Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
93_20220929_123837.jpg

Ženy vypadly ve 2. kole Poháru Českého florbalu a chtějí si spravit chuť ve víkendových domácích zápasech

Ve 2. kole Poháru Českého florbalu žen naše děvčata nedotáhla slibně rozehraný zápas do vítězného konce a po prohře 3:4 v prodloužení v poháru končí. O víkendu si ale můžou holky spravit chuť v domácích zápasech proti Kutné Hoře a Prague Tigers. Muži A se ve druhém domácím zápase Národky doma postaví proti T.B.C. Králův Dvůr.

Ženy nestačily na Vinohrady
Na kompletní souhrn ze středečního svátečního utkání žen v rámci 2. kola Poháru Českého florbalu se můžete podívat ZDE. Stejně jako muži naše děvčata vypadla letos už ve 2. kole a jedná se tak o méně úspěšný pohárový ročník. Ženám vystavil stopku soupeř z tabulky 1. ligy žen - TJ Sokol Královské Vinohrady, který zvítězil 4:3 v prodloužení.

Ve 25. minutě přitom zvyšovala Victoria Binědová na 3:1 a vypadalo to nadějně. Díky ustrašenému závěru ale dokázali hosté srovnat na 3:3 a v prodloužení pak rozhodli ve svůj prospěch. Takto zápas okomentoval trenér domácích Vít Procházka: "Myslím že celkem pěkné florbalové utkání, asi nejkvalitnější co jsme zatím letos hráli. Většinu zápasu jsme byli disciplinovaní a koncentrovaní na stanovenou taktiku, škoda nějakých chyb po kterých jsme inkasovali. V prodloužení nevím, co jsme si mysleli, to byl prostě chaos... brzy tak přišel trest za naše neproměněné šance, kterých bylo v celém utkání asi jako je teď v lesích prašivek. Díky všem za zápas."

Už tento víkend 1. a 2. října mají ženy možnost napravit pohárové zaváhání. V sobotu se od 16:15 utkají doma proti Kutné Hoře a v neděli pak netradičně od 12:00 proti favorizovaným Prague Tigers Nehvizdy. 1. liga žen tak pokračuje dvěma duely s atraktivními soupeři a holky budou určitě potřebovat podporu fanoušků.


Muži A se v rámci Národní ligy podruhé představí doma. V sobotu od 19 hodin přivítají na Slavii tým T.B.C. Králův Dvůr, se kterým se v letošní sezóně už utkali. Bylo to právě ve 2. kole Poháru, kdy jsme na soupeře nestačili a na jeho palubovce prohráli 5:6. Nyní je ale situace jiná a tabulka napovídá, že nás znovu čeká vyrovnané utkání.

Foto: Tomáš Novotný

Ve svém druhém turnaji v sezóně se starší žáci A představí v sobotu na domácí palubovce, kde se hraje turnaj druhého koše, na který pak navazují zápasy žen a mužů. Béčko starších žáků se letos poprvé v přeboru 3+1 představí ve sportovní hale v Aši, kde se náš klub představí historicky prvně.

Béčko mužů Greyhounds Plzeň hraje v neděli 2. 10. další těžký zápas, od 17 hodin nastoupí proti domácím Strakonicím, tedy dalšímu adeptu na ty nejvyšší divizní příčky. V neděli hrají i starší žákyně a dorostenky, které také startují sezónu 22/23. Junioři B se pro změnu představí už na svém druhém turnaji, tentokrát to bude v Area D. Držte nám palce!

Rozpis všech zápasů naleznete ZDE.

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
84_20220830_120812.jpg

Ženy postupují do 2. kola Poháru Českého florbalu, muži nestačili na Králův Dvůr

Víkend plný pohárového florbalu je za námi a pro naše týmy byl úspěšný jen z poloviny. Ženy hrály v rámci 1. kola na domácí palubovce čtyři zápasy a po třech výhrách obsadily ve skupině druhé místo, které jim zajišťuje postup do dalšího kola. Muži se už ve 2. kole potkali se silným soupeřem a po porážce 5:6 s týmem Králův Dvůr v poháru končí.

92_20220925_132734.jpg

Junioři konečně uspěli a získali o víkendu plný počet bodů, dorostenci A také vítězně

Poslední zářijový víkend se nesl ve znamení spousty florbalových zápasů. Junioři končí první kvalifikační část sezóny dvěma výhrami a trochu si spravili chuť po nepovedeném úvodu. I přesto je i letos čeká boj ve 2. lize. Mužské áčko si připsalo druhou výhru v sezóně, tentokrát v prodloužení. Juniorky čeká letos náročná šichta, po dalších dvou domácích porážkách se krčí na posledním místě Ligy juniorek.