212_20230829_120001.jpg

Přípravný turnaj Salming Cup je za námi, přečtěte si hodnocení trenérů jednotlivých kategorií

Salming Cup, což je každoroční přípravný turnaj na konci srpna, je za námi. Do Prahy vyslal náš klub 3 týmy, konkrétně starší žáky, dorostence a také spojený tým juniorů s FbC Plzeň. Bohužel ani jednomu týmu se výsledkově nezadařilo. Všechny týmy nasbíraly cenné zkušenosti a ví na čem musí zapracovat. Přečtěte si níže souhrn z pohledu trenérů jednotlivých kategorií.

Starší žáci U15 - trenéři Ondřej Kuhajda a Jiří Čížek

Starší žáci vyrazili na turnaj do Prahy v sestavě, která byla vlivem zranění a různých dovolených doplněna o dva mladší žáky, kteří se na turnaji vůbec neztratili, ba naopak. Ve skupině jsme narazili na kvalitní týmy – Panthers Praha, Hattrick Brno a FBC Liberec. Tedy týmy, které nás měly hned zpočátku velice prověřit. Skupina se klukům bohužel vůbec nevydařila a po třech prohrách skončili na posledním místě. Spravit chuť si chtěli v následném play off, ovšem ani v něm se vůbec nedařilo a po dvou prohrách se s pachutí pěti prohraných zápasů balili směr Plzeň. 

I tak byl turnaj velmi přínosný, hráčům především ukázal, že rozdíl mezi florbalem mladších žáků a těch starších je velký. Především po fyzické stránce a také, že je potřeba pro vítězství na hřišti nechat všechno a to v každém momentu zápasu. Turnaj společně bereme jako ponaučení a těšíme se na výzvy, které nás čekají v brzké době, třeba hned turnaj Gorila, který hrajeme již další víkend.

Zápasy:

Skupina

FBŠ Hattrick Brno - FBŠ SLAVIA Plzeň 3:2
FBC Liberec - FBŠ SLAVIA Plzeň 5:2
FBŠ SLAVIA Plzeň - Panthers Praha 1:8

Play off

H TEST Tatran Střešovice - FBŠ SLAVIA Plzeň 8:3
FBŠ SLAVIA Plzeň - FBK Harvard Partizánske 4:6

Dorostenci U17 - trenéři Jiří Kuthan a Jakub Mikolášek

Turnaj jsme pojali jako přípravu na nadcházející začátek sezóny a především jsme si prověřili s kvalitními týmy napříč celou republikou, co jsme se stihli během letní přípravy naučit a v čem jsou naše silné a slabé stránky.

Ve skupině jsme narazili na dva silné pražské týmy - Spartu a Bohemku. Pozdější vítěz turnaje ze Sparty nás bohužel většinu zápasu přehrával a zaslouženě zvítězil. Porážka 0:3 ovšem není nic hrozného a ukázalo se, jak jsme na tom v obranné hře proti top týmu. Utkání s Bohemkou už bylo o poznání vyrovnanější jak herně, tak i na světelné tabuli. Hráli jsme ve skvělém nasazení a byli naprosto rovnocenným soupeřem. I přesto, že jsme prohráli 3:4, tak hodnocení zápasu bylo vesměs pozitivní a jsme rádi, že tohoto soupeře máme i v sezóně ve skupině a věříme, že se ještě párkrát utkáme. Přesně tyhle zápasy nás totiž posouvají nejvíce. Páteční skupinovou fázi jsme zakončili zápasem se slovenským týmem AS Trenčín. První polovina zápasu byla od nás odfláknutá. Nastavením jsme nebyli vůbec v zápase. Ve druhé části se obraz hry změnil a naše hra už snesla dobré parametry. Podařilo se nám vstřelit zásluhou dobré efektivity pár branek a zápas dotáhnout do vítězného konce.

Sobota už byla ve znamení play off a v osmifinále jsme se utkali s Gullivers Brno. Zápas, který byl opět vyrovnaný a snesl od nás dobré měřítko, jsme bohužel i tak prohráli a to nás odsoudilo do B pavouku. Gullivers ukázali ohromnou sílu ve fyzické kondici a připravenosti a tím pádem měli rychlejší transition. Každopádně i tento zápas jsme řadili k těm pozitivním a doufáme, že jich v sezóně budeme hrát co nejvíce. V B pavouku na nás čekal další brněnský tým, konkrétně Hattrick Brno. Po většinu času byl míček na našich florbalkách, avšak vůbec nic jsme s ním nedokázali vymyslet a naopak soupeř trestal z našich chyb. Utkání se nám vůbec nepovedlo a hráli jsme v křeči po celou dobu. Takový konec turnaje si nikdo z nás nepředstavoval a věříme, že se z tohoto zápasu poučíme do budoucna. Není třeba z toho dělat žádnou vědu, někdy se holt stane, že se nedaří vůbec nic a těžko se to mění. Důležité je každý zápas odmakat na 100%.

