Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
211_20230829_094400.jpg

Pohár Českého florbalu začal úspěšně, muži postupují do 3. kola, ženy jdou také dál

O uplynulém víkendu vstoupily naše dva elitní týmy do mistrovských zápasů. Muži FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň v rámci 2. kola Poháru Českého florbalu uspěli na půdě USK Akademik Cheb vysoko 10:3. Ženy v 1. kole obsadily druhé místo ve skupině a postoupily rovnou do 3. kola. V dalším kole muži narazí na Panthers Praha, ženy na BLACK ANGELS.

Ženy - hlavní trenér Vít Procházka

Ženy podobně jako v předešlých letech nastoupili v tradičním Poháru Českého florbalu. Tentokrát vyrazil A tým do Rudné, kde pořádal tým Panthers Praha. Zde se ženy měly střetnout v sobotu a v neděli celkem se čtyřmi soupeři.

Sobotní hrací den rozjely holky proti pražským Panthers. Naše děvčata vstoupila do zápasu úspěšně a i přes mnoho neproměněných šancí si postupně budovala náskok, který vyústil v zasloužené vítězství 5:2. Pohárovým svátkem pro nás bylo podvečerní utkání s Tatranem Střešovice. Z naší strany velmi srdnatý a kvalitní výkon, se špičkovým soupeřem jsme hráli sympaticky a odvážně. Na kvalitu soupeře to ale nestačilo, výsledek 2:9.

Neděle ráno a soupeřem byla pražská Sparta. Dvě třetiny převahy, opět velké množství nevyužitých šancí, nadějné vedení. Poslední třetina bohužel přinesla pár fatálních chyb a nervozitu, z které vzešla jen remíza 7:7. V posledním zápase proti papírově slabším Rokycanům jsme začali ospale, ale od druhé třetiny naše holky zlepšily pohyb, díky čemuž si vytvářely gólové příležitosti. Vítězství 10:1 stačí ke 2. místu ve skupině, které nám zajišťuje přímý postup rovnou do 3. kola, kde narazíme na Black Angels.

Muži - hlavní trenér Jakub Šimek

Muži v letošním roce využili možnosti nasazení a nastoupili v Poháru Českého florbalu až ve druhém kole. Soupeřem pro naše muže byl divizní nováček USK Akademik Cheb.

Vyzdvihuji hru soupeře první třetinu zápasu. Cheb předváděl sympatický florbalový výkon, se kterým jsme se hodně prali. Přestávková pauza mezi první a druhou třetinou nám pomohla k tomu, abychom si připomněli naše cíle do zápasu a zdůraznili si, co chceme hrát. Prvních deset minut prostřední části rozhodlo o celém zápase, kde jsme si vybudovali patřičný brankový náskok. Bohužel poté soupeř přešel na destruktivní hru, která neměla s florbalem moc společného. Jsme rádi, že se zápas dohrál bez zranění a že se naši hráči nenechali strhnout atmosférou z hlediště.

Cílem bylo postoupit do třetího kola a to se nám povedlo a my se již nyní připravujeme na duel s Panthers Praha.

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
210_20230817_115737.jpg

Rozhovor s útočníkem dorostenců Patrikem Rážem: "Na Slavii mám kvalitní zázemí, skvělé spoluhráče i trenéry."

Patrik Ráž, jedna z loňských posil z partnerského oddílu Florbal Tachov, nám odpovídal na pár otázek. Patrik patřil v průběhu loňské sezóny k základním kamenům našeho dorosteneckého týmu a jak sám v rozhovoru potvrdil, letos je odhodlán naplnit svůj potenciál a být rozdílovým hráčem. Přečtěte si, jak vzpomíná na své působení v mateřském klubu, na svůj přechod do Plzně, nebo kdo mu vymyslel neodmyslitelnou přezdívku "Django".

208_20230801_104714.jpg

ROZHOVOR s Kamčou Kaslovou: "Moje body jsou zásluhou celého týmu"

Léto je v samotné polovině a my se začínáme pomalu vracet k florbalu! Dlouhé čekání Vám chceme zkrátit rozhovorem s naší hráčkou. Kamča Kaslová je jednou z odchovankyň slávistického florbalu a v našem klubu hraje již od roku 2015. V loňském roce patřila k hlavním oporám našeho ženského týmu. Kamča získala ve 23 zápasech základní části celkem 32 kanadských bodů, 16 branek vstřelila a na 16 asistovala.