Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
240_20231030_121039.jpg

SOUHRN: Junioři se nemohou dostat do tempa a znovu prohráli, muži A nestačili na Milevsko

Jako na houpačce. Tak by se daly charakterizovat dosavadní výkony mužů A v letošním ročníku Národní ligy. Po dvou vysokých výhrách nyní doma prohráli 8:12 s Milevskem. Junioři Akademie se nemohou vůbec dostat z aktuální krize a prohráli další dva domácí zápasy. Ženy vše dokázaly napravit a odvezly si cennou výhru 8:4 z půdy Panthers Praha.

Ženy napravily poslední víkend výhrou na půdě Panthers Praha

Nejpovedenější víkendový zápas za sebou mají naše ženy. V sobotu hrály v hale ZŠ Rudná už od 14 hodin a uspěly proti domácím Panthers Praha v poměru 8:4. V zápase byla znovu velmi produktivní čtyřbodová Viky Binědová, skvělý výkon předvedla i mladá Kristýna Krutinová, která byla vyhlášena nejlepší hráčkou utkání. Zejména se ale holkám povedl celkový týmový výkon, díky kterému mohly slavit. Daly tak zapomenout na poslední nepovedený hrací víkend, ve kterém podlehly Novému Strašecí a Chomutovu.

Junioři Akademie stále bez zisku bodu

Snad si prochází nejsložitějším obdobím v letošní sezóně. Junioři Akademie FbC Plzeň & FBŠ SLAVIA znovu prohráli oba své domácí zápasy proti pražským týmům a v tabulce 1. ligy skupiny A čekají na první body. V sobotu nestačili již potřetí v sezóně na pražské Wizards a prohráli 2:6, v neděli si odnesli porážku 5:9 v souboji s Panthers Praha.

Trenéři hodnotili sobotní zápas takto: "Pauza nám určitě pomohla v tom, přejít na nový herní přednes. Zlepšili jsme obranu, ale přechodová fáze a brejky jsou pro nás pořád velice ožehavé téma. Bohužel neřešíme situace tak, jak by bylo potřeba. K tomu přidáme velké množství zbytečných faulů hokejkou a máme tady prohru. I přesto musím kluky pochválit za perfektní bránění oslabení a za velký tlak na konci utkání. Soupeře výborně podržel brankář a překazil tak zdramatizování utkání."

Méně optimisticky už trenér Honza Polomis hodnotil nedělní utkání s Panthers, po kterém prohlásil, že se jedná o stále stejnou písničku. Nedá se nic dělat, juniorka musí sebrat další síly a zabrat, už v sobotu 4. 11. hraje další domácí zápas na Slavii, tentokrát třetí derby v sezóně proti týmu FBŠ Gorily Plzeň.


Muži A potřetí v sezóně inkasovali 10 branek

Pozitivní nebyl ani sobotní domácí zápas mužů proti nováčkovi FBC DOŠWICH MILEVSKO. Soupeř byl v produktivitě naprosto bezchybný a nasázel do domácí sítě 12 gólů. Ani 10 branek domácích tak na body nestačilo a Slavia prohrála třetí zápas v sezóně, z toho druhý na domácí palubovce.

Trenér Jakub Šimek hodnotil nepovedené utkání takto: "Produktivita byla dnes na straně soupeře. Nutno ale podotknout, že i naší zásluhou. Dobře jsme vstoupili d 3. třetiny. Srovnali skóre. Poté musíme být silnější, k sobě navzájem důslednější a pracovat dále a stupňovat výkon a ne být jako na houpačce. Děkuji všem za zápas a našim fanouškům za povzbuzování!"

Na Slavii se hrály také dva turnaje Karlovarské a Plzeňské ligy mužů. V sobotu se na prvním z nich představil náš B tým Akademie juniorů a připsal si jednu výhru a jednu porážku. Stejně dopadl v neděli náš C tým mužů, který odešel z turnaje také se ziskem tří bodů. V tabulce soutěže jsou oba naše týmy seřazeny na 5. a 6. místě za sebou.

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
239_20231026_123823.jpg

VÍKEND: Ženy se v sobotním zápase představí na půdě Panthers Praha, junioři Akademie hrají dvakrát na Slavii, muži A také doma

Poslední říjnový hrací víkend sezóny se na Slavii uskuteční hned tři zápasy elitních týmů a další dva turnaje regionálních soutěží. Muži A hrají v sobotu doma od 18:30 proti Milevsku, junioři Akademie v sobotu od 15:45 a v neděli od 14:30, oba zápasy poprvé v sezóně doma na Slavii. Ženy na svůj jediný víkendový zápas vyráží v sobotu do Rudné.

236_20231020_143436.jpg

Fyzioterapie jako důležitá součást zdravého vývoje sportovce, představujeme projekt STUDIO ZDRAVÝCH ZAD Plzeň

Náš klub FBŠ SLAVIA Plzeň se znovu v servisu pro své členy posouvá o kus dál. Jsme na prahu spuštění jedinečné spolupráce s jedním z nejlepších sportovní center se zaměřením na rekondiční služby a masáže v Plzni s názvem STUDIO ZDRAVÝCH ZAD. V článku se dovíte podrobnosti o nové spolupráci a hlavně informaci o tom, jak se můžete na terapii či masáž objednat.