Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
103_20221027_142640.jpg

Prázdninový víkend ve znamení venkovních zápasů, muži A v Rudné už ve čtvrtek 27. 10.

V pořadí již osmý hrací víkend sezóny 2022/2023 nabídne po většinu venkovní zápasy našich družstev, kterých se dohromady představí 11. Muži A hrají už ve čtvrtek 27. 10. od 19 hodin na palubovce Sokol Rudná, tedy proti týmu, přes kterého na jaře postoupili do Národní ligy. Doma na Slavii hrají pouze dorostenky a junioři B, v Plzni se představí o víkendu i elévky a elévové.

Muži A se znovu vrací na místo činu
Již potřetí v letošním roce se muži FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň představí v hale základní školy Rudná. Poprvé se tak stalo v březnu při historickém postupu do Národní ligy, kdy zvítězili ve třetím hraném zápase v sérii o postup právě proti týmu Sokol Rudná, se kterým se utkají i nyní. Podruhé zde hráli koncem září v rámci 3. kola Národní ligy proti Panthers Praha, v tomto zápase zvítězila Plzeň v prodloužení.

Rudná je po sedmi odehraných kolech v tabulce Národní ligy na posledním místě a druhá Slavia je tak v zápase favoritem, což bude chtít potvrdit a před pátečním svátkem si tak potvrdit svou pozici v tabulce. Držte mužům palce v boji o další body!


Ženy hrají v sobotu už od 15 hodin na půdě TJ Sokol Královské Vinohrady a svému soupeři budou chtít vrátit porážku z 2. kola Poháru Českého florbalu, kde uspěly Vinohrady. Jedná se o souboj prvních Vinohrady a čtvrté Plzně z tabulky 1. ligy žen, tedy o jasný šlágr kola. Muži B Greyhounds budou naopak chtít napravit zaváhání z minulého domácího kola a pro body si jedou do Českých Budějovic, kde se v sobotu od 17:45 utkají s domácí rezervou Štírů. 

Mládežnické soutěže čeká náročný prázdninový víkend
Jako každý rok se mládežnické soutěže potýkají před víkendem s nízkým počtem hráčů a hráček z důvodu podzimních prázdnin. I tak jsou na programu turnaje regionální ligy juniorů, dorostenek, starších žáků a elévů. Ve všech těchto kategoriích také máme zastoupení a budeme našim družstvům držet palce. Na Slavii hrají v sobotu od 12 hodin dorostenky zápas proti TJ Sokol Nové Strašecí. Elévům můžete přijít fandit v sobotu na 14. ZŠ Plzeň, elévkám v neděli na 25. ZŠ Plzeň a juniorům B v neděli na Slavii (zápasy od 8:00 a 12:30).

Foto mužů B z domácího zápasu proti Soběslavi
Fotograf: Tomáš Novotný

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
101_20221023_181942.jpeg

Muži vezou z Benešova plný počet bodů, junioři druhé domácí derby s FbC Plzeň zvládli

Muži A sehráli další utkání Národní ligy na půdě Benešova a zadařilo se jim za tři body, čímž drží skvělé druhé místo v tabulce. Junioři byli doma proti FbC Plzeň tentokrát úspěšní a zvítězili 11:3. Hůře se dařilo mužům B a juniorkám, ti své zápasy prohráli. Dorostenci si protrpěli dvě náročné prohry. Další vítězný turnaj za sebou mají mladší žáci, v neděli se na Slavii uskutečnily parádní turnaje přípravek a minipřípravek.

102_20221025_141147.jpeg

Povedené turnaje přípravek a minipřípravek ukázaly, že florbal jede

V neděli 23. října 2022 se na Slavii uskutečnily dva ligové turnaje Plzeňské ligy přípravek a jeden doplňkový turnaj pro ty úplně nejmenší - minipřípravku. Zde většina hráčů a hráček zažila vůbec své první zápasy v životě a mají spoustu skvělých zážitků, kromě těch herních také své první setkání s klubovým maskotem Slávkou.