84_20220830_120812.jpg

Ženy postupují do 2. kola Poháru Českého florbalu, muži nestačili na Králův Dvůr

Víkend plný pohárového florbalu je za námi a pro naše týmy byl úspěšný jen z poloviny. Ženy hrály v rámci 1. kola na domácí palubovce čtyři zápasy a po třech výhrách obsadily ve skupině druhé místo, které jim zajišťuje postup do dalšího kola. Muži se už ve 2. kole potkali se silným soupeřem a po porážce 5:6 s týmem Králův Dvůr v poháru končí.

Ženy doma nestačily pouze na Prague Tigers
V sobotních zápasech na Slavii uspěly naše děvčata z poloviny. Nejprve přehrály v prvním zápase neznámého soupeře z Dačic 5:1 a poté při špatné produktivitě nestačily na hlavního favorita skupiny Prague Tigers, se kterým prohrály 0:3.

V nedělních zápasech si spravily chuť po druhé sobotní porážce. S Benešovem to byla jednoznačná záležitost a výhra 18:1, v atraktivním zápase proti Florbalu Ústí zvítězily holky 6:1. Na střelkyně gólů a všechny statistiky se můžete podívat v přiložených online přenosech (odkazy na jednotlivých výsledcích).

V dalším kole se ženy utkají koncem září s dalším známým týmem z 1. ligy žen - TJ Sokol Královské Vinohrady. Plzeň bude hrát na domácí palubovce a zatím nejpravděpodobnějším termínem je středeční svátek 28. září. Bližší info přineseme již brzy.

Muži nestačili na Králův Dvůr a v poháru končí
Muži sehráli v neděli v hale Králův Dvůr zápas 2. kola Poháru Českého florbalu a ten se jim nevyvedl. V loňském roce tohoto soupeře Plzeň přehrála až ve 4. kole a nyní na sebe oba celky narazily o dvě kola dříve. Králův Dvůr díky skvělému závěru a dvěma slepeným gólům zvítězil těsně 6:5 a vrátil tak Slavii porážku z loňska. Tehdy vyhrála stejným poměrem právě Slavia.

Naši muži se tak letos z poháru pakovali velmi brzy a nezopakují loňský úspěch, kdy si zahráli proti superligové Mladé Boleslavi. Se soupeřem z Králováku se muži utkají také v letošní sezóně Národní ligy a to v rámci 4. kola na domácí palubovce. Nutno podotknout, že domácí vyhráli zaslouženě, což po zápase potvrdil i trenér Plzně Lukáš Kubinec: "V první řadě děkujeme soupeři za zápas, potřebovali jsme prohrát v zápase, kde jsme neodvedli dobrou práci. Naše hra byla podpůrměrná, pohyb pomalý, byli jsme líní v útočném pásmu a bránit se nám také nechtělo. Soupeř si výhru zasloužil, protože poctivě pracoval, gratulujeme!"

Po vypadnutí z poháru se naše áčko může soustředit právě na ligovou sezónu, kde je čeká premiéra v Národní lize. Ta startuje už brzy, první zápas sehrají v sobotu 10. září na půdě Turnova, o týden později 17. září pak doma proti dalšímu nováčkovi Prague Tigers. 

ONLINE Z UTKÁNÍ

Související odkazy

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
80_20220815_163122.jpg

Mužům na Czech Openu vystavil stopku nováček první ligy Butchis

Tradiční pražský turnaj Czech Open je za námi. Letos již 30. ročník tohoto oblíbeného mezinárodního turnaje nabídl spoustu zajímavých soubojů a my jsme znovu byli jeho součástí. V turnaji OPEN se představily hned tři naše týmy, dva mužské a jeden ženský. Vítězem kategorie ELITE se podruhé v řadě stal střešovický Tatran, v ženách zvítězilo švédské Pixbo.

83_20220826_102516.jpg

Sezóna na domácí palubovce začíná pohárem žen, jedeme také na pražský Salming Cup

O víkendu 27. - 28. 8. odstartuje na Slavii domácí sezóna našeho klubu. Naše děvčata se představí ve čtyřech zápasech 1. kola Poháru Českého florbalu žen, které sehrají ve dvou dnech. Vyrážíme také na pražský Salming Cup, konkrétně s týmy juniorů, dorostenců a dorostenek. Muže čeká 2. kolo poháru na půdě Králova Dvora a na Slavii končí dneškem náš příměstský sportovní kemp.