Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
247_20231116_075109.jpg

Muži A na horké půdě v Pelhřimově, ženy hrají osmifinále poháru na palubovce BLACK ANGELS

Po klidnějším reprezentačním víkendu tu máme zase pořádnou dávku ligového florbalu. Představí se většina našich družstev, dohromady 14! Z elitních týmů to budou muži A na palubovce Pelhřimova, ženy v nedělním pohárovém osmifinálovém klání proti BLACK ANGELS a junioři Akademie při nedělním zápase na palubovce Chomutova.

Víkend bez domácích zápasů

Všechny elitní dospělé i mládežnické týmy hrají na venkovních palubovkách, z toho v Plzni pouze nedělní dorostenci B v Area D. Muži A vyráží v sobotu do Pelhřimova, kde se utkají od 19:00 proti nováčkovi Spartak Pelhřimov. Domácí tým získal zatím 11 bodů a z toho hned 9 na domácí půdě, kde je tedy výrazně nebezpečnější, než venku. Slavia sice jede ze svého druhého místa v tabulce do Pelhřimova jako favorit, ale musí podat maximálně koncentrovaný a kvalitní výkon, aby uspěla. Držte klukům palce!

Ženy mají od ligového florbalu volno, ale netradičně o víkendu je čeká osmifinálový duel Poháru Českého florbalu. Od 13:00 se představí v Kunraticích proti domácímu celku BLACK ANGELS. Oba týmy se spolu minulý víkend utkaly v rámci 1. ligy, kdy Slavia dokázala favorita zaskočit a doma zvítězila 4:3. Podobný výkon i výsledek by se nám líbil i tentokrát, ale samozřejmě bude velmi těžké podruhé v řadě přemoci lídra soutěže.

A do třetice junioři. Ti už ve středeční předehrávce 9. kola zvítězili na půdě FB Hurrican Karlovy Vary 6:4 a připsali si druhou výhru v řadě. Na tu budou chtít navázat v nedělním utkání na palubovce Florbal Chomutov, které startuje v 11:00. Chomutov je v tabulce o tři body před Plzní a kdyby tak hosté uspěli, mohou se na svého soupeře bodově dotáhnout.


Ostatní týmy a mládež

Z dospělých týmů hrají svůj další turnaj muži B. Ti se budou chtít pokusit navázat na své zatím úspěšné tažení v Regionální lize a připsat si další dvě výhry, čeká je sobotní turnaj v Domažlicích. V sobotu na Kladně se představí dorostenecké áčko, které hraje od 13 hodin zápas s Chomutovem a od 16 hodin s Panthers Praha.

Juniorky měly tuto sobotu nastoupit k dalším dvěma zápasům 2. ligy žen ve Františkovo Lázních, turnaj se však přesunul na jiný termín, který zveřejníme později. V sobotu hrají ještě mladší žákyně, které čeká turnaj 3+1 v Rokycanech. V neděli jsou pak na programu turnaje dorostenců B (Area D Plzeň), přípravek (3 týmy v Tachově + minipřípravka), mladších žáků White (Plzeň Loko II), mladších žáků Red (Domažlice) a elévů Red (Tachov). Všem našim družstvům držíme palce.

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
246_20231111_172748.jpg

FANTAZIE! Ženy i muži A porazili na domácí půdě lídra tabulky

Další hrací víkend je za námi. Kvůli reprezentační pauze nehrálo tolik družstev, ale i tak se bylo na co dívat. Velmi povedený domácí zápas za sebou mají ženy, které v sobotu porazily vedoucí tým tabulky BLACK ANGELS 4:3. V neděli na půdě Prague Tigers získaly bod za prohru na nájezdy. Mužské áčko v dalším vyrovnaném souboji přetlačilo vedoucí tým tabulky Panthers Praha 6:5.

244_20231107_123849.jpg

ROZHOVOR s Nikol Šubrtovou ze Studia zdravých zad: "Chceme, aby u nás každý našel to, co potřebuje"

V průběhu října 2023 náš klub rozjel novou spolupráci se sportovním centrem s názvem STUDIO ZDRAVÝCH ZAD. Jedná se o jedinečný projekt v Plzni, který sdružuje kvalifikované trenéry, maséry a fyzioterapeuty, kteří se starají o sportovce. K rozhovoru jsme přizvali zakladatelku projektu Nikol Šubrtovou, která hovořila o studiu a také o tom, jak je v současné době zdravý pohyb pro sportovce extrémně důležitý.