Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
290_20240219_154805.jpg

Muži B potvrdili první místo v tabulce Regionální ligy, ženy čeká předkolo play off

Mužské béčko zvládlo důležitý turnaj Regionální soutěže v Rokycanech a po dvou vítězstvích si pojistilo své první místo v tabulce. Ženám se naopak nedařilo, oba své víkendové zápasy prohrály a čeká je tak boj v předkole play off. Dorostenci A v Lovosicích bodovali z poloviny, nestačili na domácí Lovosice.

Zajímavý závěr základní části 1. ligy žen nabídl o víkendu další vyrovnané souboje, které tentokrát nedopadly pro naše děvčata dobře. Po dvou porážkách ztratily šanci na boj o čtvrté místo v tabulce, díky kterému by se vyhnuly předkolu play off (1. kolo). Do konce základní části soutěže nyní zbývají poslední dvě kola, které naše holky sehrají příští víkend 24. a 25. 2. na domácí palubovce. 

V sobotním duelu ve Štěrboholech byl k vidění atraktivní duel, kde rozhodovaly maličkosti. Domácí BLACK ANGELS v nich nakonec byly úspěšnější a připsaly si výhru 3:2. Nedělní domácí zápas se děvčatům z Plzně nepovedl zejména z pohledu efektivity. Soupeř Prague Tigers navíc trestal každé zaváhání Slávistek a zvítězil jednoznačně 6:0.

V tabulce se tak děvčata propadla na šesté místo a na čtvrtý Chomutov ztrácí nyní 7 bodů. O závěrečném víkendu se Slávistky utkají doma s vedoucím týmem soutěže FAT PIPE Tigers Start98 a s TJ Sokol Královské Vinohrady. Předkolo play off pak bude na programu o víkendu 2. - 3. března.


Muži B zvládli na sobotním turnaji v Rokycanech dva důležité duely. Nejprve si poradili s domácími Rokycany 5:3 a poté dokázali přehrát Domažlice jednoznačně 10:4. V tabulce Regionální soutěže drží první místo, kde mají šestibodový náskok na druhé Rokycany a navíc zápas k dobru. Dohrávka s Koterovem by se měla odehrát v pondělí 4. 3. od 20:30 hodin na Slavii.

Na turnaji také probíhala sbírka na podporu jedné z rodin bývalého hráče Rokycan a Strašic Jiřího Maršíka. Informace o tomto příběhu naleznete přímo na Doniu, kde můžete také darovat libovolnou částku: https://www.donio.cz/pro-nikol...

Dorostenecké áčko získalo na turnaji v Lovosicích 3 body za výhru nad Kadaní 5:2, následně nestačili na domácí Lovosice a prohráli 1:3. Junioři B zažili nejpovedenější víkend v sezóně a připsali si dvě vítězství na turnaji v Klatovech, dorostenci B bodovali ve Františkovo Lázních z poloviny, stejně tak dorostenky na turnaji v Praze.

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
289_20240216_142956.jpg

SOUHRN: Muži vyhráli základní část Národní ligy a čeká je série s Kobylisy

Mužské áčko FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň v posledním domácím utkání základní části uspělo na půdě Benešova. I přes nepříznivý začátek utkání kluci vyhráli 7:5 a udrželi tak první místo v tabulce, ze kterého si jako první vybírali svého čtvrtfinálového soupeře. Tím bude sedmý tým tabulky Florbal TJ Kobylisy. Čtvrtfinálové série začínají už v sobotu 24. 2.