Letošní ročník 1. ligy mužů je neuvěřitelně vyrovnaný. Po osmi odehraných kolech dělí první a jedenáctý tým pouhých pět bodů! Náš výběr FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň po dvou úspěšných zápasech tentokrát dvakrát prohrál a v tabulce se propadl na osmé místo. V pátek získal pouze bod za porážku 3:4 po prodloužení proti Kopřivnici.
Florbalisty FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň čeká nabitý víkend v rámci 1. ligy mužů. Netradičně v pátek se na domácí palubovce utkají s Kopřivnicí, utkání začíná v 19 hodin. V neděli pak vyrazí na horkou půdu Znojma. Tým chce potvrdit rostoucí formu a přidat další důležité body do tabulky 1. ligy. Pročtěte si předvíkendové preview obou plánovaných duelů.
V utkání 1. ligy žen mezi FA Českými Budějovicemi a FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň se diváci dočkali tvrdého a dramatického duelu, v němž domácí hráčky nakonec zvítězily 3:2, ale Slávistky rozhodně na hřišti nezklamaly. I když skóre nevyšlo příznivě ve prospěch Plzně, výkon byl plný nasazení, bojovnosti a hrozby až do poslední minuty. Hostující tým si připsal více střel (25 vs. 13) a dlouho držel v ruce možnost otočit zápas.
1. liga mužů má za sebou své šesté kolo a plzeňská Slavia si připsala první venkovní vítězství. Na palubovce vedoucího celku tabulky Asper Šumperk předvedla skvělou defenzivu a odváží si výhru 8:2. V tabulce si tak Slavia přilepšila na skvělé čtvrté místo a dala zapomenout na nepovedenou sérii zápasů.
Ženy postupují do 2. kola Poháru Českého florbalu, muži nestačili na Králův Dvůr
Víkend plný pohárového florbalu je za námi a pro naše týmy byl úspěšný jen z poloviny. Ženy hrály v rámci 1. kola na domácí palubovce čtyři zápasy a po třech výhrách obsadily ve skupině druhé místo, které jim zajišťuje postup do dalšího kola. Muži se už ve 2. kole potkali se silným soupeřem a po porážce 5:6 s týmem Králův Dvůr v poháru končí.
Ženy doma nestačily pouze na Prague Tigers V sobotních zápasech na Slavii uspěly naše děvčata z poloviny. Nejprve přehrály v prvním zápase neznámého soupeře z Dačic5:1 a poté při špatné produktivitě nestačily na hlavního favorita skupiny Prague Tigers, se kterým prohrály 0:3.
V nedělních zápasech si spravily chuť po druhé sobotní porážce. S Benešovem to byla jednoznačná záležitost a výhra 18:1, v atraktivním zápase proti Florbalu Ústí zvítězily holky 6:1. Na střelkyně gólů a všechny statistiky se můžete podívat v přiložených online přenosech (odkazy na jednotlivých výsledcích).
V dalším kole se ženy utkají koncem září s dalším známým týmem z 1. ligy žen - TJ Sokol Královské Vinohrady. Plzeň bude hrát na domácí palubovce a zatím nejpravděpodobnějším termínem je středeční svátek 28. září. Bližší info přineseme již brzy.
Muži nestačili na Králův Dvůr a v poháru končí Muži sehráli v neděli v hale Králův Dvůr zápas 2. kola Poháru Českého florbalu a ten se jim nevyvedl. V loňském roce tohoto soupeře Plzeň přehrála až ve 4. kole a nyní na sebe oba celky narazily o dvě kola dříve. Králův Dvůr díky skvělému závěru a dvěma slepeným gólům zvítězil těsně 6:5 a vrátil tak Slavii porážku z loňska. Tehdy vyhrála stejným poměrem právě Slavia.
Naši muži se tak letos z poháru pakovali velmi brzy a nezopakují loňský úspěch, kdy si zahráli proti superligové Mladé Boleslavi. Se soupeřem z Králováku se muži utkají také v letošní sezóně Národní ligy a to v rámci 4. kola na domácí palubovce. Nutno podotknout, že domácí vyhráli zaslouženě, což po zápase potvrdil i trenér Plzně Lukáš Kubinec: "V první řadě děkujeme soupeři za zápas, potřebovali jsme prohrát v zápase, kde jsme neodvedli dobrou práci. Naše hra byla podpůrměrná, pohyb pomalý, byli jsme líní v útočném pásmu a bránit se nám také nechtělo. Soupeř si výhru zasloužil, protože poctivě pracoval, gratulujeme!"
Po vypadnutí z poháru se naše áčko může soustředit právě na ligovou sezónu, kde je čeká premiéra v Národní lize. Ta startuje už brzy, první zápas sehrají v sobotu 10. září na půdě Turnova, o týden později 17. září pak doma proti dalšímu nováčkovi Prague Tigers.
Tradiční pražský turnaj Czech Open je za námi. Letos již 30. ročník tohoto oblíbeného mezinárodního turnaje nabídl spoustu zajímavých soubojů a my jsme znovu byli jeho součástí. V turnaji OPEN se představily hned tři naše týmy, dva mužské a jeden ženský. Vítězem kategorie ELITE se podruhé v řadě stal střešovický Tatran, v ženách zvítězilo švédské Pixbo.
O víkendu 27. - 28. 8. odstartuje na Slavii domácí sezóna našeho klubu. Naše děvčata se představí ve čtyřech zápasech 1. kola Poháru Českého florbalu žen, které sehrají ve dvou dnech. Vyrážíme také na pražský Salming Cup, konkrétně s týmy juniorů, dorostenců a dorostenek. Muže čeká 2. kolo poháru na půdě Králova Dvora a na Slavii končí dneškem náš příměstský sportovní kemp.