Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
272_20240110_182238.jpg

PROGRAM: Muži A poprvé v roce 2024 na domácí palubovce, přivítají známého soupeře z Písku

Druhý hrací víkend v roce 2024 nabídne jeden domácí zápas našeho elitního týmu mužů. V sobotu od 18:30 se na Slavii představí starý známý soupeř FbC Písek, který hrál proti našemu výběru několik let v Divizi. Kromě mužů čekají na své víkendové turnaje také naše juniorky, oba týmy dorostenců, oba týmy mladších žáků, mladší žákyně a všechny týmy přípravky.

Muži budou natahovat vítěznou šňůru doma proti Písku

Už osm zápasů v řadě nepoznali muži A FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň hořkost porážky. Natáhnout tuto skvělou sérii budou chtít v prvním domácím zápase roku 2024, ve kterém přivítají známého soupeře z dřívějších let - FbC Písek. Tým vedený precizním koučem Michalem Hanzlíkem je nováčkem letošního ročníku Národní ligy a jeho primárním cílem je záchrana. To ale neznamená, že by nemohl favorita potrápit, jako se to Písku povedlo např. na konci listopadu v Jaroměři (4:2).

V prvním vzájemném zápase letošní sezóny Slavia zvítězila v Písku jednoznačně 7:0 a byl to zápas, kde udržela zatím jediné čisté konto v sezóně, což nebývá ve florbale úplně běžné. V tabulce jsou pak domácí z druhého místa o 20 bodů před devátým Pískem. Všechno to nahrává k tomu, že domácí tým by neměl zaváhat. Přijďte zafandit a pomoci mužům k prvním domácím bodům v roce 2024.


Svůj další turnaj hrají juniorky, které v rámci 2. ligy žen nastoupí v neděli na palubovce Chodova u Karlových Varů. Dorostenci A ve stejný den razí do Krupky, kde se v rámci 3. koše utkají postupně s FbC Plzeň a s Panthers Praha. Dorostenci B také cestují dále, čeká je nedělní turnaj v Chebu, který byl přesunut ze soboty. 

Hrají nám také mladší kategorie. Tým mladších žáků red v sobotu na 25. ZŠ v Plzni, tým mladších žákyň v sobotu v Toužimi a mladší žáci white v neděli v Tachově. Tři týmy přípravky máme tentokrát rozdělené do tří turnajů, jeden bude hrát na 14. ZŠ v Plzni, jeden v Klatovech a jeden v Tachově. Ten poslední v Tachově bude také okořeněn turnajem minipřípravek.

Související odkazy

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
270_20240109_133338.jpg

GOTHIA CUP 2024: Shrnutí kategorie dorostenců B16

Dorostenci jeli do švédského Göteborgu v téměř podobné sestavě jako loňský rok a ze všech slávistických týmů měli asi největší šanci na úspěch. Předvedené výkony stály za to, kluci dokázali ovládnout svoji skupinu se čtyřmi výhrami ze čtyř zápasů. Poté však tvrdě narazili ve vyřazovací části a prožili si velké zklamání. Přečtěte si níže hodnocení turnaje z pohledu trenérů.

269_20240109_074407.jpg

GOTHIA CUP 2024: Shrnutí kategorií mladších (B12) a starších (B14) žáků

Naše dvě nejmladší družstva na turnaji ve Švédsku se znova představila v kategoriích mladších a starších žáků. Výkon na turnaji se oběma týmům celkem vydařil, s výsledky už to bylo bohužel horší. Shrnutí trenérů konkrétních družstev nejen z florbalového pohledu si můžete přečíst v následujícím článku.

271_20240109_075222.jpg

GOTHIA CUP 2024: Shrnutí kategorie žákyň G15

Letos, stejně jako minulý rok, byl členem výpravy i dívčí tým, který se turnaje ve švédském městě Göteborg zúčastnil v kategorii G15 již podruhé v řadě. Výsledkově to nebylo tak úspěšné jako v loňském roce, ale co se týče zážitků a dojmů z turnaje určitě ano. Přinášíme shrnutí z pohledu trenérů Tomáše Vrby a Jakuba Šimka.

268_20240107_174302.jpg

Ženy i muži vstoupili do nového roku vítězně, starší žáci se vrací do 1. koše

Ženy i muži vstoupili do nového roku 2024 úspěšně. Ženy si poradily v zápasech proti outsiderům a získaly z venkovních zápasů 6 bodů. Muži také uspěli na půdě outsidera, porazili Králův Dvůr 8:5 a udrželi se v kontaktu s prvním místem tabulky. Nedařilo se naopak mužům B a juniorům, ti svůj jeden zápas prohráli.