.jpg

VÍKEND: Muži poprvé v Národní lize doma, juniory čeká derby

Mužský A-tým FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň se ve druhém kole Národní ligy poprvé představí doma. V souboji nováčků se v sobotu večer utká proti Prague Tigers. Před zápasem áčka hrají také junioři plzeňské derby proti FbC Plzeň a poté muži B první domácí utkání proti Rokycanům. O víkendu hrají také ženy, juniorky, junioři B, starší žáci a starší žákyně.