42_20220401_120713.jpg

Pavel Šimeček po oslavách postupu: "Nic jsem neplatil a ta částka absolutně nesouhlasí…"

Mužské áčko si nyní prožívá zasloužené volno před startem přípravy na novou sezónu, která už bude o soutěž výše. Je tak ideální čas na hodnocení a další rozhovory po úspěšném ročníku. A jako další hovořil nejproduktivnější hráč týmu a také celé sezóny Divize Pavel Šimeček, který si připsal neuvěřitelných 101 kanadských bodů a výrazně přispěl k postupu do Národní ligy.

Ahoj Pavle. Sezóna 2021/2022 je za vámi a skončila jen o chvíli později, než nechvalný ročník 2019/2020, ve kterém byla ukončena v polovině března a kde jste přišli o možnost postupu do Národní ligy. Jak moc bylo tehdy nepříjemné, že vám byla vzata možnost o postup zabojovat?
Zdravím všechny čtenáře!
Když zapátrám ve své hlavě a ve vzpomínkách se vrátím dva roky zpět, první věc, která se mi vybaví je pocit bezmoci, kdy nám po dobře rozjeté sezóně chybělo odehrát poslední kolo play up a najednou se ze dne na den ukončily všechny soutěže. Pravdou je, že s nástupem pandemie Covid-19 jen málokdo věděl, co bude dál a jak se celá situace bude vyvíjet. Přesto jsem stále věřil tomu, že ještě není konec a že sezónu bude možné úspěšně dokončit. To se však bohužel nestalo a já jsem se musel smířit s tím, že se nám cesta k postupu zavřela a budeme muset čekat na další příležitost.

A teď k těm příjemnějším pocitům. Jaké byly tvé pocity během a hlavně po posledním utkání v Rudné, kde bylo jasné, že vás postup už nemine?
Od začátku zápasu a hlavně od chvíle, kdy se začala plnit tribuna plzeňskými fanoušky, jsem věděl, že to tady dnes zvládneme. Utkání se pro nás vyvíjelo po celou dobu velmi příznivě, soupeře jsme nepustili ani jednou do vedení a zápas byl v naší režii. I přesto, že se výsledek vyvíjel v náš prospěch, nepolevovali jsme v úsilí a až do konce bojovali, přidávali góly a užívali si poslední utkání sezóny!

Po zápase nás zaplavil pocit čisté euforie a radosti. To, že jsme postoupili a vybojovali pro nás téměř zakletou Národní ligu, mi popravdě začalo pořádně docházet až v průběhu následujících dní.

Co jsi říkal na naše úžasné fanoušky během celého play up a co bys jim tímto chtěl vzkázat?
Fanoušci byli neuvěřitelně skvělí! Rád bych všem za podporu po celou sezónu poděkoval! Když hrajete na druhé straně republiky, například v Třinci a celý zápas slyšíte fandit početnou skupinu našich příznivců z řad rodičů, hned se vám hraje lépe. Velký respekt pro ně. Rád bych vyzdvihl jádro našich fanoušků, naše slávistické ženy, které po celou dobu posledních zápasů věnovaly všechny síly podpoře našeho týmu. Nejenom, že zajistily povedené choreo a třeba nám upekly i buchty, ale především nás podporovaly na každém zápase. Děkujeme vám!

Také mi pokaždé udělá radost, když na zápas přijde někdo, kdo se s florbalem setkává poprvé a odchází nadšený z našeho sportu. Proto jsem rád, že se nám podařilo na Slavii přinést vyšší a atraktivnější soutěž se spoustou kvalitních soupeřů a zápasů. Na to bych rád nalákal všechny naše příznivce a fanoušky do příští sezony. Těšíme se na vás!

V play up jste byli dominantním týmem a obě série (Třinec a Rudná) vyhráli nejrychlejším možným způsobem 3:0 na zápasy. Co bylo podle tebe hlavním důvodem téhle skvělé jízdy?
Důvodů bylo několik. V první řadě bych určitě zmínil našeho trenéra Bínu, který nás po celou sezónu na vše skvěle připravil, zdravě nastavil v hlavách a utvrdil nás v tom, že letos je jen jediný cíl. Velký podíl na našem úspěchu má nepochybně naše skvělá parta. Přes to, že jsme mladý tým, máme toho již dost za sebou, dobře se známe, držíme při sobě, rozumíme si, scházíme se i mimo tréninky a na hřišti i v kabině to pak díky tomu dobře funguje. Věřím, že toho máme ještě dost před sebou a náš tým se bude jen a jen tmelit. Po neúspěšných předchozích letech nás také hnalo kupředu obrovské odhodláni a chuť vítězit a dotáhnout sezónu do úspěšného konce. Pomáhali nám v tom, v neposlední řadě, i naši fanoušci.