Z turnaje si odnášíme cenné zkušenosti proti kvalitním týmům a víme, v čem jsme silní a naopak na čem musíme zapracovat. Na závěr bychom chtěli poděkovat za skvělou podporu rodičům, kteří klukům fandí a podporují je na jejich sportovní cestě.

Zápasy:

Skupina

ACEMA Sparta Praha - FBŠ SLAVIA Plzeň 3:0
FBŠ SLAVIA Plzeň - FbŠ Bohemians 3:4
Florbalový klub AS Trenčín - FBŠ SLAVIA Plzeň 4:7

Play off

FBŠ SLAVIA Plzeň - Gullivers Brno 1:3
FBŠ Hattrick Brno - FBŠ SLAVIA Plzeň 3:0

Junioři ATF Plzeň U19 - trenéři Jaromír Täuber, Lukáš Kubinec, Jan Polomis

V pátek v ranních hodinách vyrazila početná skupina juniorů společného projektu Akademie FbC Plzeň & FBŠ SLAVIA Plzeň do hlavního města. Salming Cup patří k velice prestižním turnajům a laťka je tak nastavena vysoko. Tým juniorů jel do Prahy s cílem prohloubit nově vybudované vztahy a pilovat nové herní principy.

Celý turnaj sloužil jako setkání s realitou. Týmy z CE ligy nám ukázali nejlepší juniorský florbal u nás a nám nezbývalo nic jiného, než se snažit této síle vzdorovat. Výsledkově zápasy neskončily podle našich představ. Principy, na kterých chceme budovat naši hru, se však ve hře čím dál tím častěji objevují. Největším problémem turnaje byla naše gólová impotence. Ve všech zápasech jsme se dostávali do zajímavých příležitostí, ovšem zatímco soupeř je efektivně využíval, my stříleli do středu branky.

V prvním kole play off jsme podlehli Spartě vysokým rozdílem 1:12. Po přesunutí do pavouka play off B jsme zvládli reparát proti Štírům z Českých Budějovic, které jsme porazili 2:1. V dalším zápase nás čekali brněnští Gullivers. Tento soupeř byl bohužel nad naše síly a zasloužené zvítězil 6:0. Výsledkem potvrzujeme naši gólovou nemohoucnost.

Jedná se o poslední představení juniorů před samotnou kvalifikací na CE ligu. Nyní je před námi 14 dní usilovné práce. Cíl je jasný, připravit kluky co nejlépe na nejdůležitější část sezóny.

Zápasy:

Skupina

FBC Ostrava - ATF Plzeň 6:3
Bulldogs Brno - ATF Plzeň 4:0
ATF Plzeň - FbŠ Bohemians 3:12

Play off

ACEMA Sparta Praha - ATF Plzeň 12:1
ATF Plzeň - FBC Štíři České Budějovice 2:1
Gullivers Brno - ATF Plzeň 6:0

Související odkazy

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
210_20230817_115737.jpg

Rozhovor s útočníkem dorostenců Patrikem Rážem: "Na Slavii mám kvalitní zázemí, skvělé spoluhráče i trenéry."

Patrik Ráž, jedna z loňských posil z partnerského oddílu Florbal Tachov, nám odpovídal na pár otázek. Patrik patřil v průběhu loňské sezóny k základním kamenům našeho dorosteneckého týmu a jak sám v rozhovoru potvrdil, letos je odhodlán naplnit svůj potenciál a být rozdílovým hráčem. Přečtěte si, jak vzpomíná na své působení v mateřském klubu, na svůj přechod do Plzně, nebo kdo mu vymyslel neodmyslitelnou přezdívku "Django".

211_20230829_094400.jpg

Pohár Českého florbalu začal úspěšně, muži postupují do 3. kola, ženy jdou také dál

O uplynulém víkendu vstoupily naše dva elitní týmy do mistrovských zápasů. Muži FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň v rámci 2. kola Poháru Českého florbalu uspěli na půdě USK Akademik Cheb vysoko 10:3. Ženy v 1. kole obsadily druhé místo ve skupině a postoupily rovnou do 3. kola. V dalším kole muži narazí na Panthers Praha, ženy na BLACK ANGELS.