Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
248_20231118_131307.jpg

Náročný víkend: Přípravka v akci, áčko veze z Pelhřimova výhru, muži B poprvé v sezóně ztratili body

Velmi nabitý hrací víkend je za námi a nabídl spoustu zajímavých zápasů i turnajů. Nejvíce sledovaným mužstvem je tradičně áčko mužů, které se poprvé v historii představilo na palubovce Pelhřimova a přivezlo důležité tři body do tabulky Národní ligy. Muži B poprvé v ročníku zaváhali a prohráli s Koterovem. Dorostenci byli úspěšní pouze z poloviny.

Muži A potřetí v řadě vítězně

Výhra v Pelhřimově se nerodila snadno. Soupeř vždy dokázal zareagovat na gól Plzně a první třetina skončila smírně 3:3. Domácí poháněla velmi povedená návštěva více než 200 diváků, ale i hostující fanklub byl slyšet a oba týmy tak měly o motivaci postaráno. Do náskoku se Slavia dostala ve druhém dějství, které díky brankám Malkuse a Šimečka ovládla 2:0.

Hosté sice znovu dokázali ve třetí třetině snížit, ale mezi 48. a 54. minutou vstřelila Slavia čtyři branky a o osudu utkání bylo rozhodnuto, Plzeň zvítězila 9:6 a připsala si třetí vítězství v řadě. "První polovina zápasu z naší strany hodně rozpačitá. Hledali jsme složitá řešení a nechtělo se nám vracet a podstupovat osobní souboje. O přestávce jsme si přenastavili hlavu a rázem jsme se zlepšili. Oceňuji dobře zvládnutý závěr zápasu ve třetí třetině. Díky všem za zápas a hlavně našim fanouškům, kteří nás přijeli podpořit na dalekou Vysočinu," okomentoval zápas trenér Jakub Šimek.


Junioři Akademie konečně také bodují pravidelně a stejně jako muži A si připsali třetí výhru v řadě, tentokrát navíc vysokým rozdílem. Na palubovce Chomutova byli střelecky při chuti a zvítězili vysoko 16:8. Hattrick si v utkání připsali Michal Fuchs a Honza Šik. Junioři už se tabulkou 1. ligy postupně dostávají nahoru a budou chtít na výhru navázat v domácích zápasech příští víkend 25. a 26. 11.

Dorostenci A byli na Kladně úspěšní pouze z poloviny, dokázali porazit Chomutov 7:5, ale poté prohráli s Panthers Praha 3:8. Podobně dopadli muži B, kteří prohráli s Koterovem 5:6 a ztratili první body v sezóně. Poté si napravili reputaci a porazili rezervu FBŠ Gorily Plzeň vysoko 9:1. Dorostencům B se v regionální lize nedařilo a dvakrát prohráli.

Své turnaje zvládly také dva týmy mladších žáků, jeden tým mladších žákyň, jeden tým elévů a tři týmy přípravky, které se představily v Tachově. 

Foto z turnaje přípravek v Tachově:

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
247_20231116_075109.jpg

Muži A na horké půdě v Pelhřimově, ženy hrají osmifinále poháru na palubovce BLACK ANGELS

Po klidnějším reprezentačním víkendu tu máme zase pořádnou dávku ligového florbalu. Představí se většina našich družstev, dohromady 14! Z elitních týmů to budou muži A na palubovce Pelhřimova, ženy v nedělním pohárovém osmifinálovém klání proti BLACK ANGELS a junioři Akademie při nedělním zápase na palubovce Chomutova.

246_20231111_172748.jpg

FANTAZIE! Ženy i muži A porazili na domácí půdě lídra tabulky

Další hrací víkend je za námi. Kvůli reprezentační pauze nehrálo tolik družstev, ale i tak se bylo na co dívat. Velmi povedený domácí zápas za sebou mají ženy, které v sobotu porazily vedoucí tým tabulky BLACK ANGELS 4:3. V neděli na půdě Prague Tigers získaly bod za prohru na nájezdy. Mužské áčko v dalším vyrovnaném souboji přetlačilo vedoucí tým tabulky Panthers Praha 6:5.