Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
43_20220404_144338.jpg

SOUHRN: Dorostenky neuspěly a mají po sezóně, na Slavii hráli mladší žáci a elévové

První hrací víkend bez zápasů elitních týmů je za námi a do konce sezóny zbývají poslední tři víkendy. O šanci zahrát si na MČR bojovaly dorostenky, ale na půdě soupeře ze Světlé nad Sázavou dvakrát prohrály a sezóna jim tak skončila. Na Slavii hráli v sobotu mladší žáci a elévové, v neděli pak béčko dorostu, žákyně se představily na 25. ZŠ.

Série play off 1. ligy dorostenek se hrála na dva zápasy na palubovce týmu Světlá nad Sázavou. Domácí byli jako vítězové své skupiny v sérii favoritem a to se potvrdilo. Slavia se držela pouze v prvním utkání, ve kterém prohrála 1:3. Ve druhém zápase se ukázala kvalita soupeře, který zvítězil 8:0 a zaslouženě a jednoznačně postoupil do další fáze.

Nutno říci, že dorostenky odcestovaly na důležité zápasy bez klíčových hráček, což v komentáři potvrdil i trenér Martin Štrunc: "Horší druhý zápas, ve kterém se nám podařila jenom první třetina, pak už se naplno ukázala kvalita soupeře, který nás nepustil do větší šance. Ve výsledku se hodně promítla marodka opor týmu, kterým tímto přeji brzké uzdravení. Děkuji všem holkám za sezónu, soupeři přeji hodně štěstí do dalších zápasů."

Fotogalerie ze zápasů dorostenek na FLICKRU


Dorostenci B hráli v neděli na Slavii a připsali si čtyři body za remízu s Domažlicemi (4:4) a výhru nad FBC ROKYCANY v poměru 7:2. Mužské céčko s titulem Nedělní řezané hrálo další turnaj v neděli v Area D a klukům se bodovat nepodařilo, nejprve neuspěli v zápase proti Chebu (2:5) a poté i přes zlepšený výkon nestačili na lídra soutěže FB Hurrican Karlovy Vary U23 (5:7).

Příjemný florbalový den byla sobota na Slavii, kde od rána hráli mladší žáci white a na jejich turnaj navazovaly dva turnaje elévů, kde hrála dvě naše družstva chlapecká a jedno dívčí. Starší žákyně hrály také na 25. základní škole, všem týmům se dařilo velmi dobře a mají před sebou poslední turnaje v sezóně 2021/2022.

Fotografie z turnaje elévů na FLICKRU
Za fotky děkujeme panu Zýkovi

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
41_20220401_100647.jpg

VÍKEND: Dorostenky jedou do Světlé nad Sázavou, na Slavii hrají mladší žáci, elévové a dorostenci B

Před námi jsou poslední dva víkendy v sezóně, ve kterých hraje více družstev. Tentokrát se jich představí sedm, z toho hned 5 jich bude hrát doma na Slavii. V sobotu začínáme turnajem mladších žáků, na který navazují dva turnaje elévů s našimi třemi družstvy, v neděli pak hrají doma dorostenci B. Největším šlágrem víkendu je play off dorostenek, na které děvčata vyráží do Světlé nad Sázavou.

42_20220401_120713.jpg

Pavel Šimeček po oslavách postupu: "Nic jsem neplatil a ta částka absolutně nesouhlasí…"

Mužské áčko si nyní prožívá zasloužené volno před startem přípravy na novou sezónu, která už bude o soutěž výše. Je tak ideální čas na hodnocení a další rozhovory po úspěšném ročníku. A jako další hovořil nejproduktivnější hráč týmu a také celé sezóny Divize Pavel Šimeček, který si připsal neuvěřitelných 101 kanadských bodů a výrazně přispěl k postupu do Národní ligy.