Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
101_20221023_181942.jpeg

Muži vezou z Benešova plný počet bodů, junioři druhé domácí derby s FbC Plzeň zvládli

Muži A sehráli další utkání Národní ligy na půdě Benešova a zadařilo se jim za tři body, čímž drží skvělé druhé místo v tabulce. Junioři byli doma proti FbC Plzeň tentokrát úspěšní a zvítězili 11:3. Hůře se dařilo mužům B a juniorkám, ti své zápasy prohráli. Dorostenci si protrpěli dvě náročné prohry. Další vítězný turnaj za sebou mají mladší žáci, v neděli se na Slavii uskutečnily parádní turnaje přípravek a minipřípravek.

Muži i junioři jsou v tabulkách nahoře
Jednoznačnou výhru v poměru 13:6 za sebou mají muži A na půdě SK Florbal Benešov. Po delší době tak sehráli utkání více v klidu a nemuseli o body bojovat do posledních vteřin. V tabulce Národní ligy se tak drží na druhé příčce za zatím suverénním Hradcem Králové. Výhra na půdě Benešova se rodila postupně po zodpovědném výkonu po celých 60 minut.

I druhý elitní chlapecký tým zvítězil. Junioři zvládli třetí letošní derby proti FbC Plzeň a na domácí palubovce vyhráli jednoznačně 11:3. V tabulce 1. ligy juniorů skupiny A tak zatím drží druhou příčku, ale oproti prvnímu Chomutovu mají zápas k dobru. "Kluky musím dnes pochválit. Podali jsme koncentrovaný a vyspělý výkon s prvky mužského florbalu. Chyb jsme udělali minimum, dopředu jsme byli kreativní. Děkujeme skvělým fanouškům a soupeřům za férový zápas," okomentoval po utkání trenér Lukáš Kubinec.


Juniorky sehrály jeden z lepších zápasů v sezóně, ale na silného soupeře to nestačilo. Navíc se potýkaly s nulovou efektivitou v zakončení a skvěle chytající brankářkou Tatranu Střešovice, konečný výsledek 0:7. Muži B Greyhounds Plzeň hráli potřetí v sezóně doma a podruhé neuspěli, tentokrát nestačili na Soběslav a prohráli 6:8.

Psychicky velmi náročný turnaj za sebou mají dorostenci A. Ti sehráli dva velmi těžké zápasy prvního koše v Ústí nad Labem a sahali po velmi cenné výhře. Nad FbŠ Bohemians vedli už 5:0, ale ukázalo se, jak dokáže být florbal krásný i smutný zároveň, kluci prohráli 5:6. Ve druhém utkání jako by jim neúspěch z toho prvního ležel v hlavě a přišla porážka 2:8 od domácího Ústí.

Muži C Nedělní řezané si na turnaji v Tachově připsali pouze bod za remízu 1:1 s Forsee Plzeň, na Sokolov B nestačili. Na turnajích se dařilo mladším žákům a žákyním. Mladší žáci white bez problémů ovládli domácí turnaj, družstvo red obsadilo třetí místo. Žákyně vyhrály všechny své zápasy na přeboru 3+1 v Domažlicích. 

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
98_20221017_113111.jpeg

Maskot Slávka poprvé v sezóně v akci!

Další hrací víkend je za námi a mimo našich 10 družstev se představil i maskot! Sova Slávka se ukázala na nedělním turnaji elévů na Slavii a chystá se na nadcházející akce. Našim elévům i elévkám se navíc velmi dařilo a první turnaj si skvěle užili. Muži A si připsali druhou domácí výhru v sezóně, muži B druhou výhru v sezóně celkově. Ženy si z výjezdu na sever přivezly čtyři body.

100_20221020_112927.jpg

První zápasy v životě? Přípravku a minipřípravku čeká domácí turnaj

Po domácím turnaji elévů se nyní v neděli 23. 10. na Slavii představí i ti nejmenší. Zároveň zde proběhnou dva turnaje přípravek, které budou tradičně doplněny o hraní pro minipřípravku. Jelikož je ve všech klubech od začátku září spousta nových dětí, některé čekají jejich první oficiální zápasy v životě. Přijďte se na turnaj podívat, Slávka bude u toho! Z dalších domácích akcí se na Slavii představí oba týmy mladších žáků, juniorky, muži B a junioři A (vše v sobotu).