Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň

Muži ve vyhroceném utkání přemohli Králův Dvůr, ženy doma bodovaly z poloviny

Divokou přestřelku vidělo více než 100 diváků v sobotu večer na hale Slavia. Muži A získali první tři domácí body v sezóně za výhru 8:7 nad T.B.C. Králův Dvůr. Ženy hrály doma o víkendu dvakrát a získaly poloviční počet bodů. Úspěšně vstoupily do sezóny dorostenky, které vyhrály oba své zápasy. V akci byli také muži B, junioři B, starší žákyně a starší žáci.

Muži A získali doma první body
Po úvodní domácí porážce s Prague Tigers si tentokrát mužské áčko výhru utéci nenechalo, ale znovu to byl boj do posledních minut. Na Slavii přijel tým T.B.C. Králův Dvůr, se kterým už se domácí letos utkali jednou v rámci 2. kola Poháru Českého florbalu, kde byl těsně úspěšnější soupeř. Tentokrát se výsledek obrátil a všechny tři body zůstaly doma.

Plzeň byla lepším týmem a po 50 minutách hry vedla o čtyři branky, ale soupeř se do zápasu vrátil díky dvěma slepeným gólům v 53. minutě a nepříjemnému kouskování hry. Zápas byl plný osobních soubojů a bojovalo se o každý centimetr palubovky. Hosté v poslední minutě dokonce snížili na rozdíl jediné branky, ale tentokrát si Slavia závěr pohlídala a zvítězila těsně 8:7. Vítězný osmý gól vstřelil na začátku 52. minuty junior Michal Fuchs, který si připsal první soutěžní branku za A-tým.

"V tomhle zápase byly k vidění věci dosud nevídané. Náš výkon nebyl optimální, přesto jsme rádi za tři body. Děkuji za zápas soupeřům a také pořadatelům, kteří se dneska také řádně zapotili," okomentoval vyhrocené utkání trenér Plzně Lukáš Kubinec.

Ženy doma přehrály Kutnou Horu a nestačily na Prague Tigers
Ve dvou domácích zápasech se představily ženy, které před tímto víkendem zatím získaly šest bodů ze tří zápasů. Tentokrát doma uspěly pouze z poloviny, v sobotním klání přetlačily Kutnou Horu v poměru 4:2 a v neděli prohrály s favorizovanými Prague Tigers stejným rozdílem.

Úvod soutěže tak naznačil, že i 1. liga žen bude letos velmi vyrovnaná a v horní části tabulky budou týmy, které se mohou navzájem porazit. Náš výběr v úvodu sezóny zužují některé absence a za těchto okolností je zisk devíti bodů slušným počinem. I přesto neskrýval trenér Víťa Procházka po nedělním prohraném zápase své zklamání: "Bohužel jsme dnes hrubě nezvládli první třetinu, kdy jsme absolutně neplnili pokyny... což ve finále zápas rozhodlo. Zbylých 40 minut jsme hráli co jsme si řekli, ale opět jsme dostali trochu zbytečné branky a sami i ze souvislejšího tlaku dokážeme vytěžit prachbídně málo. Každé takto těžké utkání ale náš mladý tým posouvá dál, děkujeme soupeři."

Dorostenky hrály první turnaj v sezóně, muži B prohráli ve Strakonicích
Svůj první turnaj v sezóně odehrály dorostenky v Praze na Vinohradech. V prvním zápase porazily domácí výběr 9:0, poté porazily Wizards DDM Praha 10 v poměru 5:1 a získaly plný počet bodů. Starší žáci obsadili na domácím turnaji druhého výkonnostního koše druhé místo za dvě výhry a jednu prohru, béčko na turnaji přeboru starších žáků v Aši třikrát zvítězilo a prohrálo s Toužimí.

Junioři B zvládli oba své zápasy, Domažlice porazili 6:5 a Rokycany 6:3. Béčko mužů s názvem Greyhounds Slavia Plzeň B sehrálo další těžké utkání na půdě jednoho z favoritů soupeře. Na palubovce Strakonic se jim nepovedla zejména druhá třetina, kterou prohráli 1:4, celkově pak 5:8 a v tabulce Divize B jsou muži B zatím na devátém místě se ziskem tří bodů ze 4 zápasů.