Dohromady za sebou máte 23 divizních výherních zápasů v řadě? To je neuvěřitelná série a ostudu jste neudělali ani v poháru proti Mladé Boleslavi. Je tenhle tým dle tvého názoru opravdu silný a nebo byla kvalita letošní Divize chabá?
Náš tým Divizi již delší dobu nepřehlédnutelně přerůstá. Ovšem prokázat takovou dominanci a parádní sérii bez porážky nebylo vůbec jednoduché. Je pravda, že v této lize bylo jen pár soupeřů, kteří nám mohli konkurovat. Naladit se ale správně do zápasu s týmy ze spodní poloviny tabulky nebylo vždy jednoduché a já jsem rád, že se nám to celé krůček po krůčku bez většího zaváhání podařilo. Zápas s Mladou Boleslavi byl úžasný zážitek a doufám, že jsme se s nimi nesetkali naposledy!

A ještě k tvým individuálním statistikám. V základní části jsi byl nejproduktivnějším hráčem týmu i celé Divize C se 65 kanadskými body z osmnácti zápasů. V play up to pak bylo 20 bodů v šesti zápasech, k tomu 16 bodů v Poháru. Dohromady tedy 101 bodů, to je obdivuhodné. Statistiky samozřejmě nejsou všechno, ale vaše lajna táhla celou sezónu tým svými body dopředu, co nám k tomu řekneš? Je mezi vámi taková chemie?
Já jsem určitě rád, že se mně i celé naší lajně dařilo. Hlavně je super, že naše výkony byly konstantní, každý zápas jsme nějaké góly nastříleli a tým se na nás díky tomu mohl spolehnout. Hrajeme společně s Žakym, Filem, Blážou a Jirkou už pár pátků a na hřišti se snadno najdeme. Tím pádem si troufám říct, že linky mezi námi, spojující naše kartičky v oblíbené hře FIFA, by určitě svítily zeleně! 101 kanadských bodů zní celkem zajímavě a já se na toto číslo budu snažit v příští sezóně navázat, i když to nebude zdaleka tak jednoduché.

Už jsi přemýšlel, co vás příští sezónu čeká v Národní lize a jaké by mohly být ambice týmu?
Přemýšlel a zároveň bych rád popřál hodně štěstí klukům z FbC Plzeň do jejich současného play off, aby tam na nás již nemuseli čekat! :) Každopádně se můžeme těšit na 11 kvalitních týmů a na pohodlnější cestování na venkovní zápasy (většina týmů je z Prahy). A ambice týmu? Pevně věřím, že ty nejvyšší! Přesto, že budeme v této lize nováčkem, určitě bychom se rádi dostali do play-off, kde bychom chtěli zabojovat o postup do 1. ligy.

A na závěr záludná otázka, jaké byly oslavy postupu? ????
Nic jsem neplatil a ta částka absolutně nesouhlasí…
Samozřejmě jsme hned večer po posledním zápase zašli s týmem postup oslavit. Tím to ale nekončí, čeká nás ještě společná večeře a prodloužený víkend na Šumavě, který už všichni netrpělivě vyhlížíme. Pak ale pěkně zpátky do práce, letní příprava se blíží, tak ať je za rok zase co slavit!

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
39_20220328_122333.jpg

Cíl splněn, muži postupují do NÁRODNÍ LIGY!

Mužské áčko dokázalo i ve třetím utkání porazit soupeře Sokol Rudná, tentokrát velmi vysokým rozdílem 18:7 a postupuje nejrychlejším možným způsobem do vyšší soutěže, tedy Národní ligy. To vše se odehrálo na palubovce soupeře za mohutné podpory fanoušků, kterých z Plzně přijelo více než 60! Děkujeme všem za obrovskou podporu, hlavní klubový cíl sezóny je splněn.

40_20220330_181330.jpg

ROZHOVOR s Lukášem Kubincem: "Kluci makali sami od sebe, protože chtěli být lepší a dosáhnout úspěchu"

První rozhovor po úspěšném zakončení sezóny mužů nemohl být s nikým jiným než s jeho hlavním strůjcem - trenérem Lukášem Kubincem. Odpovídá na otázky směřující k celé uplynulé sezóně až k následnému postupu do play up, dále hovoří o svém týmu a jeho progresu, plánech na příští sezónu a nakousl také, jak probíhaly postupové oslavy. Přejeme příjemné čtení.